KATALIN TARA : Egomaniaci v slovenskej politike

Foto: BGN

Pri pohľade na spoločenskú scénu mám často pocit, že stránka „Prečo ľuďom hrabe“, si na Slovensku vykonáva svoju rozvratno-podvratnú činnosť naozaj dôkladne. Nikdy som nevidela v slovenskom verejnom živote viac ľudí ktorým hrabe, ako po týchto voľbách.

Eduard Chmelár píše po neúspešnej kandidatúre statusy ako Lenin, keď onoho času pochopil, že jeho revolúcia bol rovnaký, teoretický nezmysel, ako jeho spisy.

Chmelár kritizuje SMER-SD a Šefčoviča, že vedome nechceli vyhrať prezidentské voľby, čím nepriamo poslali do paláca ultraliberálku Čaputovú. Pán Chmelár! Čo sa vám stalo? Mali ste zrážku (napr. s koňom) a stratili ste pamäť? Veď vy ste vo voľbách (vedomo-nevedomo) plnili principiálne rovnakú úlohu ako Šefčovič. Kandidovali ste bez reálnej šance na výhru, ale tvárili ste sa, ako jasný favorit.

Ďalšia spoločenská anomália : Blaha zo Smeru kritizuje Chmelára a Chmelár zase kritizuje Blahu. Iba čakám, kedy si skočia na svojich profiloch do vlasov. Ale, veď vy páni, ste si v skutočnosti takí podobní, ako by vás jedna socialistická mater mala. A aby toho nebolo málo, tak Chmelár šurápa po voľbách, v ktorých pohorel ako fakľa, o akejsi nutnosti založenia novej, ľavicovej strany. Ale kto by vás volil, pán Chmelár? Veď ste dostali vo voľbách zanedbateľný počet hlasov a zaradili sa tak do kategórie kandidátov, ako je napr. Daňo. A zdvôvodňuje to dookola tými istými manipulatívnymi nezmyslami, ktoré tu počúvame roky : „ľudia na FB mi píšu, aby som založil stranu.“

Pán Chmelár! Keď vám ľudia napíšu, aby ste sa zavrel od hanby z niekoľkonásobnej, neúspešnej kandidatúry na rôzne politické posty do kanála a vychádzali iba na Vianoce a Veľkú noc, tak aj to bude pre vás smerodajné?“ Rozhodne nie, lebo ľudia ako vy, sa hanbiť nevedia rovnako, ako sa nevie hanbiť Blaha, či Šefčovič, ktorých kritizujete! A iba mimochodom : prečo ste o Šefčovičovi, ako o smeráckom projekte, ktorý mal dostať do paláca Čaputovú nekričal nahlas už počas predvolebnej kampane? Namiesto toho ste útočil na Harabina? Ako dnes chcete verejnosti dokázať, že ste nebol iba súčasťou tohto proti-republikového spiknutia? A kto vám to uverí? Preto sa pýtam ešte raz : kto by vás a vašu novú, Leninskú stranu volil? Tí, čo aj kvôli vám a vášmu pôsobeniu v spoločenskom živote, nechodia dlhodobo voliť? O tých sa totiž v parlamentných voľbách 2020 bude zvádzať predvolebný boj.

Pozorne sledujeme vedenie hybridných spoločenských vojen, Bruselsko-Washingtonskej, neoliberálnej „neoľavice“ dlhú dobu. A pred pár dňami som si pozorne vypočula aj interviu, ktoré viedol novinár Vagovič s novým predsedom Progresívneho Slovenska (PS) Michalom Trubanom. Priatelia, spôsob, ako títo ľudia vedú hybridnú spoločenskú vojnu o moc je tak sofistikovaný, že mi z toho chodí mráz po chrbte. Takíto proti-republikoví odroni, vedú svoju vojnu proti republike s takým obrovským zápalom a dispciplínou, že vy páni Chmelár, Blaha a ostatní novodobejší proletári, im spôsobom konania alebo v ich „spoločenskej prečúranosti“, nie ste rovní a nedobehnete ich, ani keby ste išli oproti nim. A principiálne : aj to je jeden z hlavných dôvodov, prečo je dnes v paláci Čaputová. Ale vy páni proletári, máte v sebe toľko egománie, že namiesto toho, aby ste sa spájali a začali spájať aj národ na národnej – nie proletársko-populistickej platforme, sa namiesto spájania idete hádať na Facebooku? Pán Boh vám už, úplne zrozumu pomáha? Veď ľudia na vás nahliadajú podobne, ako na fatamorgánu.

Všetci, celý národ vieme, že SMER-SD, dnes národné záujmy zrádza. Stačí sa pozrieť, ako konajú napr. Lajčák, Pellegríni, bývalý člen Maďarič, Kažimír a pod.. A, že proslovenská scéna potrebuje novú stranu, hlavne pre slovenský vidiek, to vieme tiež všetci. Ale nie na proletárskej, ale všeobecne prijateľnejšej a národnejšej platforme. Ak totiž dokáže Slovenskú republiku, ktorej reálne hrozí zánik niekto zachrániť, potom sú to tí najobyčajnejší ľudia-voliči, zo slovenských dedín, niekde medzi Bratislavou a Košicami a samozrejme tiež od Košíc ďalej na východ. Tam totiž sedí tých 2,5 milióna ľudí, ktorí čakajú na novú stranu a osobnosti, ktoré ich dokážu zjednotiť, zastabilizovať a dostať k volebným urnám. Ale garantujem vám pán Chmelár, že títo voliči na žiadnu Leninskú stranu nečakajú.

Nieje podstatné, kto je Harabin a či vám pripomína Mečiara, pretože na ňom slovenská spoločnosť nestojí, ani nepadá. Podstatné je, že ako jediný z vás má výrazný, vzrastajúci politický výtlak o ktorom sa vám dnes, môže iba snívať. A keby ste si zložili z očí klapky svojho kolosálneho ega, pochopili by ste, že ak ho politicky podporíte – dokážete sa pred národom všetci spojiť, tak jeho politický výtlak pred voľbami vybuchne, ako dynamit. Ale to by ste najskôr museli chcieť – muselo by vám na zachovaní republiky záležať viac, ako na vlastnom názore.

Drahí páni Blaha a Chmelár!

Napriek tomu, že vás kritizujem, patrím do tej skupiny ľudí, ktorí si stále myslia, že ste oveľa chytrejší, ako politika, ktorou sa prezentujete. Prečo nás dennodenne udivujete vašimi politickými úletmi? Chcete mať zánik Slovenskej republiky na svedomí rovnako, ako dnešní neoliberáli? Ak nie, tak prestante zo slovenskej politiky robiť bublifuk.

https://blogerskenoviny.home.blog/2019/04/10/katalin-tara-egomaniaci-v-slovenskej-politike/

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply