Kto volil Čaputovú, prečo a čo nás čaká

· Čas čítania: 5 min.
Foto: zuzanacaputova.sk

Máme novú prezidentku. Úplne novú. Túto ženu, Zuzanu Čaputovú, ktorá včera vyhrala voľby, totiž ešte pred niekoľkými mesiacmi nikto nepoznal. Dokonca pred niekoľkými týždňami sa ňou stále ešte nikto ani nezaoberal. Viezla sa tíško v závese Roberta Mistríka, ktorý bol favoritom neomarxistov a liberálov a do svetla reflektorov sa dostala až po tom, čo sa Mistrík, po chabých výsledkoch a následných zlých percentách v predvolebných prieskumoch, vzdal v jej prospech.

Na Zuzanu Čaputovú sa tak nestihli zacieliť reflektory jej oponentov, ktoré by vyniesli na svetlo, kto táto žena skutočne je a čo všetko má na rováši.

Voliči, ktorí jej dali hlas, si tak zvolili iba jej mediálny a marketingový obraz, ktorý im predkladal počas krátkeho šturmu, keď sa stala favoritkou kampane, jej štáb. Fakty, ktoré začali postupne vychádzať na povrch, ako napríklad, že nebola v tíme právnikov, ktorí riešili presun pezinskej skládky do Senca a teda sa o presun skládky ani veľmi nepričinila, už kvôli istej spoločenskej informačnej zotrvačnosti nestihli dobyť hlavy voličov.

Voliči, ktorí si zvolili Čaputovú, volili rovnako ako pred piatimi rokmi, keď zvolili Kisku. Aj teraz volili iba mediálny obraz a aj teraz budú musieť rovnako ako pri Kiskovi vytriezvieť.

Pred piatimi rokmi, okrem toho, že títo ľudia boli schopní voliť niekoho, o kom nič nevedeli, volili hlavne proti Smeru, proti Ficovi, dnes volili rovnako, proti Smeru, za zmenu a je trochu smolou nás všetkých, kto nezdieľame liberálny pohľad na svet, že jej protikandidátom bol smerák Šefčovič.

V podstate títo ľudia pre svoju voľbu potrebujú dva základné elementy – prísľub zmeny, lebo neznášajú Roberta Fica a jeho politiku a potrebujú byť ubezpečení, že volia slušného kandidáta.

To, že je kandidát slušný a čistý ako ľalia, sa pre týchto voličov dosiahne tak, že sa vytiahne niekto nový, o kom sa za pár mesiacov kampane ani nepodarí zistiť, čo je zač.

Potom to zisťujeme postupne ďalších 5 rokov, tak ako v prípade Kisku, keď sa z mediálneho Dobrého anjela, ktorého obraz si títo voliči zvolili, lebo mám pocit, že to sú tí istí ľudia, vykľul človek, ktorý má problémy s daňami, u ktorého sú podozrenia, že bol zapojený do činnosti pozemkovej mafie v Poprade, ktorý svoju kampaň viedol nečestne a teraz má kvôli tomu problémy s daňovým úradom, atď.

Jednoducho sa z Dobrého anjela vykľul morálne i trestnoprávne veľmi problematický človek.

Naviac, jeho prezidentovanie bolo tiež veľmi problematické, keď v paláci s nechuťou trávil tri dni v týždni a výsledkom bolo i to, že sa v konečnom dôsledku počas svojho prezidentovania nestretol s jediným významnejším štátnikom.

Aj pri Čaputovej budú musieť prejsť jej voliči katarziou jej poznávania. Že z jej života na nich vypadne ešte viacero kostlivcov, je jasné.

Pre týchto voličov to však nemusí byť problém. O 5 rokov budú i tak radi hlasovať za nový slušný a čistý marketingový produkt a iba oponent a jeho charizma môže zabrániť tomu, aby si znova nezvolili takýto PR produkt s prekvapením.

Volič Čaputovej je v tomto smere nepoučiteľný. Je zásadne ovplyvňovaný médiami hlavného prúdu a nedokáže sám zvážiť argumenty pre a proti. Zásadnou je pre neho emócia, ktorú vytvoria PR agentúry a ktorá v tomto prípade bola “poďme bojovať proti zlu”.

Samozrejme, Zuzana Čaputová nebude vo funkcii proti žiadnemu zlu bojovať. Práve naopak, bude škodiť Slovensku, lebo sama je zlo. Treťosektorové liberálne zlo. Ale môže to vadiť jej voličom?

Jednej časti nie, lebo približne 25 % spoločnosti vždy tvoria ľudia mentálne nastavení podobne ako ona. Ale druhá časť voličov, ktorí sa pravdepodobne skôr chytili na emóciu boja proti Smeru, môže byť postupom času zo svojej voľby znechutená. To však neznamená, že by nabudúce volili zodpovednejšie.

Čaká nás 5 rokov s prezidentkou, ktorá bude svoje extrémistické liberálne postoje cez váhu svojej funkcie prenášať do spoločnosti. A v tom je omnoho nebezpečnejšia ako Kiska, ktorý šiel radšej lyžovať.

Ľudia, ktorí zostali doma, lebo sa im zdal Šefčovič rovnako problémový ako Čaputová, časom zistia, pri rôznych drobnostiach, kde sa prejavia rozhodovacie právomoci prezidentky, ako napríklad pri menovaní ústavných sudcov, lebo teraz dostanú prednosť liberálne nastavení kandidáti, že svoju pasivitu mali radšej potlačiť a dôjsť k urnám.

V najbližšej dobe nás čakajú eurovoľby. Čo spôsobuje liberalizmus, ktorý momentálne ovláda EÚ, Slovensku, vidíme. Je dôležité, aby v týchto voľbách nezostal nikto doma. Aby to nedopadlo tak ako v prezidentských, že liberálna menšina si znova navolí svojich. V EÚ voľbách sa nikto nebude môcť vyhovárať, že nemal koho voliť. O hlasy sa uchádza 31 strán.

Volebný maratón zavŕšime presne o rok, keď sa budú konať voľby do NR SR. A potom budú karty rozdané úplne.

Autor: Jozef Poruban

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/kto-volil-caputovu-preco-co-nas-caka/1714319

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár