Komentár Sone Jánošovej, v ktorom nepriamo uráža významných slovenských lekárov

Foto: Soňa Jánošová

Iniciatíva Hovorme spolu vyzvala 25. augusta RTVS, aby pozvala odborníkov do vyváženej diskusie na tému Covid-19. Do diskusie s odborníkmi, ktorí navrhovali alebo podporovali doteraz prijaté opatrenia sa mali zapojiť Prof. MUDr. Hrušovský Štefan, CSc., Dr. SVS.; MUDr. Michal Piják, MUDr. Ján Lakota, CSc.; MUDr. Andrej Janco, MUDr. Juraj Mesík a MUDr. Igor Bukovský. 

Redaktorka denníka SME Soňa Jánošová vo svojom komentári nepriamo nazýva týchto lekárov s dlhoročnou praxou alternatívnymi lekármi, šarlatánmi a konšpirátormi.

„Všetci vieme, že vymedzovaním sa, zosmiešňovaním alebo útokmi nič nezmeníme. Je dôležité viesť dialóg. V čase, keď dezinformácie predstavujú výrazný spoločenský problém, to platí dvojnásobne. No snaha RTVS, ktorá po bizarnej výzve iniciovanej skupinou Maduar skutočne pre takéto diskusie hľadá vhodný priestor, sa musí nevyhnutne skončiť blamážou. Ešte väčšou a s horšími dôsledkami, ako má očkovacia lotéria. Dôvodov je viac. Prvým je výber hostí. Môže RTVS nájsť dostatok skutočných odborníkov aj odborníkov „alternatívnych“, ktorí by do relácie prijali pozvanie a boli by schopní diskutovať? Televízia s neslávne známou históriou nevyvážených debát v tomto smere veľa dôvery nevzbudzuje. To, že viacerí odborníci už takýto formát odmietli, situáciu sotva vylepší.

Pripusťme však, že sa dramaturgom a produkčným podarí do kresiel usadiť hostí. Ako môže taká diskusia vyzerať?

Môže nás rozveseliť predstava, ako si vedľa seba v rovnocennom zastúpení sadnú vedci, lekári, či odborníci na štatistiku, ktorých argumenty bude druhá strana konfrontovať s aromaterapiou, čerstvým vzduchom a šťavou z repy. „Alternatíva“ však už dávno nepracuje s výťažkami z grepových jadierok, ale s výťažkami zo štúdií, z kontextu vytrhnutými polopravdami a nezmyslami, ktoré možno vyvrátiť, no až po dlhej príprave a rešeršovaní. Kým odborníci budú musieť čakať na potvrdenie faktov a výsledky štúdií, šarlatáni zasa znova povedia, čo si myslia. Pozvať do diskusie konšpirátorov neznamená dať im možnosť obhajovať sa, ale zväčšovať ich, už aj tak ich nečestný náskok,“ myslí si Soňa Jánošová.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Vyváženosť podľa RTVS? Päť minút pravdy a päť minút klamstva, komentáre.sme.sk, 13.9.2021

Čítajte viac: https://komentare.sme.sk/c/22741186/vyvazenost-podla-rtvs-pat-minut-pravdy-a-pat-minut-klamstva.html

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár