Kauza „otrávenia“ Navaľného by mohla poslúžiť Bidenovi, tvrdí ukrajinský politológ

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Screenshot YouTube

Nečakanú, ale napriek tomu dosť pravdepodobnú verziu „otrávenia“ ruského opozičného politika Alexeja Navaľného prezentoval ukrajinský politológ Konstantin Bondarenko. Podľa neho, Navaľného neotrávili „Putinove deti“ ale naopak, nepriatelia ruského prezidenta, aby prekazili stretnutie medzi ruským a americkým kolegom, ktorá  sa mala uskutočniť ešte pred americkými prezidentskými voľbami.

Podľa neho, špekulácie a otvorené výmysly o tom, že opozičného politika údajne otrávili „agenti Kremľa“, znejú veľmi hlúpo a nepravdepodobne, pretože Kremeľ nepotreboval odstraňovať ozajstného politického pešiaka a bezvýznamnú postavičku. Podľa ukrajinského politológa, Navaľný je zbabelec, škandalista a absolútne sa neteší popularite v Rusku a preto nepredstavuje žiadnu hrozbu pre Putina a práve preto neexistuje ani najmenší dôvod, aby sa ho snažili zlikvidovať, otráviť, zabiť. Konstantin Bondarenko tvrdí, že všetko sú to lži.

Bondarenko je presvedčený, že škandál, úmyselne vyvolaný incidentom s Navaľným, mohli zorganizovať oponenti Kremľa, ktorí sa snažia prekaziť stretnutie Putina a Trumpa, možnosť ktorého avizoval americký prezident, a povedal, že sa môže uskutočniť v krátkom čase. Poukazuje na to, že nemecká kancelárka Angela Merkelová už niekoľko razy neformálne podporila kandidáta Demokratickej strany Joea Bidena a, podľa všetkého, si želá, aby v prezidentských voľbách o dva mesiace zvíťazil práve Biden a nie Trump. Práve preto si neželá stretnutie dvoch súčasných prezidentov a mohol by to byť dôvod otrávenia Navaľného za účelom vyvolania veľkého medzinárodného škandálu.

„Kauza Navaľného je to pokus určitých kruhov, neviem presne ktorých, prekaziť avizované stretnutie Trumpa a Putina. Toto bol hlavný ciel,“ zdôraznil Bondarenko v relácii domácej televíznej stanice „UkrLife.TV,“ ktorá bola zverejnená aj na YouTube. Za smiešny označil fakt, že Navaľného na Západe označujú za lídra opozície. Podotkol, že opak je pravdou a Navaľný je veľmi nepopulárny a má ratingy približne 3 percenta.

Konstantin Bondarenko poukázal na to, že aj napriek svojim prázdnym rečiam a divadelným vyhrážkam na adresu súčasného ruského vedenia, Navaľný veľa razy cúvol a pristúpil na kompromisy a nepredstavuje žiadnu hrozbu pre Putina. Podotýka, že keby ho Rusi otrávili „novičkom“, určite by ho nepustili do Nemecka z obáv, že tam objavia prítomnosť jedu v organizme politika. Podľa neho, Navaľného práve preto pustili do zahraničia, pretože vedeli, že nebol otrávený a falošné obvinenia by nemali vzniknúť. Opak však bol pravdou…

Nahrávku relácie si môžete pozrieť a vypočuť si vysvetlenia ukrajinského analytika v zdroji. Na nahrávke: 26:20 min. – Navaľného si v Rusku vôbec nepovažujú za lídra opozície, 27:20 – Kauzu „Navaľný“ potrebovali vyfabrikovať, aby sa podarilo prekaziť stretnutie Trumpa a Putina, 27:50 – Nemecko sa postavilo na stranu Bidena, proti Trumpovi.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=PBEBOUcoI0U

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár