Kiska ministrom zdravotníctva?

· Čas čítania: 4 min.

Známy vtip, že kto ešte nebol ministrom, nech sa hlási u súdruha Žinčicu, by sa dal pretransformovať na hľadanie ministra zdravotníctva. Horúci zemiak je asi až taký horúci, že Matovič by ho najradšej hodil Andrejovi Kiskovi, ktorý sa do zdravotníctva nevyzná o nič lepšie, ako obyčajný človek. Ale, veď vlastne aj Matovič je obyčajný človek, ktorý vlastní veľké majetky. Teda, de iure už nevlastní nič, všetko má pod palcom jeho žena.

Matovič sa v diskusii denníka N vyjadril, že si Kisku vie predstaviť aj ako ministra zdravotníctva či sociálnych vecí, čo sám Kiska považuje za hlúposť. Tesne po založení strany Za ľudí, ktorú Kiska najprv nechcel založiť, potom s ňou plánoval prevziať moc, sa vyjadroval, že zatiaľ je v nej odborníkom na zdravotníctvo práve on. Vraj dočasným. Matovič svoj nápad, ktorý preukázal aj personálnu impotenciu novej vlády, odôvodnil takto: „Keď už založil toho Dobrého anjela“.

Robí si Matovič srandu, alebo sa tu len opäť odzrkadľuje personálna vyprázdnenosť strán tvoriacej sa vládnej koalície? Alebo sa len chce pomstiť potenciálnemu koaličnému partnerovi, ktorý mu pred časom „ukradol“ Remišovú, na ktorej všetci tvrdo pracovali?

„My nebudeme mať žiadne požiadavky. V tejto fáze neexistujú žiadne požiadavky z našej strany. Budem klásť veľa otázok ohľadne štýlu vládnutia, ohľadom toho, ako by sa nová vláda vysporiadavala s prípadným otvorením hodnotových otázok,“ povedal Kiska s tým, že ho zaujíma aj otázka, do akej miery vláda bude zohľadňovať napríklad ankety. Čo však Kiska hovorí na anketu zvanú voľby, v ktorých získal len niečo nad 5 percent zo zúčastnených voličov? 5 percent z 65 percent, ktorí ho chcú naďalej v politike. Nie je takáto „anketa“ jasným odkazom aj pre neho, že už prílišný morálny kredit v očiach občanov nemá?

Matoviča sa Kiska taktiež pýtal na to, „ako bude vnímaná ich minulosť, ako bude vnímané ich pôsobenie z minulosti, ale nielen nominantov vlády, ale aj ďalších, ktorí by mali byť zapojení do fungovania štátu“. Čím morálna autorita narážala najmä na osobu Borisa Kollára, ašpiranta na predsedu parlamentu.

Inak ani samotnému Kiskovi sa Matovičova myšlienka o poste ministra zdravotníctva či sociálnych vecí nepozdávala. A včera s pokusom o pokorný tón dodal, že napriek jeho predošlej skúsenosti so stretávaním sa s politikmi, si sám seba nevie predstaviť ani na stoličke šéfa diplomacie. Kiska okrem politikov v Grassaalkovichovom paláci prijal aj kozu, čo sa zapíše do dejín politických absurdít.

Matovič je známy aj tým, že urobí aj provokatívne aktivity, prípadne skúša, ako tí druhí zareagujú… Hoci sa dnes snaží ako možný premiér pôsobiť štátnicky, tak aj myšlienka o Kiskovi ako ministrovi zdravotníctva je v tomto svetle „maketového“ či „striekačkového“ Matoviča možno len akousi skúškou či skrytou „podpásovkou“. Otázne je, či „podpásovkou“ pre Kisku za „hriech krádeže“ Remišovej, alebo „podpásovkou“ voči ľuďom. Inak, nehodil by sa Andrej Kiska aj na post ministra pôdohospodárstva? Keď už v prezidentskom paláci prijal tú kozu…

Zdroje:
https://hnonline.sk/parlamentne-volby-2020/2104320-matovic-remisovu-by-som-chcel-vo-vlade-mam-pre-nu-aj-post
https://dennikn.sk/1782180/minuta-po-minute-volby-2020-skladanie-vlady-utorok/?ref=tit1</a

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár