Klaus Schwab propaguje Veľký reset

Foto: pinterest

Veľký reset (Great Reset) nie je konšpiračná teória. Ale existuje veľa užitočných idiotov, ktorí chcú, aby ste si to mysleli. Nenájdeme lepší príklad ako americký Spectator, ktorý píše: „Frázu šíri krajná pravica na Twitteri ako vírus. Podľa Pauline Hansonovej z austrálskej strany One Nation je to pokus o nastolenie socialistického, ľavicového a marxistického pohľadu na svet. Delingpole ho označuje ako plán globálneho komunistického prevzatia.“ Áno, uhádli ste. Každý, kto považuje veľký reset za serióznu hrozbu, patrí vraj na okraj spoločnosti. Počujem to často. Ale je potrebné na to upozorňovať, aby sa tí bastardi z toho nevyvliekli.

Najväčším trikom diabla bolo presvedčiť svet, že neexistuje. Tak aj propagátorom veľkého resetu vyhovuje presvedčiť svet, že s plánom to nemyslia až tak vážne, hoci každý podstatný detail vysvetľujú na webe Svetového ekonomického fóra (WEF), v tweetoch, na obálke časopisu Time alebo v knihe s názvom COVID-19: The Great Reset od zakladateľa WEF Klausa Schwaba. Schwab tvrdí, že pandémia predstavuje úzke okno príležitosti na zamyslenie, úpravu a resetovanie nášho sveta. (https://twitter.com/wef/status/1291796419599368193)

Prečo, si napriek váhe dôkazov toľko „múdrych“ myslia, že to vedia lepšie?

Prvý dôvod je zbabelosť – alebo potreba škriepiť sa, ak chcete. Nikto nechce veriť, že totalitná vláda je za rohom (a to je, ak sa umožní veľký reset), pretože je to strašidelná myšlienka, ktorou sa mnoho ľudí radšej nechce zaoberať. Je to ekvivalent pštrosej hlavy v piesku, aby príšery zmizli. A veľa ľudí to robí, aj keď deťmi nie sú.

Koncom 20. rokov údajne veľa inteligentných a dôveryhodných komentátorov prepadlo predstave, že vtipný človiečik s fúzikmi, budujúci mocenskú základňu v Nemecku, nepredstavuje reálne riziko. Svoje plány uviedol v roku 1925, v manifeste zvanom Mein Kampf. Ale no tak! Vy hysterickí konšpirátori! Hádam by chlapík v „hózentragloch“ neviedol národ po drvivej porážke do ďalšieho globálneho konfliktu.

Druhý dôvod je osobný útok – ad hominem. Je to hra a spôsob odhodenia argumentov s ktorými nesúhlasíte, alebo vám spôsobujú nepríjemnosti. Túto hru hrajú väčšinou ľavičiari.  Namiesto skutočnej diskusie o samotnom argumente sa sústredíte na osobu (extrémista, konšpirátor, fašista), alebo slovo (mimo rozsahu politickej korektnosti), ktoré považujete za neprijateľné.

Vo vyššie uvedenom plátku sa autor odvoláva na slovíčko „konšpirátor“, ktoré má evokovať predstavu paranoidného bludára so staniolovou čiapkou a sústreďuje pozornosť na výraz „komunistický“, aby bolo možné tvrdiť, že veľký reset je v skutočnosti skôr kapitalistickým úsilím. 

Skutočne však nezáleží, či chcete veľký reset – ktorého predloha pamätá zrušenie súkromného vlastníctva – uviesť ako komunistický, fašistický alebo technokratický. Oveľa dôležitejším bodom je predstava totalitného prevzatia moci malou, mocnou, represívnou a nevolenou elitou, ktorá nás ostatných nechá chudobných, utopených a zbavených slobody. 

Ak ide o slovo „konšpirácia“, stalo sa lenivým východiskom pre každého, kto chce spochybniť argument bez toho, aby musel skutočne čeliť problémom v diskusii. Myslíte si, že prezidentovi Trumpovi práve ukradli voľby? Nie. Ste iba konšpirátor. Tomuto slovu som sa venoval v knihe Watermelons – o strašení s globálnym otepľovaním a eko-agende (ktorá nemá nič spoločné so záchranou životného prostredia, ale má všetko spoločné s politikou, zelenou zvonka, červenou vo vnútri). 

Nie, nemyslím si, že klimatická zmena je konšpirácia a trpezlivo som všetko vysvetlil. Nie, nikto nesedel v tmavej, zadymenej miestnosti a tieto veci neplánoval. Je to skôr to, čo nazývam reťazením vzájomných záujmov. Bod, kde boháči z veľkých korporácií, guruovia v ľanových košeliach objímajúci celý svet, ľavicoví radikáli s dredmi, prešibaní politici a úskoční vedci majú rôzne osobné dôvody, prečo sa do podvodu zapojiť. Ale stane sa, že podvod vyhovuje všetkým ich rozdielnym potrebám úplne dokonale. Trefný výraz je „konvergentný oportunizmus“. 

Je to kvôli môjmu výskumu pred knihou Watermelons, že odmietam považovať veľký reset za bláznivé táraniny globalistov, nafúknutých pocitom vlastnej dôležitosti. Nie. Viem, že je to skutočné, lebo som už videl rôzne variácie. Títo ľudia a ich ideoví spolubratia o tom hovoria celé desaťročia. Niekedy spadá kódové označenie pod Agendu 21 od OSN, ktorá bola aktualizovaná ako Agenda 2030. Inokedy pod všeobecnú frázu – neurčitú a mimoriadne nebezpečnú – „udržateľnosť“ (tú má rada slovenská prezidentka – pozn.red). Ďalší krát je známa ako „štvrtá priemyselná revolúcia“, hoci „deindustriálna apokalypsa“ by bol presnejší termín.

Je to plán, ktorého náznaky nájdete všade. V politických plánoch miestnej samosprávy, v prejavoch premiérov, na konferenciách OSN pod názvom COP, alebo v Parížskej dohode o zmene klímy, pri ktorej rozumne vystúpil Trump, pretože „zacítil krysu“. Dôvod tak naliehavý, desivý a zaujímavý je jednoducho ten, že pandémia roku 2020 bolo podchytená štýlom Rahma Emmanuela, aby „žiadna kríza nevyšla nazmar“.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

Delingpole: The Great Reset Is Not a Conspiracy Theory; autor: James Delingpole; Breitbart Europe, 20.11.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply