Karol Farkašovský: Masáž sa už začala

Foto: FB/Karol Farkašovský

Masáž sa už začala… množia sa retušované a sľubujúce hlavy pri cestách… Slovensko sa stáva najbohatšou krajinou Európy v počte hláv a sľubov na bilbordoch. Ktovie koľko múdrosti nám prinesú. A či vôbec. Hoci len na pár mesiacov, no pri dnešnej frustrácii slovenských občanov aj to je pridlho. Masírovanie verejnej mienky sa už rozbehlo.

Liberálni politickí maséri najskôr s veľkým hrmotom „menili hru“. Potom si dokonca zmenili aj meno. Ale pamäť národa nezmenia. Saskári sa zrejme hanbia za svoju minulosť a dva a pol ročné poslušné pritakávanie v najlepšej vláde všetkých čias.

Aj sa veru majú za čo hanbiť. A poriadne. Zase sľubujú a zase majú odborníkov na všetko od energetiky až po vypitie baru. V prvom rade sú však plne zodpovední za všetky vládne kotrmelce, parlamentné harakiri, materiálnu i duchovnú devastáciu akú ešte Slovensko nezažilo. V porovnaní s ňou ešte aj ničivá tatranská smršť v roku 2004 bola iba letným vánkom. A Slovensko si to bude veľmi, veľmi dlho pamätať.

Druhá skupina liberálov – so vznešeným názvom „progresívci“ je už médiami prezentovaná ako parlamentná strana. Má až jedného poslanca, ktorý prezieravo ubzikol od „za ľudí“ a zaparkoval v lepšej politickej partii. A veselo vymetá jednu televíznu diskusiu po druhej.

Parlamentný solitér s vervou prezentuje „tie pravé“ transatlantické hodnoty. Pri tom zanietení však zabúda na tradičné hodnoty a národné záujmy Slovenska.

A nielen to. Progresívny podpredseda Európskeho parlamentu z plagátov sľubuje „dôstojnú budúcnosť pre všetkých“. Vari aj pre občanov, ktorí vyznávajú tradičné konzervatívne hodnoty? A práve tu sa odkrýva pokrytectvo a faloš liberálov. Popierajú totiž základný pilier liberalizmu – toleranciu.

Netolerujú iný ako „oficiálny“ názor. Popierajú slobodu prejavu. Ak má niekto iný názor, okamžite hovoria o dezinformáciách, cudzej propagande a dehonestujú ľudí s inými názormi na konšpirátorov.

Občania však nie sú hlúpi ani slepí. Vidia, že tu v skutočnosti ide o informačnú cenzúru, následné vypínanie nepohodlných webov a o odstavenie ľudí s iným názorom. Ide o potlačenie akejkoľvek názorovej polemiky. Práve v tom idú progresívci sami proti sebe. Keby si viac vážili históriu, poznali by múdrosť J.A. Komenského, ktorý povedal, že: “jedine z dialógu a polemiky názorov sa rodí pokrok“.

Progresívcom na margo sľubov o dôstojnej budúcnosti skromné upozornenie – Slovensko chce a potrebuje predovšetkým a najmä dôstojnú prítomnosť.

Autor: Karol Farkašovský

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: 
(1) Facebook / Karol Farkašovský, 04.06.2023

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply