Kto v skutočnosti sú ľudia okolo strán Spolu a Progresívne Slovensko

· Čas čítania: 8 min.
Foto: Progresívne Slovensko

Progresívne Slovensko a Spolu sa spájajú v boji o neoliberálneho slniečkárskeho voliča. Ako pripomína Roman Michelko: „Evidentne mediálny mainstream bude podporovať štvrtú silu v kombinácii s hybridnými stranami Progresívne Slovensko a Beblavého Spolu, ktoré môžu vytvoriť ďalšiu líniu.“ (zdroj HS). Všetko tomu nasvedčuje. Masívne PR pre kandidátku Zuzanu Čaputovú je len vrcholom pyramídy.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


O čo ide strane Spolu a kto sú ľudia za Progresívnym Slovenskom? Hneď v úvode treba povedať, že čo tieto strany spája, je fenomén volebného podvodu. Teda, ako poslanci, ktorí vystúpili zo svojich domovských strán, za ktoré boli občanmi zvolené, stali sa nezávislými a následne sa začali prezentovať už ako predstavitelia strán, do ktorých vstúpili, čo je čistá manipulácia a zneužitie poslaneckej pozície na PR nikým nevolených politických subjektov.

Čo je zač strana Spolu a jej hlavné tváre

Jozef Mihál je jeden z najväčších sociopatov v politike. Vráťme sa do čias, kedy ešte mainstreamové média písali objektívne. Je rok 2010, vo vláde je pravica. Mihál je ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny (2010 – 2012, pravicovo-liberálna koalícia SDKÚ-DS, SaS, KDH a Most-Híd). V tom čase písala Pravda: „Minister práce a sociálnych vecí Jozef Mihál (SaS) si zvolil rétoriku, ktorá pred štyrmi rokmi zlomila krk SDKÚ. Tvrdí, že ľudia, ktorí zarábajú zhruba 400 eur mesačne, čo je na Slovensku väčšina, sa s tým zmierili, namiesto toho, aby boli aktívni! Odporúča im, aby išli pracovať do zahraničia. Ako povedal v rozhovore pre Plus jeden deň, preňho je suma zhruba 400 eur na prežitie nonsens, keďže on mesačne potrebuje päť- až šesťtisíc eur.“ (zdroj: Pravda). Ešte v roku 2010 Mihál hovoril, že zvyšovanie veku do dôchodku je neetické. (zdroj: SME). Pokračujme do roku 2018. Pán Mihál sa v tom čase snažil presvedčiť verejnosť, že šetriť sa oplatí – no ideálne na občanoch. Mihál sa tento krát postavil proti zastropovaniu veku odchodu do dôchodku, typický neoliberálnym argumentom: „Koláč je len jeden… Prestaňme sa baviť o dôchodkovom veku, ale o virtuálnom účte.“ (zdroj: Pravda). Bývalý člen neoliberálnej SaS založil v minulosti spolu s Jirkom Malchárkom stranu Nádej. Istého času sa preslávil aj v istej zábavnej relácii citátom „Mám copyright na svoj ksicht!“. Dvojica humoristov reagovala na Mihála umiestnením veľkého céčka v krúžka na tvár poslanca Mihála v televíznej diskusii. Tento poslanec posiela pracovať ľudí do zahraničia a na svojich prednáškach ako samozvaný odborník na dane a odvody radí ako oklamať štát. A to ešte treba pripomenúť, že v poslednom propagačnom klipe na Facebooku robil z ľudí úplných idiotov. Dnes sa oháňa sociálnym myslením. Uverí mu to skutočne už iba hlupák…

Ďalšia tragikomická postava neoliberálnej pravice je Miroslav Beblavý, kedysi členov dzurindovsko-miklošovského rozkrádačského projektu SDKÚ-DS, ktorý sa pre zmenu do parlamentu vyšplhal prostredníctvom Procházkovej #SIETe. Témou jeho dizertácie bolo Central Bank Independence and Monetary Policy in Eastern Europe. Angažoval sa v treťom sektore, konkrétne neoliberálnom projekte INEKO. Pod zámienkou zlepšenia podnikateľského prostredia usilujú podobné organizácie o eliminovanie sociálnych práv občanov a ďalšiu privatizáciu. Taktiež sa angažuje v bruselskom think-tanku Center for European Policy Studies. No a na záver sa tento ľudomil uchádzal o pozíciu konzultanta pre Svetovú banku. Jednoducho človek so sociálnym cítením na prvý pohľad. Momentálne je predsedom projektu Spolu.

Títo dvaja ťažko-kovaní neoliberáli vo svojom programe píšu nasledujúce perly: „V „jadre“ už sme, ale potrebujeme hrať prvú európsku ligu. V EÚ potrebujeme fungujúci trh so službami. S Ruskom musíme komunikovať, ale bez kompromisov v zásadných otázkach.“ A na záver úplná pecka: „Hlavným motorom rastu a inovácií nemôže byť štát.“ Slovami Ringa Čecha: „Ani ten najhlúpejší živočích nezničí svojho nositeľa, oni hej…“ V programe ďalej apelujú na členstvo v NATO, vďaka ktorému vraj tečie kapitál do našej malej krajiny. Ó, ďakujeme našim milovaným americkým  a nemeckým bankárom a zbrojárskemu priemyslu, za tie nádherné nemecké platy, ktoré tu máme za dvanástky v automobilkách. Vetu „So Sovietskym zväzom na večné veky a nikdy inak“ vystriedala v programe Spolu veta: „Za NATO a Spojené štáty však neexistuje náhrada.“ (Pozri: https://stranaspolu.sk/admin/public/docs/uspesne.pdf). Vojenská zločinecká organizácia NATO je v programovej príručke spomenuté celkom 16 krát. Takže toľko k proamerickej neoliberálnej strane Spolu.

Článok pokračuje pod reklamou.


O ďalších členoch ako podivná bytosť Katarína Macháčková z Prievidze, ktorá sa preslávila hlasovaním s neplatným lístkom; či slniečkárke Simone Petrík (ktorá si v duchu moderného progresívneho feminizmu nepíše ová a preslávila sa nosením detí do parlamentu) a hysterickej Viere Dubačovej, ktorej jedinou starosťou je boj s vymysleným extrémizmom; už ani netreba podrobnejšie hovoriť. Samozrejme, všetkých má rád Denník N, ringierovské Aktuality a pentácke plátky ako SME a Trend, ktoré si uvádzajú aj vo svojich profiloch (https://stranaspolu.sk/nas-tim). Takmer  všetci sú slušní ľudia, lajkujú Zomri, radi sa zasmejú na nadávaní do prako**tov a všetci sú „for JAN.“

Zákerný slniečkársky extrémizmus alebo Progresívne Slovensko

Stranu Spolu sme si predstavili, no Progresívne Slovensko je už iná káva. Na svojej stránke píšu: „Sme politické hnutie, ktorého cieľom je prezentovanie progresívnych riešení spoločenských problémov a spájanie ľudí, ktorí túto spoločnú predstavu zdieľajú.“ (zdroj: progresivne.sk). Ak existuje zhmotnenie toho najväčšieho slniečkárskeho pokrytectva, tak je to práve projekt Progresívne Slovensko. To je strana tých, ktorí lajkujú stránku Zomri, bratríčkujú sa s udavačom Benčíkom a oháňajú sa slušnosťou.

Za projektom stojí bývalý ľavičiar Ivan Štefunko, ktorý sa ešte kedysi dávno chválil v diskusii Slova ako volí Smer. Štefunko sa motal okolo SDĽ a robil poradcu Migašovi. Svoje „omyly z mladosti“ kompenzuje masovou podporou LGBT komunity a migrantov, čo tieto kruhy považujú mylne za ľavičiarstvo.

Jednou podpredsedníčkou je internetová hejterka Irena Bihariová, kamarátka mladého horlivého cenzora Jakuba Godu (to je ten, čo sa preslávil spolu s komploťákom Petrom Hajdinom aktivizmom proti alternatívnym médiám) a extrémnych liberálnych hejterov ako Michal Havran či Marián Jaslovský.

Ľuboš Blaha komentuje Bihariovú v reakcii na brožúru Učitelia proti dezinformáciám, ktorú okrem NATO financovalo MZV a na ktorej sa Bihariová podieľala, nasledovne: „Irena Biháriová v ďalšej kapitole upozorňuje, že konšpiračné weby sú tie, ktoré takto označí stránka Konspiratori.sk. …Ak ste podporovali masové vraždenie ľudí v Iraku zo strany USA, tak nie ste extrémista. Ak vám nevadí, že demokraciu v Európe uniesli ľuďom finančné skupiny, čo si financujú média, mimovládky či politikov, tak nie ste extrémista. Ak fandíte kapitalizmu, kvôli ktorému umierajú hladom milióny ľudí ročne, tak nie ste extrémista. Podľa podpredsedníčky Progresívneho Slovenska si však na vás pani učiteľka musí dať pozor, ak náhodou máte výhrady voči liberalizmu. Lebo len vtedy ste extrémista.“ 

Perličkou bola Bihariovej reakcia na Blahu, kde otvorene priznala, že oni, teda liberálna kaviareň, vôbec nezastupujú vôľu ľudu: „Blaha zastupuje prúd, ktorý je masový, nie okrajový. Hovorí to, čo národ cíti a s čím súhlasí a obsadil presne tie témy, na ktorých sa zhodne ľavý aj pravý extrém, rovnako tak masa ľudí bez ideologického vymedzenia. Čaro jeho úspechu je preto skôr v tom, ČO robí, nie v tom, AKO to robí (aj keď áno, v očiach jeho cieľovky je pôsobivý aj štýl jeho písania)… Čo tu za stratégie vymyslíme? A proti komu vlastne? Blahovi? Či státisícom tých, ktorí si myslia a chcú to isté? Podporu davov budeme s týmito tribúnmi aj tak prehrávať. A teda vždy bude viac podporovaní než my… Blaha nevyhráva na trolloch, fake účtoch, ale na tom, že je presne na tej strane, kde je väčšina.“

Bihariová je vynikajúca kamarátka s Danielom Milom, známym to bojovníkom proti extrémizmu a proamerický aktivistom angažujúcim sa v militaristickom Globsecu. Aj na Mila reagoval Blaha, ktorý týchto ľudí vo svojich statusoch odhaľuje: „Otázka je, z čoho je vlastne pán Milo platený, aby písal takéto propagandistické článočky. Vyzerá to tak, že predovšetkým z peňazí daňových poplatníkov – haló, z našich peňazí, z peňazí všetkých občanov SR.“ Pre zaujímavosť, v Globsecu sa angažoval aj Peter Valovič, bývalý redaktor RTVS, správca nenávistnej stránky Prečo ľuďom hrabe a ďalších nenávistných stránok (https://www.globsec.org/speakers/peter-valovic/).

Ale poďme ďalej. Ďalším zjavom tohto projektu je militantný neoliberál Martin Poliačik, ktorého snáď ani netreba predstavovať. Snáď iba toľko, že zbožňuje voľný trh asi tak isto ako heroín. Ďalšou posilou PS je Pavol Sybila, Kiskov obdivovateľ, neoliberál, milovník Ameriky angažujúci sa v mimovládnej „protikorupčnej“ organizácii. Rád podáva trestné oznámenia.

Medzi mladších progresívnych jugendov patria Zoltán Žiak, kamarát Jana Benčíka angažujúci sa v nenávistnej stalkerskej skupine Zomry (s tvrdým y) a organizátor diskoték Milan Ftorek, milovník stránky Zomri, ktorý pre FICI.sk (článok K. Janščovej, https://fici.sme.sk/c/20664850/studentsky-klub-unique-lakal-ludi-polonahymi-zenami-pristup-zmenil-co-sa-da-robit-so-sexizmom-v-reklame.html) podstúpil verejné kajanie sa liberálnej komunite za sexizmus mlynskodolinských plagátov na diskotéky v podniku Unique: „Prečo teda vôbec prišli s nápadom propagovať klub sporo odetými dievčatami? Lebo podľa nich fungovali – na sexistických reklamách mali viac „lajkov“ na Facebooku a prejavilo sa to aj na návštevnosti klubu. „Keď bola reklama fakt na hrane, tak prišlo viac ľudí. Mužov to zrejme dokáže pritiahnuť viac, ale prišlo aj viac dievčat,“ hovorí Milan Ftorek, ktorý spolu s majiteľom tvorí marketing klubu. Uznávajú, že to však nemusí to byť len sexistickou reklamou. Návštevnosť klubu ohrozujú aj počasie, festivaly či konkurenčné kluby. K zmene vraj majiteľa klubu neprinútil len Sexistický kix, ale išlo o dlhodobejší proces – dôležité bolo to, ako reklamy vnímali ľudia na Facebooku.“

Takže Ftorek už nie je sexista, učinil pokánie a teraz sa môže veselo angažovať s militantnými feministkami.

Ďalším menom je Martin Dubéci z Košíc, šéf think-tanku Alfa a zakladateľ ďalšej pokryteckej výzvy, ktorú lajkovali všetci nenávistní zomri-liberáli, teda Výzvy k ľudskosti. Dubéci je dobrý kamarát s Michalom Havranom (https://www.youtube.com/watch?v=IcReTzDNBuM) a je horlivý podporovateľ LGBT (https://www.youtube.com/watch?v=Hj0uwoEAQ2M). Angažoval sa samozrejme aj neoliberálnom projekte Café Európa (finančne podporovaného proamerickou mimovládkou SFPA), v roku 2016 sme ho mohli vidieť klasicky so známymi tvárami ako Klus a Remišová (https://www.youtube.com/watch?v=1XSx1NJ0CD0), či priamo na festivale politickej piesne POHODA s kaviarenským intelektuálom Michalom Hvoreckým (https://www.youtube.com/watch?v=CKkxYWnJqgU).

No a napokon tu máme posledného významného slniečkara, Michal Trubana zo spoločnosti Websupport. Člen viacerých mimovládnych združení, bloger a amatérsky športovec. Truban bol súčasťou tej istej diskusnej relácie (https://www.youtube.com/watch?v=_f_PI7u6iUY) ako Peter Hajdin, predajca tričiek Zomri (Kompot) a marketingový promotér Kisku, Luntera a ďalších (https://www.youtube.com/watch?v=sQfg0Bacd14&t=763s). Hajdina, Trubana, Znášika aj Dubéciho nájdete čírou náhodou aj medzi Googlom vybranými inovátormi  (https://ekonomika.sme.sk/c/8084605/google-vybral-stovku-najlepsich-inovatorov-su-medzi-nimi-aj-slovaci.html).

Na a na záver úplná perlička veľkej pavučiny. Kliknite si na stránku:  https://www.nadaciapontis.sk/novinky/pozrite-si-mapu-ludi-ktori-menia-slovensko-k-lepsiemu/

Nájdete ich tu všetkých: Andrej Kiska ml., Zuzana Wienk, Dubéci, Hajdin, Samuel Marec, Irena Bihariová, Martin Poliačik, Michal Kaščák, Peter Farárik/Prečo ľudom hrabe, Michal Hvorecký, Viera Dubačová, Juraj Smatana/Klub Strážov, Ján Orlovský/OSF, Juraj Smatana, Anton Zajac/Eset… proste kompletná sieť kooperujúcich slniečkových neoliberálov, ktorí samozrejme, so šírením nenávisti, destabilizáciou spoločnosti a organizáciou pokusov o prevrat nemajú absolútne nič spoločné.

A títo ľudia podporujú a pretláčajú „nezávislú“ kandidátku zo sorošovskej Via Iuris, podporenú neoliberálnou Goldmanovou cenou, a podpredsedníčku Progresívneho Slovenska Zuzanu Čaputovú.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár