Kalmus a Lorenz na americký spôsob

· Čas čítania: 1 min.
Foto: Youtube

Na Slovensku máme Petra Kalmusa a Ľuboša Lorenza, ktorí nivočili historické pamätníky v mene „boja proti komunistickej ideológii“. V USA sa momentálne deje niečo podobné, i keď v oveľa väčšom rozsahu. Nepríčetní demonštranti a aktivisti v mene „boja proti rasizmu“ ničia sochy historických osobností, predovšetkým Krištofa Kolumba, ale aj politických vodcov, ktorí sa spájajú s Konfederáciou a obdobím otrokárstva. V utorok večer strhli v americkom meste Richmond v štáte Virgínia Kolumbovu sochu, ktorú následne zapálili a hodili do jazera. Predtým ju pomaľovali červenou farbou. Aktivisti na internete zverejňujú zoznamy ďalších sôch a pamätníkov, ktoré by mali byť podľa nich odstránené.

„Musíme začať tam, kde sa to celé začalo,“ vyhlásili v Richmonde účastníci protestu. „Musíme začať s ľuďmi, ktorí v tejto krajine boli ako prví.“ Vraj nebyť Kolumbovho objavu, nebola by ani genocída indiánov, ani obchodovanie s čiernymi otrokmi a napokon ani smrť Georgea Floyda.

Zdroje: AP, Sme

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár