Kauza Trnka verzus Kočner alebo Extrémne pokrytectvo mediálneho mainstreamu

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračný obrázok: Archív

Volebná kampaň bude postavená na dvoch pilieroch. Tým prvým bude druhé výročie zavraždenia Jána Kuciaka a jeho snúbenice. Ako vieme, termínovo bude kolidovať s finišom kampane. Druhým, priebežným pilierom je postupné, prísne účelové, a teda selektívne púšťanie častí kompromitujúcich materiálov z vyšetrovacieho spisu. Je absurdné, že sme sa dostali do stavu, keď si ministerstvo vnútra, respektíve inšpekcia policajného zboru ani len nedovolia začať vyšetrovať únik informácii, pretože každý vyšetrovateľ, ktorý by sa o to pokúsil, by okamžite zažil ten najbrutálnejší mediálny lynč. A tak sa takmer denne verejnosť dozvedá informácie z Kočnerových nahrávok, ktoré našli v jeho trezore.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Až dosiaľ by to bolo banálne vyrozprávanie tristného stavu, v akom sa v rokoch 2004 – 2011 nachádzala naša generálna prokuratúra. To by však nesmel fungovať krajne falošný tandem opozičných pokrytcov s aktivistickými novinármi. Maratón tlačových konferencií začala strana Za ľudí, aj keď bez bosa Andreja Kisku, nasledovala SaS a pokračovali OĽaNO. Za servilnej asistencie aktivistických presstitútov tak ronili krokodílie slzy nad tým, kam sa to dostala naša justícia, prokuratúra a vôbec celý ten ich unesený štát.

Iste, ľudí nepoznajúcich kontext a, takpovediac, bez pamäti je ľahké klamať, ale, chvalabohu, sú aj takí, ktorí podobnej demagógii vedia odolať. Skúsme si teda povedať, ako to vlastne bolo, dať celú kauzu do časového a vecného kontextu bez trápnych a falošných nálepiek.

Autor: Roman Michelko

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár