Kampaň americkej ambasády – zásah do našej suverenity

Tagged With: , , , Add Comment

Nie je nič odpornejšie než vtieravá a otravná propagandistická reklama s ideologickým podtextom. Taká je aj videokampaň k 30. výročiu novembra v réžii americkej ambasády.

Istá Sandra Sviteková, ktorá sama seba označuje ako „youtubovú učiteľku“, v nej hovorí, že sa na históriu nedá pozerať všelijako. Slečna v tričku s podobizňou Václava Havla a nápisom Pravda a láska zvíťazila nad lžou a nenávisťou hovorí, že bojuje za kritické myslenie. Nuž, asi preto má z čistej lásky a pravdy na svojom sociálnom profile nápis Keep calm and Zomri. O čo tu ide? Ambasáda Spojených štátov amerických spustila nový projekt Odvaha byť slobodní pod hlavičkou 100 rokov Slovenska a USA.

Do projektu zapojili herečku Emíliu Vášáryovú, rapera Tona S., propagandistického pseudokomika Jána Gorduliča, bubeníka Martina Valihoru a tzv. youtubera zvaného Gogo, ktorý je údajne vzorom pre státisíce mladých Slovákov. O zaslúžilej umelkyni (tento titul dostala za ČSSR v roku 1988), ktorá hrala v hromade československých filmov, americká ambasáda píše: „Na minulom režime jej prekážalo všetko. Aj preto počas nežnej revolúcie držala v rukách kľúče a mikrofón pred tisíckami ľudí na námestiach.“

Pozreli sme sa, čomu sa hlavná tvár kampane na sociálnych sieťach Sviteková venuje. Úplne spontánne a úplnou náhodou vyšiel presne v čase kampane článok pre Fun rádio: „Chcela byť učiteľka, skončila v mäsiarstve. Na YouTube však učí dejepis modernou formou! Youtuberka Sandra Sviteková vytvorila skvelý projekt Dejepis inak.“ Dňa 21. 11. 2017 vyšiel o Svitekovej podobný článok na Denníku N: „Sandra Sviteková sa učenia nechce vzdať. Aj keď najmä kvôli platu dnes neučí v škole, na YouTube si založila kanál Dejepis inak.“ Nuž, americká ambasáda zaplatila slečne slušné promo. A viete, čo považuje Sviteková za prejav svojho najväčšieho hrdinstva? Propagáciu homosexuality (vyjadrila sa tak v rozhovore na YouTube).

Autor: Ondrej Červeník

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis