K štvanici na skupinu Elán sa pridala aj polícia

Tagged With: , , , Add Comment

O tom, ako sa spustil mediálny pohon na skupinu Elán po zverejnení videoklipu k piesni „Bulvárne krysy“, sme už informovali (https://zemavek.sk/24810-2/). Napriek tomu, že skupina jasne vyjadrila na konci klipu stanovisko, že si váži prácu serióznych novinárov a skladba bola namierená len proti bulváru, liberálne médiá išli Elán ukameňovať, pričom sa zrejme sami seba pasovali za verejnosť, tak ako protál eTrend, ktorý napísal: „Verejnosť však tento hudobný počin s pochopením neprijala. Pred takmer dvoma rokmi zavraždili investigatívneho reportéra Jána Kuciaka spolu s jeho snúbenicou Martinou Kušnírovou, podobné zábery tak považujú mnohí za neprípustné.“

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Skladbu tiež odmietli hrať (čiže ju scenzurovali), rádio Expres, Fun Rádio, RTVS a ďalšie stanice. Portál Hudba.sk odmietol napísať rezenciu na najnovší album Elánu Najvyšší čas, z ktorého pieseň pochádza.

Podľa informácií týždenníka Šarm dokonca bratislavská krajská prokuratúra podala kvôli videoklipu podnet na policajné vyšetrovanie, či nedošlo k trestnému činu podnecovania k násiliu a neznášanlivosti. Pritom členovia skupiny vo videoklipe bulvárnym novinárom neublížia, len ich postrašia pištoľou a potom na nich vytiahnu detskú pištoľku na vodu. A nejde o skutočných novinárov, ale o dramatickú inscenáciu. Podľa tejto logiky by sme potom mohli považovať za podnecovanie k násiliu akýkoľvek kriminálny či akčný film, kde sa zobrazuje zabíjanie. Lenže orgány činné v trestnom konaní sa čoraz viac zneužívajú na politické prenasledovanie ľudí s nepohodlnými názormi, viď prípad nášho šéfredaktora.

Zdroje: eTrend, Šarm

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

Marián Benka
Po predchádzajúcom pôsobení v rôznych tituloch ekonomickej tlače som napokon prešiel do redakcie Zem a Vek. Jednak preto, že som sa dostával k čoraz viac informáciám o pravej podstate a neudržateľnosti súčasného ekonomicko-politického systému. Jednak vďaka môjmu záujmu o prírodné duchovno, alternatívy všetkého druhu a vývoj spoločnosti ako takej.

Pridaj komentár

  & Časopis