Kiska na GLOBSECu: Nacionalisti šíria lži a propagandu! Bez EU by sme dnes neboli tam, kde sme!

· Čas čítania: 4 min.
Foto: HS

Vo štvrtok sa v Bratislave konalo bezpečnostné fórum GLOBSEC 2018, na ktorom vystúpili viacerí slovenskí a aj zahraniční politici a verejne činné osoby. Celkovo sa ho malo zúčastniť cca. 1000 hostí zo 60-70 krajín sveta. Dané fórum oficiálne otvoril minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák a prezident Andrej Kiska, ktorý na ňom samozrejme predniesol aj svoj prejav.

Kiska vo svojom prejave okrem iného doslova povedal: „Problémom strednej Európy, ale aj krajín mimo tohto regiónu, je bezškrupulózna politika, ktorá spôsobuje, že agresívne presadzovanie sebeckých záujmov a porušovanie medzinárodného práva prevládajú nad hodnotami slobody a demokracie. Na Slovensku aj v Európe sa čoraz častejšie ozývajú hlasy, ktoré spochybňujú náš spoločný európsky projekt. Paradoxne sú to práve nacionalisti, ktorí tým, že šíria nepravdy a propagandu, najviac podrývajú našu suverenitu a naše národné záujmy.“

„Bezohľadná politika ťahá celý náš stredoeurópsky región od centra Európy. A to práve v čase, kedy Európa najviac potrebuje jednotu a súdržnosť. Dnes si nemôžeme dovoliť ďalšie rozdelenie Európy. Niektorí politici si neuvedomujú, že bez EU by sme dnes neboli tam, kde sme. Ale ani ten najlepší ekonomický rast nedokáže ospravedlniť demokratické deficity a sebeckú národnú politiku. Pretože Európa na nás nebude čakať, dokiaľ opäť dostaneme rozum. Až 75% občanov je za zotrvanie Slovenska v EU. Posielame našich vojakov do Lotyšska, ako príspevok k posilneniu vlastnej bezpečnosti. A keď si to situácia bude vyžadovať, Slovensko sa bude podieľať na spoločnej obrane. Pretože Slovensko je NATO. Pretože Slovensko je EÚ!“

„Nie je žiadnym tajomstvom, že v našich krajinách pôsobia ruské tajné služby. Ale mnohé krajiny, vrátane Slovenska, to prehliadajú. Keď počujeme o útokoch na kritikov Kremľa, už nás to neprekvapuje. A keď propaganda a zmanipulované správy útočia na našu spoločnosť, nepátrame po ich autoroch. Lebo ich už poznáme. Bezohľadná politika nás vyháňa z priestoru, kde hodnoty slobody, demokracie a právneho štátu vládnu nad autokraciou, presadzovaním sebeckých záujmov a porušovania medzinárodných pravidiel.“ Kiska sa ešte napr. okrajovo vyjadril aj k Sýrii, ktorú uviedol ako príklad bezškrupulóznej politiky, keď povedal: „Aké hanebné je tvrdiť, že mier a stabilita v Sýrii sa dajú dosiahnuť pomáhaním tomu, kto prikázal mučiť vlastných ľudí alebo na nich zaútočil chemickými zbraňami.“

Ako sa teda dalo čakať, Kiska si opäť okrem bezbrehého vychvaľovania diktátorskej EU a imperialistického NATO nezabudol kopnúť do Ruska, sýrskej vlády a ľudí s pronárodným cítením, ktorých obvinil z toho, že šíria lži a propagandu čím podľa neho najviac podrývajú našu suverenitu a národné záujmy. Ak takáto politika založená na šírení skutočnej pravdy a bránení suverenity a štátnosti našej krajiny a národa je podľa neho sebeckou národnou politikou, čo je potom jeho politika? Ako by nazval politiku založenú na klamstvách, nenávisti, zapredanosti, úslužnosti Západu a absolútnom pokrytectve? To je podľa neho tá jediná správna politika pre Slovensko? S takouto politikou sa tento človek po komunálnych voľbách chystá vyraziť do straníckej politiky? Pretože aj keď to Kiska nepovedal priamo, z jeho nedávneho prejavu možno vyčítať, že s najväčšou pravdepodobnosťou sa chystá ísť cestou straníckej politiky.

Je teda dosť možné, že už o pár mesiacov sa naplní scenár, o ktorom som písal už pred dvomi rokmi, tj. že Kiska sa stane lídrom nového, extrémne liberálneho Progresívneho Slovenska, ktoré založili a za ktorým stoja majitelia Esetu, Martinusu, či iní liberáli napr. z Denníka N, Týždňa atď. Už pred prezidentskými voľbami v roku 2014 sa totiž „potichu“ hovorilo, že Kiska má byť do roku 2020 zakladateľom novej strany, plán na založenie takejto strany bol údajne reálny už vtedy a naštrbilo ho len jeho zvolenie za prezidenta. Či to teda bude Progresívne Slovensko alebo nejaká nová liberálna strana uvidíme, každopádne Kiska do zabudnutia len tak sám od seba neodíde.

A hlavne nie po tom, čo on a jeho západní poradcovia vycítili, že aj napriek jeho súčasným škandálom má ešte dosť liberálnych priaznivcov na to, aby to ešte mohol využiť. No po škodách, ktoré tento človek napáchal v prezidentskom úrade, mu už slovenský národ nesmie skočiť na lep a nechať sa opantať jeho ľúbozvučnými prázdnymi drístami a frázami. Už súčasné aktivity a skutky Kisku v úrade prezidenta sú totiž katastrofou. Skúste si ale predstaviť ako by to asi dopadlo v prípade, že by on a kruhy za ním stojace reálne uchopili moc v štáte?!

Martin Bago

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/470011-lajcak-nikdy-sme-nezili-v-takom-neistom-case-ako-v-sucasnosti/
https://www.webnoviny.sk/kiska-sa-na-globsecu-vratil-k-vrazde-kuciaka-hovoril-aj-o-hrozbach-ako-propaganda-hoaxy/
https://www.prezident.sk/article/kiska-na-globsecu-bezohladnost-podryva-demokraciu/
https://dennikn.sk/1123493/kiska-uz-nebude-kandidovat-za-prezidenta-z-politiky-vsak-neodide/
https://www.aktuality.sk/clanok/311131/komentar-daga-danisa-kiska-ako-sa-stat-z-prezidenta-premierom/

https://blog.hlavnespravy.sk/5419/kiska-na-globsecu-nacionalisti-siria-lzi-a-propagandu-bez-eu-by-sme-dnes-neboli-tam-kde-sme/

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár