Kurz novinárskej tvorby so zástupcom šéfredaktora Zem&Vek

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračné foto: Shutterstock

KURZ NOVINÁRSKEJ TVORBY

27. a 28. apríla 2019 v Bratislave

Prvé príspevky do novín som začal písať ako 17-ročný. Potom som vyštudoval žurnalistiku, robil som hlavne v ekonomickej tlači (Profit, Trend), istý čas som šéfoval portálu pre malých podnikateľov Živnostník.sk, niekoľkým živnostníkom som pomáhal vypracovať obsahovú koncepciu ich webových stránok. Nakoniec ma môj záujem o alternatívy a spoločenskú zmenu zaviedol do redakcie Zem&Vek, kde ako editor pracujem aj s textami druhých ľudí.

Dneska píše texty už pomaly každý. Blogeri blogujú, aktivisti alebo politici píšu takisto blogy alebo statusy na FB, podnikatelia a živnostníci píšu na svoje webové stránky alebo na sociálne siete v snahe dostať do pozornosti svoju ponuku.

Samozrejme, tým, že máme doslova armádu píšucich amatérov, ktorých to nikdy nikto neučil, úroveň ich textov je rôzna. Mnohí majú prirodzený talent a aj bez príslušného vzdelania píšu na úrovni. Iní zase píšu tak, že čítať je to utrpenie. Každopádne, vždy je čo zlepšovať. Preto ponúkam praktický kurz vedený starým profesionálom. Čo najmenej teórie, čo najviac praktických rád a tipov, ako zlepšiť svoje písanie. Tvorba titulkov, úvod textu, kompozícia, základy štylistiky, ako vzbudiť u čitateľa zvedavosť a záujem, ako vytvoriť dobrý obsahový koncept webovej stránky alebo iného média… To je náplň intenzívneho víkendového kurzu, v rámci ktorého účastníci aj niečo napíšu a potom to budeme spoločne hodnotiť. Ak by sa niekto ukázal ako mimoriadne šikovný a mal by záujem, možno by dostal aj príležitosť napísať niečo pre mesačník Zem&Vek.

Uvádzacia cena za kurz je 80 EUR.

V prípade záujmu ma kontaktujte na [email protected], pošlem vám bližšie informácie.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár