Lekár a český europoslanec David potvrdzuje: vírus bol vyrobený génovou manipuláciou a niekto z toho ťaží

· Čas čítania: 4 min.
foto: archív

Český lekár a europoslanec Ivan David v rozhovore pre parlamentnílisty.cz porovnáva činy berlínskej a pražskej vlády. Kritizuje, že tej českej trvalo takmer mesiac, než predložila zákony na podporu ekonomiky. Medzitým rástli škody, ktoré utrpeli firmy. Naproti tomu v ČNB leží 2,5 bilióna korún, ktoré by šlo uvoľniť ihneď. Premiér Babiš ale vraj nechce. Ivan David si myslí, že „zastrelenie za umelé šírenie covid-19 by bol príliš mierny trest, aj keby k tomu došlo z nedbanlivosti“. Mala prísť apokalyptická hospodárska kríza? Zvalí sa to teraz na vírus? Kto zbohatne?

Ako si predstavujete svet po odznení pandémie koronavírusu? Odznie vôbec niekedy táto infekcia? Nestane sa chronickou?

Tento koronavírus už bude ľudstvo sprevádzať nastálo. Pandémie sa budú opakovať podobne ako pandémia „klasickej chrípky“. Pri skúmaní zamorenosti v reprezentatívnej vzorke populácie sa ukázalo, že skoro polovica nakazených prekonala „ochorenie“ bez príznakov. Títo ľudia však šírili ochorenia ďalej. Bežne sa testujú ľudia s príznakmi a ostatní len ako nimi prezradené „kontakty“. To znamená, že sa „promoreniu“ nedá vyhnúť. Údaje výskytu v jednotlivých krajinách čosi vyjadrujú, ale v každej krajine niečo iné.

Dajú sa nejako vysvetliť regionálne rozdiely v zamorenosti?

Dôležitý je pojem „deklarovaná chorobnosť“. To sú len tí, u ktorých sa objavila „choroba“ a inde bola len pozitivita na koronavírus bez známok choroby konštatovaná. Sčítajú sa len tí, ktorí neunikli štatistike. Tam, kde sa málo testuje, to môže pôsobiť, že populácia je koronavírusom málo zasiahnutá. Záleží na kvalite organizácie protiepidemickej starostlivosti, dostupnosti starostlivosti, ochote ľudí nechať sa pri podozrení vyšetriť, zloženie obyvateľstva, jeho odolnosti, „horizontálnemu“ pohybu atď. Do úvahy možno pripadá aj snaha oficiálnych miest skresľovať výsledky, takže niektoré krajiny sa javia ako málo premorené kvôli nedbanlivosti štátu. Ak koronavírus ľahko mutuje a súčasne sa predpokladá, že po infikovaní trvá imunita krátko, bolo by ťažké prípadnú vakcínu, ak by bola dostupná, vyrobiť včas v dostatočnom množstve a za prijateľnú cenu podobne ako pri „klasickej myxovírusovej chrípke“. Preto sa budú opakovať väčšie či menšie epidémie a občas ďalšie pandémie koronavirózy s rôznou úmrtnosťou.

Podľa informácií, ktoré mám tendenciu pokladať za vierohodné, bol vírus vyrobený génovou manipuláciou. Nestalo sa tak istotne z radostnej tvorivosti a individuálnej, veľmi nákladnej záľuby. Pre objednávateľa tohto výrobku, a teda páchateľa genocídy, by bolo zastrelenie príliš mierny trest, aj keby k rozšíreniu covid-19 došlo „len“ z nedbanlivosti. Za vykonštruované podozrenie z výroby chemických zbraní bola proti Iraku vykonaná trestná výprava vedúca k státisícom mŕtvych nevinných Iračanov. Vtedy boli podvrhnuté dôkazy len zámienkou. Hovoríme o biologických zbraniach, ktoré sa vymknú kontrole ľahšie, než došlo k obráteniu vetra pri útoku chlórom za prvej svetovej vojny. Tu je namieste otázka, komu to všetko slúži.

Komu to slúži?

Ako napísal Karel Čapek, aj na spálenisku si niekto prihrieva svoju polievku. Tí, ktorí sú dostatočne asociálni, mocní a pripravení, majú záujem situáciu využiť, aj keby ju sami nevyvolali. Dlho sa píše o neodvratnej hospodárskej kríze apokalyptických rozmerov. Nie je lepšie z nej obviniť vírus ako „vis major“ alebo Čínu, skôr než bankárov, ktorí sa správajú ako „obchodníci s dažďom“ a politikov, ktorí im slúžia? Nemal počiatočný nezáujem špičiek Európskej komisie uľahčiť rozširovanie epidémie? Alebo to bola nezodpovednosť z nekompetencie či naivity? A čo Nemecko trvajúce na pretrvávajúcej priepustnosti hraníc? A USA, podľa všetkého, chabo reagujúce?

Celý rozhovor nájdete na: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Lekar-a-europoslanec-Ivan-David-odpaluje-bombu-Podle-verohodnych-informaci-byl-ten-virus-vyroben-genovou-manipulaci-Na-miste-je-otazka-komu-to-slouzi-620870

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

VyhlásenieNázory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár