Kiskove bariéry

· Čas čítania: 3 min.
foto: archív

Kiskova strana chce vraj túto „krajinu“ bez bariér. To aspoň hlása bilbord strany Za ľudí. Aký je to paradox. Práve Andrej Kiska totiž mnoho bariér počas svojej podnikateľskej činnosti vytvoril. A, naopak, zbúral iné pomyselné bariéry, ktoré dovtedy ako-tak platili.

Kiska svojím podnikateľským a politickým pôsobením vytvoril v ľuďoch aj tieto psychologické bariéry:
Boja sa, že majetok, ktorý vlastnia, čoskoro bez ich pričinenia už nebude patriť im – podobne, ako to zažil zubár z Popradu. Mnohí sa už boja slova „slušnosť“, lebo vidia, že aj „slušní“ politici sa správajú neslušne, keď napr. odmietnu plniť ústavou definovanú povinnosť vymenovať sudcov Ústavného súdu. Vidia, že aj politici, ktorí na bilbordoch hovoria o dobre, ktoré musí zvíťaziť, sa stýkali so zaujímavými osobami a kupovali od nich kradnuté pozemky.
Kiska svojím pôsobením v podnikaní a politike naštrbil tieto dôležité bariéry:
Ľudia sa môžu nazdávať, že ak urobia daňový priestupok, stačí podať niekoľko opravných daňových priznaní a všetko bude v poriadku. Stačí vykonať účinnú ľútosť. Môžu sa tiež nazdávať, že ak prekročia zákonom predpísaný limit na množstvo povolených financií použitej v predvolebnej kampani a dostanú za to pokutu, nemusia ju zaplatiť. Môžu tiež nadobudnúť presvedčenie, že volebnú kampaň si môžu zahrnúť do výdajov svojej firmy. Môžu sa tiež nazdávať, že ak ich niekto nahrá ako neprotestujú proti slovám obchodného partnera, ktoré potvrdzujú, že kupovali kradnuté pozemky, tak stačí povedať, že to nahral Fico a všetko tým pádom bude v poriadku. A tiež sa ľudia môžu nazdávať, že pracovný týždeň je len do stredy a potom nasleduje predĺžený víkend. Tak ako je to teda so snahou Andreja Kisku rúcať bariéry? Zbúral tie správne a postavil dovtedy nepredstaviteľné.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

 • Často sa skloňuje film podľa knihy Arpáda Szoltésa „Sviňa“. Keď som pod jeho recenziu napísal, že som konečne knihu a film pochopil a vyjadril názor, že Andrej Kiska je tá povestná „Érdek Sviňa“ v slovenskej politike, komentár obratom zmizol. 🙂

  Obhajovatelia Kisku sú v chúlostivej situácii. Musia teraz do krvi Kisku obhajovať a sami seba presviedčať, že nič nevidia, aby nestratili pred sebou svoju dôstojnosť a nepriznali si, že boli hlúpi ako všetci, ktorí si u Kisku a nebankoviek za úžeru požičiavali peniaze.

  Sú v situácii, keď sa im pred očami zrútil svet o ich vlastnej „slušnosti“ a nádej na nejakú pofidérnu zmenu, v ktorú uverili. Už len z trucu pôjdu Kisku voliť a naserú si na hlavu, len aby si ešte viac namočili svoje egá a povedali si, že aspoň nech celá „táto krajina“, ktorú nemilujeme, sa s našou pomocou zhovadí ďalším politickým marazmom.

  A naviac, ako si pred sebou teraz obhája, že všetkým ficoidom a babkám demokratkám nadávalido hlupákov, keď sa teraz ukazuje, že hlupáci sú kiskoidi?

  Všetkým je teraz jasné, že Kiska a Čaputová sú len biele kone USA ambasády v Bratislave na dosiahnutie amerických cieľov a Šorošovskej demokracie. Sú to vlastne úbohé ovládané bábky, u ktorých bábkovodi využili ich chamtivosť, nekritické sebavedomie a túžbu po uznaní.

  https://urlzs.com/biwqz

Pridaj komentár