„Kiskovi“ Rómovia sa s Veľkou Britániou mýlia

· Čas čítania: 1 min.
Foto: Youtube

V utorok mala v Levoči predvolebný míting pod názvom „Hlavu hore, Levoča“ strana Za ľudí. Jej predseda Andrej Kiska sa nechal natáčať pred veľkým zhromaždením prevažne Rómov, ktorí sa poschádzali zo širokého okolia (či už prišli sami od seba, alebo boli pozvážaní, nemení nič na podstate). Akciu podporili aj PS/Spolu ako „protest proti fašizmu“ (rozumej: protest proti predvolebnému mítingu ĽSNS).

Podľa reportáže Hlavných správ sa v dave Rómov ozýval aj názor, že vo Veľkej Británii s nimi problémy nie sú, to len tu, na „rasistickom“ Slovensku. Reportáž britského The Sun však prináša iný obraz. Celú si ju v anglickom origináli môžete prečítať tu: https://www.thesun.co.uk/news/7706034/roma-children-slovakian-migrants-sheffield-shock/. Píše sa v nej o problematických Rómoch zo Slovenska, ktorí sa vo veľkom prisťahovali do mesta Sheffield. Jedna z miestnych obyvateliek v článku vypovedá, ako ju obkolesili mladiství Rómovia a jeden z nich ju šľahol po chrbte remeňom: „Šľahol ma dvakrát. Hádzali po mne plechovky a kúsky dreva. Bojím sa o svoju bezpečnosť – okolo seba som mala celý gang.“ Obyvatelia Sheffieldu sa pomaly boja vyjsť na ulicu, hovoria, že tieto deti nemajú ich rodičia vôbec pod kontrolou. Miestne dobrovoľnícke organizácie sa teraz pokúšajú o integráciu Rómov.

Zdroje: The Sun, HS

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár