Konzervatívny slovinský premiér: Nie sme kolónia EÚ!

Foto: eureporter.com

Slovinsko sa tento týždeň ujalo vedenia najväčšieho obchodného bloku na svete a okamžite si posvietilo na jeden z mnohých problémov EÚ – diktátorské praktiky v oblasti migrácie, identity a rodiny. Slovinsko sa pýta: Ako vyhovieť čoraz hlasnejším členským krajinám, ktoré majú veľmi rozdielne vízie o budúcnosti Európy?

Vlády v Maďarsku a Poľsku už dnes dráždia „dúhovú“ väčšinu v Európskej únii. Pre predsedu vlády Janeza Janšu, ktorý vedie alpský národ s 2 miliónmi obyvateľov medzi Rakúskom, Chorvátskom, Maďarskom a Talianskom – je Slovinsko nepochopená obeť „dvojitých štandardov“ čoraz agresívnejšej výkonnej moci Európskej komisie.

„Nie sme kolónia! Nie sme členský štát druhej kategórie“, povedal Janša zahraničným novinárom. Jeho vystúpenie zdôrazňuje rastúce napätie medzi novšími členmi EÚ zo strednej a východnej Európy a zakladajúcimi štátmi zo západnej časti kontinentu. „EÚ spája krajiny s rôznymi tradíciami a kultúrami. Existujú rozdiely, ktoré treba brať do úvahy a rešpektovať ich,“ povedal počas rozhovoru, ktorý trval viac ako hodinu.

Dôkazom absolútne odlišného vnímania rodiny je nedávna tzv. Matićova správa o „tehotných mužoch“, ktorú podporili slovenskí europoslanci z PS/SPOLU a SMER-SD, ale razantne ju odmietol a skritizoval europoslanec Milan Uhrík.

Odkaz na fcb tu: https://www.facebook.com/ing.milan.uhrik/posts/1458630071156767

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:
(1) Slovenia’s term raises specter of EU’s threat from within; autor: Lorne Cook; AP, 4.7.2021
(2) Janša pushes gripes with Brussels as Slovenia takes EU presidency; autor: David M. Heszenhorn; Politico, 2.7.2021
(3) „Tehotní muži. LGBT a gender vzdelávanie už od základných škôl – bez informovania či súhlasu rodičov. Reklamné kampane na potraty. Zmeny pohlavia dostupné aj pre mládež a preplácané z poistky… To všetko chcú presadiť liberáli z EÚ…“; autor: Milan Uhrík; Facebook, 24.6.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár