„Kiskovi“ Rómovia sa s Veľkou Britániou mýlia

· Čas čítania: 1 min.
Foto: Youtube

V utorok mala v Levoči predvolebný míting pod názvom „Hlavu hore, Levoča“ strana Za ľudí. Jej predseda Andrej Kiska sa nechal natáčať pred veľkým zhromaždením prevažne Rómov, ktorí sa poschádzali zo širokého okolia (či už prišli sami od seba, alebo boli pozvážaní, nemení nič na podstate). Akciu podporili aj PS/Spolu ako „protest proti fašizmu“ (rozumej: protest proti predvolebnému mítingu ĽSNS).

Podľa reportáže Hlavných správ sa v dave Rómov ozýval aj názor, že vo Veľkej Británii s nimi problémy nie sú, to len tu, na „rasistickom“ Slovensku. Reportáž britského The Sun však prináša iný obraz. Celú si ju v anglickom origináli môžete prečítať tu: https://www.thesun.co.uk/news/7706034/roma-children-slovakian-migrants-sheffield-shock/. Píše sa v nej o problematických Rómoch zo Slovenska, ktorí sa vo veľkom prisťahovali do mesta Sheffield. Jedna z miestnych obyvateliek v článku vypovedá, ako ju obkolesili mladiství Rómovia a jeden z nich ju šľahol po chrbte remeňom: „Šľahol ma dvakrát. Hádzali po mne plechovky a kúsky dreva. Bojím sa o svoju bezpečnosť – okolo seba som mala celý gang.“ Obyvatelia Sheffieldu sa pomaly boja vyjsť na ulicu, hovoria, že tieto deti nemajú ich rodičia vôbec pod kontrolou. Miestne dobrovoľnícke organizácie sa teraz pokúšajú o integráciu Rómov.

Zdroje: The Sun, HS

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár