Ľavicová ideológia je vinná za šírenie islamizmu

Foto: moderndiplomacy.eu

Francúzsky generálny inšpektor národného vzdelávania Jean-Pierre Obin, ktorý pracoval na tomto poste v nedávnom období, obvinil krajne ľavicových učiteľov a správcov vzdelávania zo šírenia islamistických myšlienok na školách. Obin je autorom knihy How Islamism Was Allowed to Enter Schools (Ako sa islamizmu povolil vstup do škôl). „Je to práve časť extrémnej ľavice, ktorá je veľmi prítomná vo francúzskom školstve, a ktorá si myslí, že útok na islamizmus je útokom na islam. Sú presvedčení, že moslimskí študenti sú obete a preto k nim nesmieme mať rovnaký prístup a nároky ako k iným študentom,“ povedal pre vysielač Europe1. Dodal, že rok 2015 (rok teroristického útoku na Charlie Hebdo) bol hlavný budíček pre francúzske zriadenie, ak ide o to, koľko islamistických myšlienok sa rozšírilo medzi mladými a vzdelanými ľuďmi.

 

„Odvtedy poskytujú výskumy oveľa presnejšiu panorámu tohto prieniku islamistickej ideológie u moslimskej mládeže.“ Obinov príspevok prichádza krátko po odrezaní hlavy stredoškolského učiteľa Samuela Patyho na ulici. Páchateľom bol 18-ročný radikálny islamský terorista z prisťahovaleckého prostredia, čečenského pôvodu. Prieskum Institut Francais d´Opinion Publique (IFOP) odhalil, že viac ako štvrtina francúzskych moslimov vo veku do 25 rokov odmieta odsúdiť teroristické útoky Charlie Hebdo v roku 2015, pri ktorých zahynul tucet ľudí. Takmer polovica (41%) moslimov uviedla, že by odmietli participovať na minúte ticha za obete útoku.

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Islamisme : “Dans l’Éducation nationale, une partie des responsables sont dans le déni; Europe1, 20.10.2020

(2) DROIT AU BLASPHÈME, CARICATURES, LIBERTÉ D’EXPRESSION… LES FRANÇAIS SONT ILS ENCORE « CHARLIE » ?; IFOP, 1.9.2020

(3) Liberté d’expression à l’école : “Pour mes élèves, Charlie Hebdo, c’est l’extrême droite”; autori: Anthony Cortes, Célia Cuordifede; Marianne, 19.10.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply