Koronavírus a situácia v domovoch sociálnych služieb štátu New York 

· Čas čítania: 2 min.
foto: archív

Zdravotnícky odbor štátu New York odporučil ešte 25. marca, aby domovy sociálnych služieb (DSS) prijímali pacientov z nemocníc. V tomto odporučení sa dokonca uvádza, že žiadnemu klientovi DSS nemožno odoprieť opätovné prijatie do DSS, alebo úplne nové prijatie do DSS, ani v prípade, že sa uňho potvrdila diagnóza Covid-19. S odstupom času sa ale toto odporučenie ukázalo ako veľmi nesprávne. 

Do DSS prijali veľké množstvo dôchodcov nakazených koronavírusom a až 57% obyvateľov opatrovateľských domov pozitívnych na Covid-19 zostalo bez príznakov po dobu celého týždňa, ako sa uvádza v správe Centier pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) z 27. marca. Klienti, zdanlivo nevykazujúci príznaky ochorenia, tak počas tohto inkubačného obdobia mohli nakaziť ďalších klientov DSS. 

Ku katastrofálnemu stavu v newyorských DSS prispel i fakt, že budovy, v ktorých sa sociálne služby poskytujú, sú zväčša staršieho dáta a rovnako zastaralá je aj ich ventilácia, čo taktiež prispieva k rýchlejšiemu šíreniu koronavírusu. 

Skutočným a hlavným dôvodom, prečo začali DSS prijímať pacientov z nemocníc bola nedostatočná kapacita nemocničných zariadení. Riešenie, ktoré navrhol zdravotnícky odbor štátu New York, si ale v konečnom dôsledku ku dnešnému dňu vyžiadalo životy tisícov dôchodcov.  

Zdroj: https://www.globalresearch.ca/howard-zucker-scarlet-letter/5713887 

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár