Konvoj slobody v Kanade má už viac ako 70 km

Foto: wikipedia

Najväčší protest proti očkovaniu. Do „Konvoja slobody“ sa už zaradilo viac ako 50-tisíc kamiónov, kolóna sa tiahne 70 km. Do hromadného protestného konvoja sa zapojilo okolo 1,4 milióna vodičov nákladných vozidiel. Kamióny vytvorili 70-kilometrovú kolónu a prechádzajú naprieč Kanadou. Mieria do Ottawy k budove parlamentu, kde chcú protestovať proti očkovacím pravidlám. Konvoj tvorí asi 50-tisíc nákladiakov a kamiónov, ktorých vodiči nesúhlasia s novými očkovacími pravidlami, ktoré zásadne ovplyvňujú medzištátne cestovanie.
V Kanade od včera prebieha jedna z najväčších protestných akcií v dejinách. Vodiči a protestujúci majú v pláne zostať dovtedy, kým kanadský premiér Justin Trudeau neodstúpi alebo im vláda nevráti práva a slobodu.
Pred viac ako dvoma týždňami nadobudlo účinnosť opatrenie, ktoré v prípade prekročenia hraníc požaduje štrnásťdňovú karanténu a testovanie, ak vodiči nie sú očkovaní. To protestujúci považujú za obmedzenie osobnej slobody.
Organizátori Freedom Convoy usporiadali protestnú jazdu naprieč krajinou práve kvôli striktným obmedzeniam a očkovacím pravidlám. Protestujúci žiadajú odstúpenie kanadského premiéra Justina Trudeaua alebo zmiernenie očkovacích pravidiel. Premiér protestný konvoj označil ako malý a okrajový a dodal, že nereprezentuje názory Kanaďanov. Na záberoch možno vidieť stovky nákladných vozidiel a kamiónov tiahnucich sa naprieč zasneženou kanadskou krajinou. Na autách sú kanadské vlajky vanúce vo vetre a sedemdesiatikilometrovému konvoju prihliadajú stovky Kanaďanov. Kamióny prechádzajú celou krajinou od Manitoby cez Ontario a v sobotu by mali doraziť do Ottawy. Vozidlá prichádzajú zo všetkých strán Kanady – zo severu, juhu, západu aj východu – a pridávajú sa aj nákladiaky z USA. Ide o nový svetový rekord – zatiaľ najväčší kamiónový protest prebehol v novembri 2020 v Egypte, kam prišlo okolo 480 nákladných vozidiel.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply