Kiska údajne kúpil na Kysuciach dva paneláky za 73 026 eur. Mnoho rodín malo skončiť na ulici

· Čas čítania: 3 min.
foto: archív

Exprezident Andrej Kiska, ktorý napriek vyjadreniu, že nebude zakladať politickú stranu a kandidovať do parlamentu, má dnes stranu Za ľudí a chce rovno prevziať moc. Tú si však užíval aj pred pôsobením v Grassalkovichovom paláci, keď bol podnikateľom a neskôr hlavnou postavou charity Dobrý anjel.

Podľa výpovede svedkyne, dostupnej na Youtube, mala Kiskova firma odkúpiť dve bytovky v Kysuckom Novom Meste za 73 026 eur. Spolu sa v nich malo nachádzať 48 rodín. Paradoxná je aj suma v prepočte na jeden byt – išlo o približne 1515 eur:

Za takúto sumu by za normálnych okolností kúpil 2-3 byty. Takto získal rovno dva bytové domy, ktoré kúpila firma TGI ORIENT so sídlom v Kežmarku. Jej konateľom bol Ing. Andrej Kiska, ktorý je podpísaný aj na kúpno-predajnej zmluve. V tej sa však uvádza, že v bytoch sa nachádzajú ľudia a ich zmluvné záväzky mal rešpektovať. Svedkyňa, ktorá na Youtube ukazuje zmluvu, hovorí: „Chcela by som sa pána Kisku opýtať, keď je taký poctivý človek, kde nabral toľké peniaze, či zabudol na Kysucké Nové Mesto,“ povedala s tým, že k novej podnikateľskej akvizícii sa navyše dostal lacno. „Kúpil to so záťažou, tu mám aj zmluvy, ktorými to preukazujem, že je to pravda.“ Svedkyňa pokračuje vo výpovedi s tým, že Kiska kúpil byty v stave, v ktorom sa nachádzali ku dňu podpísania kúpnej zmluvy. „Predávajúci predáva kupujúcemu nehnuteľnosti uvedené aj so záťažou. Tak prečo, keď to kúpil so záťažou, týchto ľudí vysťahoval na ulicu?“

Hlavný denník píše, že „na bytoch viazli záložné práva VÚB banky, Agrobanky a exekučné záložné právo v prospech daňového úradu, záložní veritelia priamo na kúpnej zmluve dali súhlas k predaju pri splnení podmienky úhrady svojich pohľadávok v kúpnej zmluve zo dňa 12.1.1997“ (https://www.hlavnydennik.sk/2019/07/12/komentar-jany-teleki-mafianske-sposoby-andreja-kisku/).

Kiskova firma mala využiť divoké obdobie 90. rokov, keď zákony nepoznali zanedbanie povinnosti pri správe majetku. Vďaka rozhodnutiu dozornej rady tak exprezident získal zaujímavý projekt na biznis. „Záložných veriteľov práva 48 rodín, ktoré mali nájomné zmluvy k užívaniu bytov, ako aj práva zvyšku dotknutých, nezaujímali,“ písal Hlavný denník. Kiskova firma mala tieto rodiny vysťahovať metódami podobajúcimi sa na mafiánske. „Noví vlastníci prestali nájomníkom poskytovať služby podľa zmlúv, vypínali energie, bránili v prístupe k užívaniu bytov, dokonca niekedy staval hliadky SBS, ktoré nezákonne legitimovali občanov. Vrcholom bolo oficiálne korumpovanie policajných funkcionárov, ktorí svojich podriadených rozkazmi nútili zneužívať právomoci a poskytovali silové zložky štátu na nezákonnú činnosť, spočívajúcu v nátlaku a v asistencii pri vypratávaní nájomníkov bez akéhokoľvek súdneho rozhodnutia,“ dodáva portál. Pritom vypratanie môže vykonať len exekútor na základe rozhodnutia súdu.

https://www.zemavek-eshop.sk/produkt/rocne-predplatne-2020-januar-december/

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár