KTO JE SPOLU V AMERIKE?

· Čas čítania: 4 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

Internet je úžasná vec, ak hľadáte informácie. Dozviete sa také, ktoré vám mnoho súvislostí vysvetlia.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Zľava: vpredu Dalibor Roháč, za ním Miroslav Beblavý, Bill Kristol a Karolína Farská.

Fotografiu, ktorú vidíte, zverejnil spoluzakladateľ strany SPOLU, publicista a ekonóm Dalibor Roháč na sociálnych sieťach. Napísal k nej aj tento text: „#Slovakia’s conspiracy theorists will love this one. We had a packed room at @aei today for a lunch with @stranaspolu’s @beblavy_spolu, including #BillKristol & @farskakarolina. The meeting was off the record, so naturally deep secrets of the New World Order were discussed. @ American Enterprise Institute.“ Vo voľnom preklade to znamená asi toto: Slovenskí konšpirační teoretici toto budú milovať. Boli sme na obede so stranou SPOLU, Beblavým, Billom Kristolom a Karolínou Farskou. Stretnutie bolo mimo záznamu, takže sa prirodzene diskutovalo o hlbokom tajomstve Nového svetového poriadku.

Miroslav Beblavý zdieľal podobnú fotografiu bez Karolíny Farskej. Pochválil sa ňou rád a prispel tiež svojim príspevkom: „S jedným z najvplyvnejších amerických komentátorov Billom Kristolom. Ani na dovolenke si nedám pokoj? Keď Dalibor Roháč zorganizoval prednášku na jednom z top washingtonských think tankov American Enterprise Institute, hneď som súhlasil. Padali otázky na všetko od Číny až po Čaputovú. Slovensko má dnes dobrý zvuk, lebo mnohí v ňom vidia nádej pre strednú Európu.“

U Karolíny Farskej takúto ani žiadnu podobnú fotografiu nenájdete, tam si všimnete len zmenu bydliska na Washington, District of Colombia. Jednen zaujímavý komentár k fotke vám však ešte pridáme: „Jedna z tvárí opozície, ktorá sa po voľbách vidí v niektorej z riadiacich pozícii tohto štátu, spolu s jednou z tvárí protestov Za slušné Slovensko Karolínou Farskou, rokuje s jedným z hlavných proponentov vojny v Iraku Billom Kristolom, na pôde American Enterprise Institute, ktorý je prepojený s bratmi Kochovcami a ich ropným veľkobiznisom, a ktorý vydáva analýzy podporujúce militarizmus, popieranie klimatických zmien, škrty v sociálnom a zdravotnom zabezpečení, či tvrdí, že autoritár Bolsonaro je autentickým hlasom boja proti korupcii. Beblavý zbiera lajky na facebooku a Karolína Farská sa medzitým bráni tým, že sa na fotke len tak „trochu ocitla“.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Ja len tak, že v médiách sa už dva dni rieši otázka bezpečnosti starej ruskej mobilnej aplikácie, ktorá vám ukáže, ako budete vyzerať v starobe, ale o tom, že sa jeden z hlavných predstaviteľov pravicovej opozície stretne s predstaviteľkou „apolitických“ protestov na pôde totálne pofidérnej inštitúcie napojenej na to najodpornejšie, čo sa dá v americkej politike nájsť, som sa dozvedel len zo sociálnych sietí. Žiadne memečka, žiadne posmešky. Naopak, páčiky od ľudí, ktorých som ešte do nedávna považoval za celkom príčetných.

Fakt si prosím nechajte reči o tom, ako sú tieto komentáre strašne netaktické. A je úplne jedno, že Farská nevedela, s kým sa to vlastne fotí. Keď sa oprávnene kritizuje Danko a Blaha, treba byť konzistentný. Toto je totálny fail. A ak sa Beblavý hlási k takejto politike, ako k svojmu vzoru, tak je vhodné, aby jeho voliči a voličky vedeli, ku komu a k čomu sa to vlastne hlási.“

No ak vás po tomto napadlo, že toto je výlev nejakého konšpirátora, pravicového extrémistu, člena ĽS Naše Slovensko, či ich voliča, tak ste na omyle. Toto napísal ľavicový protifašistický bojovník, budúci interný doktorand na Katedre filozofie a dejín filozofie na Univerzite Komenského v Bratislave, zakladateľ iniciatívy Bratislava bez náckov, bývalý aktívny člen organizácie Ľudia proti rasizmu Robert Mihály.

Trochu si to zosumarizujme. Uplynulý rok rôzni „konšpirátori“ kritizovali iniciatívu Za slušné Slovensko, že si zbiera voličov do budúcnosti. Bolo známe napojenie hlavných tvárí tejto iniciatívy na mimovládne organizácie a médiá. Iniciatíva vyhlasuje, že sa nemá záujem zapájať do politického boja. Na jeseň už táto iniciatíva odporúča koho voliť vo voľbách do samospráv obcí a miest na Slovensku. Po roku vstupuje jednotka tejto strany Juraj Šeliga do novovznikajúcej strany Za ľudí, strany bývalého prezidenta Andreja Kisku. Po pár mesiacoch zisťujeme, že dvojka tejto iniciatívy Karolína Farská cestuje po Amerike s ďalším silným politickým subjektom. Koniec konšpirácie. Názor si urobte sami.

Autor: Július Vonkomer / Prehľad správ

Zdroj: http://www.prehladsprav.sk/kto-je-spolu-v-amerike/3795

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár