Krčméry: Musíme zaočkovať celú Európsku úniu a pritiahnuť migrantov!

Foto: Youtube

“Vakcína je jediné riešenie, ak chceme skončiť s chorobou, my musíme zaočkovať celú Európsku úniu!” Tieto šokujúce slová vyriekol pred niekoľkými dňami epidemiológ Vladimír Krčméry, pričom pred pár mesiacmi hovoril o vakcíne so značným odstupom: “Strach nás nikam nedostane. Musíme byť disciplinovaní a druhú vlnu nemusíme ani pocítiť. Povedal to epidemiológ profesor Vladimír Krčméry v špeciálnej relácii TV Markíza. Zároveň naznačil, že koronavírus môžeme poraziť aj bez očkovania. Ako príklad uviedol epidémiu prasacej chrípky.”

Ak by sme aj mali v lete vakcínu, tak je otázka, že ak epidémia skončí, či bude vôbec o ňu záujem. Dúfam, že sa nezopakuje scenár ako s prasacou chrípkou, keď sme sa všetci vyľakali, nakúpili vakcíny a potom epidémia skončila,“ hovorí Krčméry. Narážal na pandémiu prasacej chrípky v roku 2010, kedy sa štáty vrátane Slovenska hromadne zásobovali vakcínami proti tejto chorobe. Väčšina zásob však expirovala v skladoch a nikdy sa nepoužila.

Pre iný portál uviedol: Očkovanie proti chrípke ani koronavírusu nebude povinné. Neviem si to predstaviť. Žiaden zdravotný systém neunesie, aby sa pri týchto dvoch chorobách zaviedlo povinné očkovanie, pretože ho následne musíte hradiť zo zdravotného poistenia. Myslím si, že bude dobrovoľné a vtedy už nebude musieť nikto nadávať, že chceme násilím niekoho očipovať,“ povedal Krčméry v rozhovore pre portál Aktuality.sk.

Z Krčméryho pred časom médiá a politici vyrobili bezmála národného hrdinu, jeho veľmi sporné vyjadrenia, kde postupne menil názor, však už pred časom vyvolávali otázniky nielen v laickej verejnosti, ale aj medzi lekármi. 

Jeho aktuálne vyhlásenia potvrdzujú, že Krčméry hrá nečistú hru a ľudí chce očkovať povinne: „ Ak chceme mať s Covidom radikálne riešenie, tak, že aspoň pokoj na rok, tak by sme mali urobiť povinné očkovanie.“

Navyše riešenie následkov koronakrízy a nahradenie mŕtvych na Covid-19 vidí v podpore migrácie: „Zomrelo asi 200 lekárov a 600 sestier. Z tých 600 sestier boli všetko mladé ženy. Teraz títo ľudia chýbajú a nemá ich kto nahradiť. Ak teda chýbajú, musíme pritiahnuť aj migrantov, a tomu nás COVID-19 začína priúčať.”

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1. Veľký rozhovor s profesorom Krčmérym, Žijem v Ružomberku, 12. 8. 2020

2. Krčméry: Vakcína voči COVIDu nebude povinná, sám aj s rodinou sa ale zaočkujem, Aktuality.sk, 5. 5. 2020

3. Epidemiológ Krčméry: Koronavírus môže vymiznúť aj sám, vakcína možno nebude ani potrebná, Startitup, 6. 5. 2020

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

  • Ano, videl som medzi tými milónmi imigrantov asi 200 dobrých lekárov (kardiológov, neurológov a zopár otolarinológov s týždennou praxou a asi 600 sestier (a zopár bratov) – to sú tí, čo zomreli. Len nepovedali, či zomreli u nás, v rámci EU alebo dokonca v rámci celého sveta… Čo sa týka Covidu, ešte som nezažil takúto situáciu – samé rozporuplné správy – nik nevie ako dlho vírus vydrží v suchu, vo vlhkom prostredí, koľko trvá inkubačná doba, ako rýchlo mutuje… žiadna z týchto informácií nie je jednotne prezentovaná – raz sú to 3 dni, raz 2 týždne…. raz nemutuje, inokedy mutuje rýchlo… takýto chaos okolo víru som ešte nezažil! Nik nevie povedať, čo presne pomáha tomu, aby sa nešíril (pri AIDS to napr. vedia celkom presne… pri SARS, MERS, tuberkulóze, chrípke… v tom majú celkom jasno. Ale už vedia, že nás zachráni len plošná a povinná vakcinácia. Verím, že každý migrant ktorý vstúpi na územie EU bude povinne zaočkovaný! Aby nám nezomreli ďalší inžinieri a lekári.

Leave a Reply