K štvanici na skupinu Elán sa pridala aj polícia

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Youtube

O tom, ako sa spustil mediálny pohon na skupinu Elán po zverejnení videoklipu k piesni „Bulvárne krysy“, sme už informovali (https://zemavek.sk/24810-2/). Napriek tomu, že skupina jasne vyjadrila na konci klipu stanovisko, že si váži prácu serióznych novinárov a skladba bola namierená len proti bulváru, liberálne médiá išli Elán ukameňovať, pričom sa zrejme sami seba pasovali za verejnosť, tak ako protál eTrend, ktorý napísal: „Verejnosť však tento hudobný počin s pochopením neprijala. Pred takmer dvoma rokmi zavraždili investigatívneho reportéra Jána Kuciaka spolu s jeho snúbenicou Martinou Kušnírovou, podobné zábery tak považujú mnohí za neprípustné.“

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Skladbu tiež odmietli hrať (čiže ju scenzurovali), rádio Expres, Fun Rádio, RTVS a ďalšie stanice. Portál Hudba.sk odmietol napísať rezenciu na najnovší album Elánu Najvyšší čas, z ktorého pieseň pochádza.

Podľa informácií týždenníka Šarm dokonca bratislavská krajská prokuratúra podala kvôli videoklipu podnet na policajné vyšetrovanie, či nedošlo k trestnému činu podnecovania k násiliu a neznášanlivosti. Pritom členovia skupiny vo videoklipe bulvárnym novinárom neublížia, len ich postrašia pištoľou a potom na nich vytiahnu detskú pištoľku na vodu. A nejde o skutočných novinárov, ale o dramatickú inscenáciu. Podľa tejto logiky by sme potom mohli považovať za podnecovanie k násiliu akýkoľvek kriminálny či akčný film, kde sa zobrazuje zabíjanie. Lenže orgány činné v trestnom konaní sa čoraz viac zneužívajú na politické prenasledovanie ľudí s nepohodlnými názormi, viď prípad nášho šéfredaktora.

Zdroje: eTrend, Šarm

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár