Kuba sa opäť pokúsi prelomiť americkú blokádu

Tagged With: , , , , , Add Comment

Dnes v doobedňajších hodinách sa v Bratislave uskutočnila tlačová konferencia kubánskej ambasády. Témou konferencie bola Rezolúcia za zrušenie hospodárskej, obchodnej a finančnej blokády USA voči Kube, ktorú Spojené štáty v poslednom období ešte viac pritvrdili. Rezolúciu krajina plánuje predložiť Valnému zhromaždeniu OSN, ktoré bude o nej hlasovať už po dvadsiatyôsmykrát, 7. novembra 2019. Možno ďalší márny pokus, ale ako zdôraznila kubánska veľvyslankyňa na Slovensku Yamila Pitová-Montesová, štáty odsudzujúce blokádu neustále pribúdajú, pomaly ju nepodporuje nikto okrem samotných USA.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Podľa veľvyslankyne bola táto blokáda od samého počiatku v rozpore s medzinárodnými dohodami. Dnes ju Spojené štáty ešte vyostrujú tým, že sa snažia priamo zabrániť lodiam, ktoré vezú na Kubu ropu alebo iné komodity, aby doplávali do cieľa. Robí sa to nátlakom na prepravné spoločnosti, ktorým sa naznačí, že ak ich lode pristanú na Kube, nedostanú povolenie vplávať do amerických prístavov.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

Marián Benka
Po predchádzajúcom pôsobení v rôznych tituloch ekonomickej tlače som napokon prešiel do redakcie Zem a Vek. Jednak preto, že som sa dostával k čoraz viac informáciám o pravej podstate a neudržateľnosti súčasného ekonomicko-politického systému. Jednak vďaka môjmu záujmu o prírodné duchovno, alternatívy všetkého druhu a vývoj spoločnosti ako takej.

Pridaj komentár

  & Časopis