Kam sa podeli mimovládky na pomoc ľuďom?

· Čas čítania: 3 min.
foto: archív

Vedeli ste, že Človek v ohrození je jednou z najmocnejších politických neziskových organizácií na planéte? A keď už je financovaný z vašich peňazí, ako by ste si tipli, že sa rozhodli v čase pandémie so svojím miliónovým rozpočtom pomôcť?

Chápem, každý skrátka pomáha, ako môže. Niekto šije rúška, iný v záujme všetkých nevychádza von, niekto nakúpi zdravotný materiál a rozdá ho potrebným, a Člověk v tísni – česká organizácia, vyhlási pompézne verejnú zbierku, nech sa napríklad na mamičky s deťmi, ktoré nebudú mať z čoho živiť svoje deti, my sami zložíme, píše autorka článku.

Z poslednej výročnej správy vyplýva, že Člověk v tísni  disponuje čiastkou 2 miliardy českých korún ročne. Nikto by určite nič nenamietal, keby sa táto nezisková organizácia naozaj venovala výhradne bohumilým projektom, sústredila sa na skutočnú pomoc ľuďom, nevysávala náš rozpočet a neliezla so svojimi predstavami o potrebe multikulturalizmu a ďalších nezmysloch za našimi deťmi do škôl“, píše pre český portál pravyprostor.cz.

Člověk v tísni  pôsobí napríklad v Zambii, Iraku, Mongolsku, Afganistane, Nepále, v Moldavsku a Kambodži.  V Gruzínsku bojuje napríklad so štátnou korupciou, v Angole učí ľudí sa správne umývať, na Filipínach poskytujú psychickú pomoc. Potom sa zaoberajú mnohými ďalšími politickými projektmi a v tomto sektore rozhodne nemajú čo robiť! V čase „nenúdze“ chodia po českých školách a prostredníctvom projektu Jeden svet na školách vnucujú vašim deťom svoje jediné správne a vcelku vyhranené videnie sveta. V rámci diskusného projektu Na pravde záleží študenti debatujú s partičkou tendenčných novinárov o fake news, bez toho, aby mali možnosť si vypočuť názor oponenta. Deťom vštepujú, často v spolupráci s ďalšími politickými neziskovkami, ako je napríklad think-tank Európske hodnoty, jednostranné predstavy o migrácii a politickej a rodové korektnosti, bez toho aby im k tomu dal ktokoľvek z nás mandát.

A táto politická nezisková organizácia, keď v Českej republike došlo na núdzový stav a ocitla sa v tiesni, zrazu od nás dala ruky preč a obmedzila chod svojej centrály. Vraj: sledujte sériu filmov pre deti z projektu Jeden svet na školách, ktoré sme vám teraz sprístupnili zadarmo alebo ako využiť núdzový stav na ešte viac propagandy a agitáciu. Mohli šiť rúška, mohli rozvážať seniorom jedlo, mohli venovať časť zo svojich miliárd či príjmov do fondu na podporu mamičiek s deťmi v núdzi.

Zdroj: wikipedia, pravyprostor

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár