K správaniu moderátorov diskusií

· Čas čítania: 4 min.
Foto: JR
 Moderátor diskusie má klásť otázky, dbať na disciplínu a vyváženú proporcionalitu odpovedí  hostí, nemá im podsúvať odpovede, a nerobiť záverečné súdy.

Martin Milan Šimečka, ktorý potvrdil pozadie vplyvu Sorosovej Open Society Foundation vlastným výrokom: „Mečiarizmus na Slovensku bol porazený aj vďaka Sorosovi“ kladie ako „dement“ kandidátovi Harabinovi opakovane sugestívne otázky a domáha sa odpovede, ktorú ale opakovane od Harabina dostal…
Moderátori sú spravidla nepripravení a podceňujú mentálnu výbavu hostí…
Majú pocit, že recipienti debát sú zvedaví viac na nich ako na hostí, čím neprofesionálne blokujú, zdržiavajú a skracujú čas určený prehovorom hostí a debát…
Recipienti týchto debát sú svojprávni.
Za seba: Som zvedavý na prezidentom Kiskom vyznamenaného Sorosovca Šimečku viac, než na vyjadrenia hostí..? Tá „hviezda“ Denníka N ešte bude Harabinovi robiť obštrukcie a provokovať? Je-nie je Šimečka prezidentský kandidát? Niečo mi „ušlo“? Je hosť, prezidentský kandidát, moderátor alebo čo?
https://www.infovojna.sk/article/video-harabin-sefcovic-a-mistrik-diskutovali-v-prezidentskej-debate-o-europe?fbclid=IwAR2GPcsHVgLwIhjsFh3w-yf47eEBswpQht343hzSbOLSQwARAHMV-59WoU0
Enkárska médiokracia si navykla na „sebazdanie „ že je v roli vyšetrovateľa OČTK, prokuratúry a justície (príkladom bol aj Dobšinský z RTVS, Z prvej ruky a Sobotné dialógy).
Toto nie je rola novinárov a médií.
Toto je mediálny fašizmus.
A títo sa hlásia k liberálnej demokracii?
Čo je liberálna demokracia? Toto?
To, čo predvádzajú „enkári“ (aj) v tejto debate je liberálny fašizmus kolaborujúci s fašistickou centrálou EÚ…
Recipienti predvolebných debát nemajú záujem o šaškárske talk show, ale o koreknú a moderátormi nerušenú výmenu názorov prezidentských kandidátov.
Aj preto sú kampaň a tieto diskusie také špinavé aké sú…
Formáty talk show treba prenechať televíznym šašom…
A toto nevie parlament ošetriť zákonom: Médiá, volebné kampane a predvolebné debaty?  Kam to až Národná rada Slovenska nechá zájsť? Až tu vypukne občianska vojna?
Denník N stupňuje verbálnu nenávisť voči nim nepriateľskému kandidátovi Harabinovi (Ficovi, Dankovi, Blahovi…)
https://dennikn.sk/1376613/diskusie-s-harabinom-videli-ste-uz-antilopy-ktore-si-pozvu-leva/?ref=tit1
Ak občania vycítia, že ich kandidát je v ohrození, a je mu krivdené, môžu sa zaň postaviť verbálne aj neverbálne.
Zdrojom občianskych konfliktov sú nielen ale spravidla médiá, pretože majú aj mobilizačnú schopnosť.
Ak sa konflikt rozhorí, vždy majú a vedia označiť jeho vinníka. Nie antilopy. Ale Harabina (Fica, Danka, Blahu…).  Podobné znaky vykazovala debata organizovaná Trendom (Marián Leško).
https://www.etrend.sk/ekonomika/live-prezidentska-debata-trendu-s-piatimi-najsilnejsimi-kandidatmi.html
Médiá, ktoré sa vydávajú za seriózne a korektné, sú obyčajný bulvár. Zásluhou ich redaktorov.
Na mieste Šimečku by som sa nezhadzoval „dementnými“ („nechápavými“) proti otázkami Harabinovi, hoc v danej zostave „samorastovi“ aj keby mali mať „pozitívny didaktický náboj“, ktorý ale tie, samotným Šimečkom „nechápavé“ otázky nemali.
Napriek tomu, že moderátor Martin M. Šimečka počas debaty Štefana Harabina zahriakol, ten nakoniec úroveň moderovania označil za korektnú, na rozdiel od utorkovej diskusie v Trende. Dôvod treba hľadať najmä v Šimečkovi, ktorý sa v priebehu debaty „umravnil a samo spacifikoval“.
Pekne pozdravujem. :-)
Juraj Režo alias notorickyobcan

http://www.blogovisko.sk/k-spravaniu-moderatorov-diskusii.html

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.
ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár