KISKA BY MAL TÚ HLAVU SKLOPIŤ

· Čas čítania: 4 min.

V Zem&Vek sme už citovali zásadný článok z týždenníka Trend „Zadanie znelo vyhrať voľby“, kde sa marketéri Adam Znášik a Peter Hajdin priznali k technikám manipulácie, ktoré používali v kampani Andreja Kisku.

Peter Hadin tu píše: „Ale áno, pracovali sme s dvomi nohami komunikácie. Prvá bola charakteristika alebo čo najpravdivejší obraz o našom kandidátovi. To bola skôr tá emocionálna stránka – srdce, rozum, charakter. Na druhej strane išlo o zadefinovanie a udržanie racionálneho apelu, ktorý smeroval na nezávislosť – prvý nezávislý prezident.“ Je paradoxné, že hra na emócie liberálom skutočne vyšla. Dokonca päťkrát: pri Andrejovi Kiskovi, Zuzane Čaputovej, Jánovi Lunterovi, pri tzv. nezávislých primátoroch, ktorí sa dnes už stávajú závislými (Marek Hattas, Matúš Vallo), no a napokon v eurovoľbách.

Je absurdné, ak strana daňového podvodníka a úžerníka používa bilbord „Vezmeme podvodníkom nelegálny majetok“. Na tomto bilborde je vyobrazená Veronika Remišová, ktorá ušla od Igora Matoviča. Absurdné heslá ako – Vráťme Slovensko všetkým ľuďom, Hlavu hore či Odvážne a zodpovedne – ani nepotrebujú komentár. Ďalšie heslo na Kiskových bilbordoch je: „K lekárovi bez zbytočného čakania.“ Zabudli tam však dodať: k súkromnému lekárovi, lebo súčasťou politiky pravicových strán je privatizácia zdravotníctva. Ďalšou fintou je vytváranie dojmu, že okolo Kisku sú tzv. odborníci a osobnosti. Problémom je, že slovo odborník možno vykladať rôznorodo. Niekto je odborník na daňové podvody, niekto na sofistikované manipulatívne kampane a niekto na privatizovanie štátneho majetku. Jednou z týchto „osobností“ je aj Ján Benčík. Odborník na udávanie, ocenený Sorosovou Nadáciou otvorenej spoločnosti a dennodenne pracujúci na sledovaní komentárov a podnecovaní k nenávisti na stránke Prečo ľuďom hrabe. Na svojom bilborde má heslo: „Za slušné Slovensko bez extrémistov.“ Nuž, pán Benčík si predstavuje slušné Slovensko lajkami stránky Zomri, vysmievaním sa ľuďom za ich vzhľad či nadávaním im do prakokotov. Jeho zbožným prianím je pozatvárať polovicu Slovenska, ktorá sa pozitívne vyjadruje o socializme či neuznáva LGBT propagandu. Zacitujeme Adama Znášika z uvedeného článku: „Jeden zo zásadných momentov kampane bol v tom, že sa tieto zdanlivé hendikepy podarilo obrátiť na benefity.“

Andrej Kiska na bilbordoch vyzýva, aby sme dali hlavu hore, heslom, ktoré vlastne prebral od Ruskovho ANO. No udalosti z Kiskovho života, ktoré sa dostali na povrch najmä počas výkonu prezidentskej funkcie, nedávajú bývalej hlave štátu prílišnú autoritu na to, aby skutočne mohol zdvihnúť hlavy Sloveniek a Slovákov. Na najnovších vizuáloch je vzpriamená, dopredu pozerajúca Kiskova tvár a veľký nápis cez ňu: HLAVU HORE. No dokázal by sa takto exprezident pozerať do očí zubárovi Francovi z Popradu, ktorého majetok, podľa právoplatného rozhodnutia okresného súdu Poprad, bol Kiskom nelegálne odobratý? Ako by sa exprezident, ktorý najprv nechcel založiť stranu, o pár mesiacov už chcel, a to dokonca s dôvetkom, že chce prevziať moc, pozrel do očí tých ľudí, ktorí vďaka jeho podnikaniu prišli o majetky? Podľa Štefana Harabina je vďaka nemu, resp. jeho bývalým firmám vedených 22-tisíc úžerníckych spisov. „Okrem iného má aj pečiatku štátu, že je daňový kriminálnik,“ povedal bývalý šéf Najvyššieho súdu s tým, že Kiska krátil daň a keď mu na to prišli, doplatil a „dostal pečiatku štátu, že je daňový kriminálnik, len to zastavili orgány činné v trestnom konaní, lebo zaplatil“. Kiska je podľa neho aj daňový podvodník, keďže sa to týkalo aj vratiek DPH.

Autori: Ondrej Červeník, Michal Albert

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár