KISSINGER CHCE KORONAKRÍZOU POSILNIŤ NOVÝ SVETOVÝ PORIADOK

· Čas čítania: 6 min.
Foto: Shutterstock

Na obzore sa čoraz zreteľnejšie črtajú kontúry zámerov v súvislosti s hospodárskym kolapsom vyvolaným koronakrízou. Henry Kissinger je vo svete neslávne známym svojim výrokom, ktorým ako Nixonov minister zahraničných vecí doplnil jeho rozkaz o masívnom bombardovaní Kambodže v roku 1969 – bolo to najväčšie bombardovanie v dejinách. Nariadil, aby bomby zhadzovalo „všetko čo letí, na všetko, čo sa hýbe„.

https://www.globalresearch.ca/from-pol-pot-to-isis-anything-that-flies-on-everything-that-moves/5406978

https://www.nytimes.com/roomfordebate/2016/02/13/henry-kissinger-sage-or-pariah/kissinger-was-a-courtier-to-atrocity

Kissinger vo svojich plánoch nepoľavuje a činí sa aj dnes. V mene záchrany jeho spoluatorského projektu NOVÉHO SVETOVÉHO PORIADKU vyzýva, aby bolo urobené maximum pre posilnenie globalistického plánu a projekt NWO sa tak mohol dostať do svojej finálnej podoby.

Henry Kissinger sa domnieva, že koronavírus je hrozbou pre jeho drahocenný Nový svetový poriadok, takže požaduje, aby prezident Trump urobil čokoľvek, len aby systém ochránil. V článku, ktorý publikoval denník Wall Street Journal, tento bývalý minister zahraničných vecí vyzval Trumpa na spustenie veľkolepého projektu, niečo ako Marshallov plán, aby zjednotil spojencov a presvedčil ich, že strýko Sam môže aj v čase krízy dať dohromady vojenské oddiely. Kissinger uviedol: „Na základe poučenia z vývoja Marshallovho plánu a Projektu Manhattan majú USA povinnosť vyvinúť veľké úsilie v troch oblastiach. Po prvé, posilniť celosvetovú odolnosť voči infekčnému ochoreniu… Po druhé, snažiť sa vyliečiť rany, ktoré utŕžila svetová ekonomika… Po tretie, ochrániť princípy liberálneho svetového poriadku. Kým útok na ľudské zdravie bude – dúfajme – dočasný, politický a ekonomický otras, ku ktorému došlo, môže pretrvávať celé generácie. Žiadna krajina, dokonca ani USA, nemôže len v rámci čisto národného úsilia zdolať tento vírus. Zameranie sa na nevyhnutnosť tohto momentu musí byť konečne prepojené globálnou spoločnou víziou a programom. Ak to nebudeme môcť vykonať spoločne, budeme každý čeliť tomu najhoršiemu.“

Kissinger si myslí, že Trumpová rétorika „Amerika predovšetkým“ podkopala zahraničné vzťahy a oslabila hegemóniu USA. Domnieva sa, že izolacionistické politika, ktorú vedie Trumpova administratíva, vytvorila vodcovské vákuum, ktoré rýchlo zaplnila Čína. A v tom má pravdu, zatiaľ čo Čína posielala do rôznych krajín, tvrdo zasiahnutých pandémiou, lekárske tímy a nevyhnutné potreby, Spojené štáty boli úplne pohltené sprísňovaním sankcií voči Iránu, Kube a Venezuele, takže infikovaní ľudia v týchto krajinách nemohli získať patričné lieky na prekonanie choroby. Humanitárna prínos Číny bol prirodzene veľmi vychvaľovaný, zatiaľ čo správanie Washingtonu bolo kritizované ako malicherné, kruté a pomstychtivé. Niet pochýb o tom, že Trumpova administratíva prenechala morálne uznanie Číne, svojmu úhlavnému nepriateľovi.

Kissinger pokračuje: „V rozdelenej krajine je teraz potrebná účinná a prezieravá vláda, ktorá prekoná prekážky, ktoré sú čo do rozsahu a globálneho meradla bezprecedentné. Udržať si dôveru verejnosti je zásadné pre sociálnu solidaritu, pre vzájomné vzťahy v spoločnosti a pre medzinárodný mier a stabilitu.“

V Kissingerovom slovníku je solidarita úzko definovaná ako „verejná podpora pre elitárske projekty“, ako je napr. globalizácia, otvorené hranice a voľný pohyb kapitálu. Tieto princípy stoja za Kissingerovými odporúčaniami, a nie nejaká náklonnosť voči pracujúcemu ľudu, ktorý považuje za hlúpe mulice.

Ďalej pokračuje: „Národy sú koherentné a prekvitajú na základe presvedčenia, že ich inštitúcie môžu predvídať katastrofu, zastaviť jej vplyv a obnoviť stabilitu. Až pandémia Covid-19 skončí, budú inštitúcie v mnohých krajinách vnímané tak, že zlyhali. Či bude toto posúdenie objektívne spravodlivé, je irelevantné. Realita je taká, že po koronavíruse nebude svet nikdy rovnaký. Prieť sa teraz o minulosti len sťažuje to, čo sa musí urobiť.“

Na čom Kissingerovi naozaj záleží, je pokoronavírusový svetový poriadok, o ktorom sa domnieva, že bude znamenať začiatok úplne novej éry, v ktorej vlády budú musieť reagovať na neočakávané krízy, prudkú politickú polarizáciu a rastúce vyhliadky na sociálne nepokoje. Zdá sa, že Kissinger toto všetko chápe, ale namiesto toho, aby ponúkol novú víziu pre budúcnosť, lipne na rozbitých pozostatkoch neúspešného systému, ktorý prehĺbil priepasť medzi bohatými a chudobnými, vyvolával jeden finančný kolaps za druhým a rozšíril oblúk nestability od severnej Afriky, cez Stredný východ až po strednú Áziu. Toto je svetový poriadok, ktorý chce Kissinger zachovať, amerikocentrické impérium, ktoré ovládajú elity establishmentu, plutokrati a bankové mafie. Môžeme sa čudovať, že obyčajní ľudia požadujú zmenu?

Kissinger ďalej uvádza: „Svetové demokracie musia brániť a udržiavať osvietenecké hodnoty. Celosvetové vzďaľovanie sa od vyvažovania moci oprávnenosťou spôsobí, že spoločenská zmluva sa rozpadne ako vnútroštátne, tak medzinárodne.“

Osvietenecké hodnoty? Myslí tým to, čo sme videli na fotkách z Abú Ghraib, alebo filmové záznamy z decimovanej Fallúdži, alebo bezpočet správ o miestach, na ktorých sa vykonávajú utajované operácie a kam agenti amerických spravodajských služieb dopravujú unesené obete, ktoré sú mlátené, kým sa nepodrobia? Alebo sa snáď praktizujú osvietenecké hodnoty na takých miestach, ako je Guantánamo, letecká základňa Bagram, alebo Mosul, zničený ťažkým delostrelectvom a americkými bombardérmi? Kissinger sám z vlastnej skúsenosti vie, že tieto hodnoty sú podopierané horou krvavých mŕtvol, obetovaných v mene liberálneho svetového poriadku.

Tu je pokračovanie: „Osvieteneckí myslitelia (argumentovali), že účelom legitímneho štátu je zabezpečiť základné potreby ľudí: bezpečnosť, poriadok, ekonomický blahobyt a spravodlivosť. Jednotlivci si nemôžu zabezpečiť tieto veci sami. Pandémia vyvolala anachronizmus, znovuvzkriesenia mesta, obkoleseného múrmi, v čase, keď prosperita závisí na globálnom obchode a presunoch ľudí.“

Tu máme znova Kissingerove obľúbené témy, „globálny obchod a presuny ľudí“, dva rozpadajúce sa piliere globalizačného projektu, ktorý teraz zomiera a čaká na eutanáziu zo strany miliónov nezamestnaných Američanov, ktorí prišli o svoje zamestnanie a nádej na budúcnosť v dôsledku outsourcingu, offshoringu a veľkolepého Kisingerova „liberálneho svetového poriadku“. Dokonca aj teraz, keď sa americká ekonomika zastavuje a nezamestnaní Američania s úzkosťou doma čakajú na almužnu vo výške 1200 dolárov od strýčka Sama, Kissinger neustále hýka o úžasnom Novom svetovom poriadku, ktorý výrazne zlepšil „bezpečnosť, poriadok, ekonomický blahobyt a spravodlivosť“.

„Dá sa súhlasiť s Kissingerom, že pokoronavírusový svetový poriadok sa bude výrazne líšiť od sveta, ktorý bol predtým, ale to je tak všetko. V skutočnosti sa systém, ovládaný Spojenými štátmi, rozpadá. Národy sveta nechcú vládu sily, lebo americkí lídri sú nekompetentní babráci, ktorým nemožno dôverovať v tom, že urobia správnu vec, a pretože arogantný politika Washingtonu, ktorá nehľadí na druhých, premenila rozsiahle oblasti Stredného východu a Strednej Ázie na neobývateľnou pustatinu,“ píše komentátor Mike Whitney. „Priznajme si, Spojené štáty mali šancu ukázať svetu, že môžu byť spoľahlivým správcom globálnej bezpečnosti, ale premárnili ju.“

Zdroj: http://zvedavec.org/komentare/2020/04/8274-henry-kissinger-vola-po-novem-pokoronavirovem-svetovem-radu.htm

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár