Lesbické princezné a kamaráti „youtuberi“

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračný obrázok: Archív Zem&Vek

Jednou z najpopulárnejších animovaných rozprávok od Walta Disneyho sa stala Frozen, nakrútená voľne na motívy Andersenovej Snehovej kráľovnej. Jej úspech viedol k tomu, že štúdiá avizovali zámer nakrútiť druhú časť tohto kresleného muzikálu. Vzápätí LGBTI aktivisti rozbehli na sociálnych sieťach kampaň požadujúc, aby si hlavná hrdinka Elsa, ktorá sa v prvej časti nezaľúbila do žiadneho švárneho princa, našla vo Frozen 2 lesbickú priateľku.

Pôvodným poslaním rozprávok malo byť vedenie detí k dobru a príprava na život, ktorého súčasťou je aj láska medzi mužom a ženou. Tá by sa však v mene bezbrehej tolerancie a politickej korektnosti mala dopĺňať aj o homosexuálne vzťahy a ktovie, časom možno aj o horšie úchylky.

Staršie deti a tínedžerov už rozprávky nebavia. Vlastne v túžbe čo najskôr sa zaradiť do sveta dospelých prestávajú sledovať a čítať rozprávky v oveľa skoršom veku ako predchádzajúce generácie. Čoraz menej sledujú aj televíziu, ich médiami sú sociálne siete a YouTube. A práve tam na nich číhajú ich noví hrdinovia – tzv. youtuberi. Dnešné deti žijú častokrát v izolácii a youtuber im pripadá ako ich veľký kamarát. Ak je to chlapec, ukazuje im napríklad, ako hrá nejakú počítačovú hru. Ak dievča, ukazuje na kameru, ako má zariadenú svoju izbu alebo ako sa líči a akú kozmetiku pri tom používa. Nezabudne spomenúť značku, lebo ide, samozrejme, o skrytú reklamu. Dievčatá sa idú potom pobiť o produkty značky, ktorú požíva ich virtuálna kamarátka.

Najúspešnejší youtuberi svojím príkladom navádzajú na bezduchý konzum a navyše vytvárajú dojem, že zarobiť veľké peniaze už v mladom veku je prirodzené, stačí si kúpiť kameru a získať vysokú popularitu. Takíto ľudia sa potom dajú ľahko zneužiť. Najsledovanejší česko-slovenský youtuber GoGo natočil video, ako pána prezidenta vezie svojím autom ráno do práce. Novopečený youtuber a predtým známy moderátor Sajfa zase letel s Andrejom Kiskom prezidentským špeciálom do Popradu. Fanúšikovia týchto dvoch si ako budúci voliči mohli povedať, že máme ozaj skvelého pána prezidenta. Zadarmo to určite nebolo.

Autor: Marián Benka

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár