Kto Klame?

Takýto názov nesie diskusia o objektivite v médiách, ktorá sa v spolupráci s Veľvyslanectvom Holandského kráľovstva uskutoční na trenčianskom letisku počas budúco týždňového festivalu Pohoda. Moderovať ju bude Lukáš Krivošík a medzi diskutujúcimi hosťami bude aj redaktor nášho mesačníka Ľubomír Huďo. 

Okrem tejto diskusie prebehne napr. v Stane .týždňa aj  množstvo ďalších predstavení, medzi inými napríklad jedno s názvom „Riadi novinárov mafia?“ V ňom bude pod moderátorskou taktovkou Mareka Vagoviča vystupovať Tom Nicholson, v ďalšom programe s názvom „Prečo behajú gauneri po slobode?“ bude zasa tento moderátor hosťovať Jaroslava Spišiaka. 

Na Europa stage bude zasa pod vedením Štefana Hríba debatovať Michal Kaščák spolu s Fedorom Gálom na tému November 89. Ten neskôr spolu s Petrom Zajacom stihne v Literárnom stane aj krst novej knihy Dvadsaťpäť 2014><1989

V Kaviarni Dobrá krajina sa v programe „Aliancia Fair Play: 40,6 : 59,4%“ Zuzana Wienk porozpráva s Petrom Hajdinom a Adamom Znášikom, t.j. s členmi tímu Kiskovej víťaznej prezidentskej kampane. 

A v Shalom Chaverim sa okrem Raňajok či Obedov v kosher štýle  napr. aj Peter Hunčík, Michal Hvorecký a Lucia Kollárová porozprávajú na tému „Haterstvo na sociálnych sieťach – nový trend“ či Jeho Execelencia Alexander Ben-Zvi (mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec štátu Izrael) a Igor Rintel (predseda Ústredného zväzu židovských náboženských obcí v SR) podebatujú na tému „Kto sú vlastne židia“. 

Toto je len malá časť z programu festivalu Pohoda, ktorý väčšina populácie vníma ako hudobné podujatie a na ktorý sa vďaka ústretovému kroku zo strany organizátorov dostane tento rok aj jeden redaktor a jeden fotograf mesačníka Zem & Vek.

Aktualizácia 14.7.2014 (Videozáznam diskusie si môžet pozrieť tu.)

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár