Krvavá genocídna nedeľa v Gaze

· Čas čítania: 2 min.

Všade dominujúca tragédia zostreleného malajzijského lietadla na území Ukrajiny prekrýva genocídne zverstvá sionistickej kliky na čele štátu Izrael. Bombardovanie Gazy a včerajšia krvavá nedeľa, počas ktorej na jednej strane zomierajú len vojaci( izraelskí) a na druhej strane civilisti- vrátane žien a detí (Palestínčania) sú očividným dôkazom rasistickej politiky apartheidu. Voči občanom druhej kategórie sú povolené všetky prostriedky na vyhladzovanie „menejcennej“ populácie označenej za teroristov od narodenia. Na oltár Veľkého Izraela padajú životy civilistov – Palestínčanov, rezolúcie BR OSN, akékoľvek výhrady k agresívnej a konfliktnej politike izraelských predstaviteľov (nie vo vzťahu ku všetkým Židom, či už na svete alebo v ich štáte) označované za prejav antisemitizmu.

 

Liga arabských štátov označila izraelské ostreľovanie palestínskeho mesta Gaza za vojnový zločin na palestínskych civilistoch. Po útoku, ktorý zasiahol štvrť Sadžajá, zostalo najmenej 70 mŕtvych. Tisíce ľudí ušlo z domovov a hľadali bezpečné útočisko. Palestínske vedenie hovorí o masakre. Medzi obeťami je aj 13 izraelských vojakov, no izraelské „obranné“ sily len v nedeľu v pásme Gazy zabili najmenej sto Palestínčanov. 

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu po útoku povedal televízii CNN, že izraelská armáda sa zameriava na vojenské ciele a ľutuje civilné palestínske obete. Zodpovednosť za ne jednoznačne pripísal hnutiu Hamas, ktoré podľa neho využíva obyvateľov Gazy ako ľudské štíty. 

Americký prezident Barack Obama vyjadril hlboké znepokojenie nad rastúcim počtom obetí izraelskej ofenzívy v pásme Gazy, ale zároveň znovu zopakoval, že Izrael má právo na sebaobranu. 

Šéf americkej diplomacie John Kerry vo vyhlásení pre CNN vyjadril pochopenie pre izraelskú vojenskú akciu: „Izrael je v stave obliehania.“ 

Takže jednoznačným vinníkom je Hamas a Palestínčania, genocída je sebaobranou a obliehaným je židovský štát a nie apartheidom vytvorené geto v Gaze. Americko-sionistické spojenectvo na večné časy a nikdy inak valcuje cestu k svojej dominancii na celom Blízkom východe po mŕtvolách národa okradnutého o zem, minulosť, zdroje a vlastnú identitu,. A pseudodemokrati, politici, tretí sektor – ten zo Sorosovských zdrojov, a presstitúti rozhorčení nad Srbskom, Ruskom, Iránom, či Kubou zasa nič, tak ako vždy. Existujú predsa len národy vyvolené, poslušné a teda trpené a vyslovene nežiaduce? A kto to dnes určuje?

Zdroj: ČTK, youtube, CNN

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár