Liberálna alternatívna kultúra: satirický report Jakuba Benecha z koncertu Kalmusovho kamaráta v Brne

· Čas čítania: 4 min.
Fotomontáž: Dav dva

Ironické komentáre autora berte s rezervou, sú použité iba pre popis extrémnej situácie a kultúrneho šoku, ktorý autor článku zažil.

Do Brna zavítala kapela Pentagramček. Hurá! Niekoľko krát som na nich chcel ísť a až teraz som mal konečne čas. Spolu s Pentagramčekom mali hrať ešte 3 iné kapely, ktorých mená som na plagáte neregistroval (nepoznal som ich) a nezapamätal som si ich, avšak po včerajšom koncerte ich mená už bohužiaľ nikdy nezabudnem.

Prvý sa na pódiu objavil (s meškaním 0:45 min) nejaký tragéd v ženských šatách, ušatej čapičke a vlasmi mastnými ako keby ich umýval vo friťáku (Samčo brat dážďoviek). Položil pred seba plyšovú veveričku a začal „spievať“. Posolstvo jeho rýmov voľných ako Dobby s ponožkou v náručí bolo asi takéto (ospravedlňujem sa za vulgarizmy): „Ježiš je kok*t buehehehehe, kresťanstvo je debilina, buehehehe“, „všetci, ktorých pokladám za fašistov a rasistov sú kok*ti, buehehehe“. Nakoniec si kopol do slovenskej hymny a bolo po vystúpení. Všade dookola sa za každým grgnutím či vulgarizmom preneseným do mikrofónu ozýval ten tupý smiech ľudí v tričkách EÚ a Zomri, modrými vlasmi a deravými ksichtami, váľajúcimi sa v lepkavej kaluži piva.

Ukážka z tvorby onej osoby:

[plsc_youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=3Aci9xMKZlo“ width=“700″ height=“400″ autoplay=“no“ responsive=“yes“]

Hovorím si „ok toto som prežil už určite príde Pentagramček„. Nie. Na rad nastúpil istý útly chlapec s tričkom, kde bolo niečo v zmysle „komunisti boli zlí buehehehe“ (Miska na krev). Ten sa ma vo svojich textoch po východniarsky snažil presvedčiť, aby som spáchal samovraždu. To isté robil vonkoncom aj svojim spevom a vystupovaním. Ale po ňom už určite pôjde ten Pentagramček!

Hovno! Dvaja ********** (kapela Ján Pavol II) tam začali vypekať disko z 90tych a kričať do toho haleluja a útržky z poslednej nedeľnej kázne. Vtedy som už proste musel ísť na vzduch! Stál som pred barom vybúraný ako kulak hodinu po kolektivizácií. Nevedel som, ako mám túto grupirovku kategorizovať, či oxymorónom „prorežimný unteground“ alebo radšej len „mentálny suterén“. Keby som bol tabula rasa, tak idem na druhý deň do kostola a hodím sa pred oltár, len aby som neskončil ako oni. Ale hovorím si „Kubo, vydržal si to až sem, vysolil si za to 150 Kč, tak už proste počkaj na ten Pentagramček!“

Sláva, po nepodarenej didžine prišiel Pentagramček. Spolu s nimi sa tam objavil už spomínaný chumaj v ženských šatách s muchotrávkou na hlave. Hlavný spevák nadratý ako uherská sviňa ziapal do mikrofónu a aj napriek tomu cez gitary nebolo počuť čo spieva. Žiaden Pentagramček z Youtube. Následne začal spievať Haré Krišna a vtedy si to už naozaj pýtalo anonymné udanie. Celé to bolo vtipné asi ako tragédia v Černovej. Umeleckú úroveň akcie by v tej chvíli zachránila snáď už len skupina príslušníkov ŠTB, ktorí by odvliekli všetkých vystupujúcich do gulagu, alebo aspoň na psychiatriu. Za 150 kč som mohol mať 5 smažákov na stanici. UŽ NIKDY VIAC!

[plsc_youtube url=“https://www.youtube.com/watch?v=vn9TAwz9Dwg“ width=“700″ height=“400″ autoplay=“no“ responsive=“yes“]

Autor: Jakub Benech

Zdroj: https://davdva.sk/liberalna-alternativna-kultura-report-jakuba-b-z-koncertu-kalmusovho-kamarata-v-brne/

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár