KAUZA KAUFLAND NABERÁ NA OBRÁTKACH

· Čas čítania: 2 min.
foto:
Kauza okolo vyradenia mesačníka Zem &Vek z predaja v obchodnej sieti Kaufland je stále vyhrotenejšia. Ako sme už informovali, nemecký reťazec stiahol mesačník zo svojich pultov na Slovensku bez akéhokoľvek upozornenia takpovediac zo dňa na deň. Distribučnej spoločnosti Mediaprint KAPA to 30.12.2019 zdôvodnil nasledovným stanoviskom:

„Šéfredaktora časopisu Tibora Eliota Rostasa právoplatne odsúdili za
hanobenie národa, rasy a presvedčenia, z toho dôvodu sme sa rozhodli
vylistovať titul 00024730 – Časopis – Zem a Vek – 5892. Vylistovaný bude k zajtrajšiemu dátumu, 31.12.2019.“

Ide o lživé, zavádzajúce a účelové tvrdenie, nakoľko súdne rozhodnutie nie je právoplatné a obe strany sa odvolali na Najvyšší súd SR. Pripomeňme, že T.E.Rostas čelí obvineniam kvôli článku z roku 2017 v ktorom publikoval myšlienky štúrovcov. Súd to vyhodnotil ako vinu, pretože sa s národnými dejateľmi stotožnil. Vzhľadom na to, že uvedené dôvody Kauflandu boli lživé, apelovali sme na prehodnotenie takéhoto neprofesionálneho a tendenčného rozhodnutia.
 
Kaufland vzápätí zmenil svoje oddôvodnenie a médiám poskytol absurdné a zároveň diametrálne odlišné stanovisko ako pôvodné:
„Našim zákazníkom sa snažíme ponúkať rôznorodý výber denníkov a časopisov, pričom však považujeme za potrebné zdôrazniť, že názory prezentované v týchto periodikách nereprezentujú automaticky
názory a hodnoty, ktorými sa riadime. Našu ponuku tovarov pravidelne prehodnocujeme a podľa toho reagujeme.“
Pripomeňme oficiálnu reakciu Kauflandu z roku 2018 na nátlaky vyradiť Zem&Vek z predaja:
 „Spoločnosť Kaufland nepodporuje cenzúru tlače a ani obmedzenia slobody prejavu, preto momentálne nemá v pláne stiahnuť uvedené periodikum z predaja.“
Vzhľadom na evidentné manipulatívne ťahy ďalšieho z nadnárodných reťazcov požiadal mesačník Zem&Vek svojich čitateľov o podporu prostredníctvom predplatného na rok 2020. Zároveň ich informoval, že periodikum bude aj naďalej dostupné vo všetkých novinových stánkoch distribučnej spoločnosti Mediaprint KAPA.
O nasledujúcich krokoch vás budeme priebežne informovať. Aj touto formou vám srdečne ďakujeme za mimoriadnu podporu, ktorú vyjadrujete výrazným zvýšením záujmu o predplatné:
Autor: redakcia Zem&Vek

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár