László Toroczkai: Môžeme zachrániť Európu pred migrantmi – Ásotthalom je dobrý príklad

Tagged With: , , , , , Add Comment

Príbeh starostu jedného maďarského mestečka, ktorý dokázal, že Európa môže byť pred migrantmi chránená, nie je (pod váhou mainstreamových zavádzaní) príliš známy. V mnohých častiach Európy nadobúda prisťahovalecká situácia rysy katastrofy. Ľudia z nekontrolovaných prítokov z Blízkeho východu, južnej Ázie a afrických krajín doslova nahrádzajú miestne obyvateľstvo, zavádzajú svoje vlastné pravidlá a niekedy (vďaka týmto tokom) vstupujú na európske územie teroristi. Príklady Švédska a Nemecka stačia na ilustráciu toho, ako sa krásna krajina môže zmeniť v priebehu pár rokov.

Ešte však nie je neskoro – aspoň vo východnej Európe. Príklad Maďarska, ktoré odmietlo migračný tok, je naozaj fascinujúci (ak vytrvá). Na letisku alebo v uliciach nie je vidieť takmer žiadneho arabského alebo afrického migranta. Samozrejme tu sú, ale je to veľmi malé číslo v porovnaní s Parížom alebo Londýnom.

Na maďarskom pomedzí sú naozaj hrdinské oblasti. Lászlo Toroczkai je starosta mesta Ásotthalom, ktoré sa nachádza na srbsko-maďarskej hranici. S príchodom „politiky otvorených dverí“ v roku 2015 bol tento priestor vystavený nepredstaviteľnému náporu ilegálnych migrantov, ktorí kráčali maďarskou pôdou. Toroczkai (prvýkrát sám, potom s podporou obyvateľstva) vzdoroval tomuto chaosu a podarilo sa mu zachrániť maďarské regióny pred katastrofou. Nie sú tu žiadni migranti a pašeráci, ktorí ich nezákonne prepravujú, sú vyhostení do susedných krajín. So spomenutým odvážnym politikom robila rozhovor Sofia Metelkina z portálu Geopol itica.

Metelkina: Prosím, povedzte nám o situácii v Ásotthalom. Aká je momentálne situácia s migrantmi? Je podľa vás tento príliv nebezpečný?

Toroczkai: Ásotthalom je malé mesto so 4000 obyvateľmi na maďarsko-srbskej hranici, čo je aj hranica EÚ a Schengenu. Bola to veľmi zaujímavá situácia, pretože sme pred rokom 2012 nikdy migrantov na hraniciach nespozorovali. Migranti, najmä z Afriky, Blízkeho východu a južnej Ázie, sa začali objavovať od roku, kedy bruselskí byrokrati začali tlačiť na maďarskú vládu, aby zmenila svoje imigračné zákony. „Obchodníci s ľuďmi“ (medzinárodná mafia, ktorá organizuje masové prisťahovalectvo) okamžite vysnorili tzv. balkánsku cestu, ktorá prechádzala mojim mestom. A v roku 2015 sa mesto, ktorého som starosta, stalo h lavným cieľom masového prisťahovalectva. V tom istom roku prišla väčšina nelegálnych migrantov. Prišlo ich niekoľko stoviek tisíc a musel som niečo urobiť. Prvýkrát som bol na problém úplne sám, nikto mi nechcel pomôcť.

Samozrejme, poslal som maďarskej vláde veľa správ a listov, ale odpovedí som dostal len niekoľko. Povedali, že s týmto problémom nemôžu urobiť nič, lebo Brusel nechce podporovať ochranu hraníc a majú byť úplne otvorené. Nie je to prirodzená hranica, neexistuje tu rieka, hory, proste nič, len polia. Takže absolútne hocikto mohol prejsť týmto priestorom bez problémov.

Vtedy som povedal, že do EÚ príde mnoho teroristov a zločincov a bohužiaľ, mal som pravdu. Napríklad tu bola mnou založená oblastná polícia, ktorú financoval rozpočet nášho mesta, keďže maďarská vláda (na začiatku) a EÚ nám pomôcť nechceli. Mal som len päť miestnych policajtov, pretože mesto nie je bohaté a nemali sme na dotovanie vlastných zložiek.

Bol som na to sám. Raz sme mohli chytiť teroristu z ISIS, ale museli sme ho nechať pokračovať v ceste do západnej Európy! Len kvôli hlúpym, idiotským a šialeným zákonom EÚ. EÚ nás prinútila uveriť ich klamstvám. Táto osoba, terorista, klamal maďarským orgánom, že je 17-ročný tínedžer, utečenec z Afganistanu. Úrady ho nechali ísť cez Maďarsko, mohol pokračovať v ceste a o rok neskôr spáchal v Nemecku teroristický útok vo vlaku, vo Würzburgu. Napadol turistov a predtým bol v mojom meste! Idea EÚ otvoriť hranice, bez akejkoľvek kontroly, je šialená.

Preto som začal vytvárať svoj systém ochrany hraníc. Založil som lokálnu policajnú pobočku proti masovému prisťahovalectvu v mojom meste. V tom roku to bolo päť policajtov, ja a 18 dobrovoľníkov proti 500 tisíc nelegálnym migrantov. Stálo nás to veľa síl.

Našťastie bol môj plán úspešný, pretože sa začala meniť verejná mienka. Pozval som novinárov z celého sveta, pretože v tom čase sa maďarské médiá tvárili, že sa ich to netýka. Zahraničné médiá začali prichádzať a až táto medzinárodná verejná mienka donútila maďarskú vládu, aby niečo urobila a uvedomila si, že väčšina Maďarov podporuje myšlienku postaviť hraničný plot. Vláda začala podporovať môj boj proti problému možno preto, že strana Fidesz potrebovala hlasy, čo pre mňa nebolo dôležité. Prvoradá pre mňa bola ochrana mesta, po druhé krajiny a po tretie ochrana Európy a európskych národov. Záu jmy mojej strany sú až štvrté v poradí.

Preto som šťastný. Maďarská vláda postavila tento plot iba z jej rozpočtu, teda iba z maďarských peňazí. EÚ nás nikdy nepodporila. Podarilo sa nám kúpiť aj nový džíp pre našu políciu zo súkromných darov. Tí ľudia, ktorí nás sledovali na Facebooku, poslali viac ako 5 miliónov forintov. Štyri milióny od maďarských občanov a jeden milión od francúzskej nadácie NCI-La France Rebelle. Philippe Gibelin, líder tejto nadácie, sa stal čestným občanom môjho mesta. Z tohto dôvodu je na tomto aute aj francúzska vlajka.

Posielal som maďarskej vláde list s požiadavkou na nový džíp, pretože sme mali len jednu Ladu Niva. Chránili sme hranicu s týmto ruským automobilom, čo nestačilo. Je to najlepšie auto pre les a nerovný terén, ale nemohli sme sa rovnať so zločincami a pašerákmi, ktorí používali najlepšie a najdrahšie autá na prepravu migrantov. Na diaľnici ich už naša Lada Niva nedokázala chytiť. Nemali sme rýchlosť. Predtým som tiež posielal list vláde a dostal som negatívnu odpoveď. To je dôvod, prečo som napísal na Facebook. Ľudia z Maďarska a Francúzska nám poslali isté čiastky a mohli sme si kúpiť nový džíp Toyota pre boj proti týmto prevádzačom.

Vždy som hovoril, že ľudia, ktorí podporujú ilegálnu masovú imigráciu, podporujú zločin. Je to medzinárodná mafia. Napríklad sme tu zatkli zločincov zo Sicílie, Talianska, Blízkeho východu, Pakistanu, Čečenska. Je to medzinárodne prepojené a ešte výnosnejšie ako drogy alebo prostitúcia. Nelegálna imigrácia je kvitnúci biznis pre mafiu a politikov, ktorí túto vec podporujú. Podporujú mafiu a medzinárodný organizovaný zločin.

Metelkina: Môžem sa spýtať na detaily? Koľko migrantov sa pokúsilo nelegálne prekročiť hranicu (2015 – súčasnosť) a koľko ste zadržali prevádzačov?

Toroczkai: V roku 2015 prišlo okolo 500 000 nelegálnych migrantov. Ďalší rok, keď maďarská vláda akceptovala moju myšlienku postaviť hraničný plot, ich bolo menej – niekoľko desiatok tisíc. A teraz je situácia oveľa lepšia, do mesta sa vrátil pokoj. Dnes zastavíme mesačne len niekoľko prisťahovalcov. Preto systém ochrany a táto idea funguje, pretože pašeráci zanechali moje mesto a prekračovať srbsko-maďarskú hranicu nechcú. Je to pre nich nebezpečné, lebo nemajú veľké šance.

Nelegálna imigrácia sa však nezastavila. Mafia našla iné spôsoby ako prejsť do Európy. Teraz chodia cez Rumunsko a Chorvátsko, samozrejme Taliansko a Španielsko. Moje mesto je však pre nich to najhoršie miesto.

Metelkina: Počula som mnoho názorov na istý plán naplniť Európu migrantmi. Podľa jedného názoru sa má nahradzovať miestne obyvateľstvo migrantmi a druhé riešiť niekoľko demografických problémov. Existuje mnoho teórií. Čo myslíte, je tento príliv migrantov niekým organizovaný? Ak je organizovaný, máte predstavu kto má takýto záujem a prečo?

Toroczkai: Je to ťažká otázka. Samozrejme, existujú negatívne demografické efekty a bohužiaľ biele obyvateľstvo (nielen ľudia v EÚ, ale tiež v Rusku a Severnej Amerike) má menej detí, takže počet detí je nižší ako v Afrike a južnej Ázii. Ak sa vzdáme našich území a našej vlasti, prídu cudzinci okupovať tieto územia a je to spôsob, akým to bolo vždy, v celej histórii.

Svoju vlasť si musíme chrániť. Existuje islamizácia Európy, ale myslím si, že to nie je tá dôležitá hybná sila prisťahovalectva. Nie som proti islamu alebo iným náboženstvám, ale islam v Európe nemá miesto – to je môj názor. Priestor islamu je Blízky východ a Afrika. Európa má kresťanský základ.

Po prvé, masová imigrácia je politická otázka. Môžete vidieť ako sme ju zastavili v mojom meste. Teraz je to jedno z najbezpečnejších a najpokojnejších miest. Nevidíte tu žiadnych migrantov. Toto prisťahovalectvo môžeme všeobecne zastaviť, ak by sme chceli. Problémom je, že väčšina európskych politikov, najmä predstavitelia EÚ, to stopnúť nechce. Je to ich záujem a imigráciu podporujú. A za týmito politikmi sú ľudia. Pozrite sa na politikov – Jean-Claude Juncker alebo Martin Schulz – sú to veľmi slabí jedinci. Nerobia žiadne veľké rozhodnutia. Robia to, čo finančníci a ľudia, stojaci za nimi, chcú.

Na začiatku 20.storočia tu bola myšlienka, plán (nie nová ideológia niekoľkých politikov). Hovorí, že tvorba Spojených štátov európskych je dobrý nápad – bez národov, bez hraníc (Kalergiho plán / Protokoly sionských mudrcov? – pozn.red.). Hovorí o mieri, ale môžete vidieť ako masové prisťahovalectvo zmenilo Európu.

Európa bola útulným miestom, dnes je Európa plná terorizmu, nebezpečenstva a krvavých konfliktov. Táto imigrácia neprináša mier. Imigrácia prináša zisk určitým záujmom pre vládu nad európskou spoločnosťou. Ak predstavitelia EÚ (a ľudia stojaci za nimi) zničia národy Európy, ľudia už nebudú mať príležitosť bojovať za národný záujem. Verím v národy. Chcem alianciu medzi európskymi národmi, ale nemôžem podporiť EÚ v jej súčasnej podobe, pretože ide o hospodársky konglomerát, nie o spojenectvo ľudí. To je problém.

Metelkina: Je rozdiel medzi nelegálnymi migrantmi a utečencami. Ako povedal Viktor Orbán v rozhovore, legálni utečenci „zaklopú na dvere“ a požiadajú o povolenie, aby zostali dočasne, nie navždy. Čo si myslíte o tomto rozlišovaní?

Toroczkai: Odpoveď na túto otázku je pre mňa jasná. Migranti nie sú utečenci a prechádzajú skrze tranzitné zóny. Maďarská vláda vytvorila zóny, ktoré sú ako vstupná brána na hraničnom plote pre migrantov. A veľmi dobre vieme, že väčšina migrantov o svojej identite klame.

Pred tromi rokmi mi prekladateľ maďarskej polície povedal, že veľa ľudí, ktorí tvrdia že sú utečenci zo Sýrie, hovoria iným arabským dialektom (typickým pre Maroko, Alžírsko, severnú Afriku). Takže neboli zo Sýrie. Alebo tento terorista z ISIS, ktorý bol v mojom meste a sme ho mohli chytiť. Klamal o svojej identite a povedal, že je tínedžer-utečenec z Afganistanu. Po teroristickom útoku nemecká polícia zistila, že prišiel z Pakistanu. Samozrejme, že nebol utečenec. Mal 19 rokov. Bol dospelý.

Títo migranti môžu klamať o čomkoľvek. Môj názor je veľmi jasný. Prijal by som utečencov, skutočných utečencov, len zo susedných krajín okolo Maďarska. Títo prisťahovalci prichádzajú z južnej Ázie, Afriky, takže prešli mnohými bezpečnými krajinami skôr, než dorazili na maďarskú hranicu – Grécko, Bulharsko a ďalší členovia EÚ.

Nechápem, prečo ľudia z Afganistanu, Indie a Blízkeho východu nemôžu získať azyl v bohatých arabských krajinách. Maďarsko nie je bohatá krajina, ak ho porovnáme so Saudskou Arábiou, Katarom alebo Izraelom. Maďarsko nesusedí s Blízkym východom. Ani s južnou Áziou alebo Afrikou. Môžeme prijať utečencov zo susedných krajín, kde je vojna ako kedysi z Juhoslávie počas vojny v 90.rokoch. Ak sú to naozaj utečenci a prichádzajú z Ukrajiny, Podkarpatskej Rusi, sú to Maďari a nechcú bojovať vo vojne, pretože ich posiela ukrajinská vláda do Donecku, tak myslím, že im maďarská vláda musí pomôcť. Aj keby to boli etnickí Ukrajinci alebo Rusi z t&yacu te;chto oblastí, Maďarsko by ich malo podporiť.

Ale migranti nesmerujú z Ukrajiny. Pochádzajú z Afganistanu, Bangladéša, Afriky. Môj názor je, že by sa mali vrátiť do svojich krajín po ukončení vojny. Alebo ak je vojna, mali by sa vrátiť do prvej bezpečnej krajiny, nie do Maďarska.

Zdroj: László Toroczkai: We can save Europe from migrants – Ásothallom is a good example (preklad); autor: Sofia Metelkina; Geopolitica.ru, 2.3.2018

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Richard Strážan
(*1969, Bratislava) Geopolitický a spoločenský analytik dlhodobo pôsobiaci, bádajúci a študujúci vo viacerých mestách Európy a Ázie; konfrontuje korene, poznatky a vplyvy historických, filozofických a kultúrnych vied, smerov a náboženstiev na spoločnosť a jej pohyb v priebehu storočí...

Pridaj komentár

  & Časopis