Kusturica: Európa alebo USA sa môžu pokúsiť vpadnúť do Ruska ako Napoleon alebo Hitler

Foto: HS

Srbský režisér Emir Kusturica v rozhovore pre RT uviedol, že si dokáže predstaviť scenár, pri ktorom sa západná Európa alebo USA pokúsi o inváziu do Ruska, tak ako to svojho času urobili Napoleon a Hitler. Podľa neho však ani tento pokus ovládnuť Rusko neuspeje. Miesto toho dôjde k zjednoteniu Eurázie.

Západná Európa alebo Amerika sa môžu pokúsiť o to isté čo Napoleon,” povedal Kusturica, keď hovoril o vzťahoch medzi Západom a Ruskom. „Napoleon išiel do Ruska so 600 000 vojakmi, ale vrátil sa s 30 000. Hitler bol tiež porazený,” uviedol.

Na druhú stanu ale verí, že počas piatich rokov sa ľudia na celom eurázijskom kontinente spoja a ich život bude oveľa lepší, ale iba za podmienky, „že nebude veľká vojna”.

„Nakoniec môže dôjsť, keď už nie k politickému, tak iste k ekonomickému zjednoteniu eurázijského kontinentu… Je to nevyhnutné,” povedal. Západ a Východ budú spoločne vyrábať tovar v rámci zjednotenej Eurázie.

Sme svedkami krachu Európy

„Umelý svet”, vykonštruovaný „európskou elitou, degeneruje”, povedal Kusturica.

„Máme Nemecko, ktoré je na špicou ekonomického úspechu, ale máme migračnú krízu, ktorá bola importovaná zvonku,” domnieva sa režisér a poznamenáva, že i on sám sa považuje „do istej miery za migranta” a proti migrácii samotnej nič nemá.

Podľa neho však súčasná migračná kríza bola vytvorená umelo, aby došlo k zničeniu národných štátov.

„Majú (migranti — pozn. red.) zničiť Európu a zameniť krv Európy, aby sme nemali národné štáty, ale regióny, v ktorých náboženstvo a kultúra nebudú dôležité?” kladie si otázku Kusturica.

Svet je podľa neho teraz svedkom „krachu Európy”. Tvrdí, že „politické elity vytvárajú krízu” na Blízkom východe, „rozpútavajú vojny” a ponúkajú migračné vlny priamo do Európy. Tí, ktorí sú zodpovední za túto „degradáciu”, iba „podnecujú vojny a otvárajú dvere chaosu,” povedal Kusturica.

http://www.hlavnespravy.sk/kusturica-europa-alebo-usa-sa-mozu-pokusit-vpadnut-ruska-ako-napoleon-alebo-hitler/1467034

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár