Londýnska mimovládka založená v júni zasahovala do slovenskej predvolebnej kampane

Slovenské voľby ovplyvňovala narýchlo založená NGO organizácia v Londýne, ktorá zaplavovala slovenský YouTube agitačnými reklamami v slovenskom jazyku a strašila Putinom a ruskou okupáciou, uviedla na svojom webe redakcia Aeronetu. Píšu o najväčšom ovplyvňovaní volieb zo zahraničia v histórii Slovenska! 

Podarilo sa im odkryť a odhaliť pozadie britskej mimovládnej organizácie, ktorá sa podieľa na priamom ovplyvňovaní volieb na Slovensku formou nejasného financovania a veľmi podivného personálneho obsadenia.deá apelovali na Slovákov pred voľbami, že Slovensko sa nesmie dostať späť do ruskej sféry vplyvu. Videá nemali explicitne volebný obsah a podporu nejakej strany, ale otvorene varovali pred možnosťou zmeny politickej a zahraničnej orientácie Slovenska po voľbách a zadávateľom reklamy nie je slovenský subjekt.

Slovákom vyskakovali na YouTube reklamy od londýnskej mimovládky natočené v slovenčine

Videá používali naratív augusta 1968 a prirovnávali Rusko k ríši zla s varovaním, že Slováci sa zlu vždy vedia postaviť a nedovolia, aby sa Slovensko (po voľbách) dostalo pod vplyv Ruska.

Výpis mimovládnej organizácie v Londýne, ktorá stojí za videami pre slovenských voličov
Výpis konateľov mimovládnej organizácie z Londýna.

Jedná sa o úplne jasný volebný spot určený nielen pre slovenských progresívcov a voličov tzv. Progresívneho Slovenska. Videá mieria na ľudí, ktorí majú strach, že na Slovensko prídu ruské okupačné tanky.

Videá podprahovo útočia na city a snažia sa vsugerovať, že keď nebudú zvolené strany, ktoré podporujú vojnu na Ukrajine, tak sa Slovensko dostane do ruskej sféry vplyvu.

Londýnska mimovládna organizácia narýchlo založená v júni sa miešala do slovenskej predvolebnej kampane

Tieto videá so slovenským naratívom a so zábermi z augusta 1968 a z demonštrácií proti Ficovej vláde z roku 2018 má na svedomí v júni v Londýne zaregistrovaná mimovládna organizácia s názvom Campaign for Freedom Ltd. 

Sidlo Campaign for Freedom v Londýne.

Ide o britský právny subjekt, na čele ktorého sedia celkom 3 štatutárne osoby s veľmi podivným prepojením, pričom ani jedna z nich nie je slovenským občanom, ale ide o jedného Angličana a dvoch Škótov. Ani u jedného z nich sa nám nepodarilo z OSINT zdrojov zistiť úplne žiadne väzby na Slovensko alebo na slovenský politický či mimovládny sektor. Podľa všetkého to vyzerá, že ide o vysokú CiPSO operáciu riadenú priamo britskou MI-6 a títo britskí politici tomu dodávajú len pocit legitimity, píše Aeronet.

Webová stránka londýnskej mimovládky obsahujú 4 videá, 3 z nich sú v slovenčine a mieria na slovenských voličov.

Mimovládna organizácia Campaign for Freedom Ltd. s registračným číslom 14946821 je registrovaná na adrese Suite 1, 7th Floor 50 Broadway, London, SW1H 0DB, čo je adresa stoviek a stoviek schránkových spoločností v centre Londýna, ale to nie je u NGO organizácií neobvyklé, pretože mimovládne organizácie vo Veľkej prakticky nepoužívajú fyzické sídla, ale iba virtuálne sídla z dôvodu fungovania členov organizácie z rôznych miest, ktorí pôsobia online až miesta obvykle bydliska, takže dôvody pre fyzické a veľmi nákladné sídlo v Londýne nepoužívajú.

Konateľmi mimovládky zasahujúcej do slovenských volieb sú 2 vysokí britskí politici a jeden lobista

Vo vedení NGO sú osoby, ktoré sú nadviazané, až na jednu výnimku, na politické a nie neziskové aktivity. V obchodnom registri sú ako konatelia uvedení traja ľudia a slovenskí čitatelia by sa mali radšej posadiť, aby to s nimi nešvihlo.

  • Mr. George Gregor Mcgregor
  • Mr. Blair George Mcdougall
  • Mr. Jim Murphy

Riaditeľom NGO je George Gregor Mcgregor, bývalý riaditeľ Dentons Global Advisors UK Limited, čo je politická poradenská a lobistická firma, ktorá má 31-ročnú históriu. McGregor v nej pracoval ako riaditeľ od februára 2011 do apríla 2021, teda celých 10 rokov a do profesie uviedol, že pôvodným povolaním je politický konzultant. Čo robí tento človek na čele londýnskej mimovládky, ktorá kupuje v spoločnosti Google reklamný priestor na púšťanie volebných videí pre slovenských občanov na území Slovenska? Táto osoba je pritom paradoxne najmenej zaujímavá na celej trojici.

Obchodný register a výpis George McGregora.

Stratégom mimovládky Campaign for Freedom Ltd. nie je nikto iný, ako škótsky politik a bývalý šéf volebnej kampane škótskeho hnutia Better Together a poslanec škótskeho parlamentu Blair George Mcdougall, ktorý viedol škótske hnutie proti vystúpeniu Škótska zo zväzku s Veľkou Britániou v referende v roku 2014.  Tento politik tak je konateľom tejto neziskovky na pozícii stratéga. Čo má Mcdougall spoločné so Slovenskom? A prečo sa šéf škótskej volebnej kampane Better Together angažuje v NGO projekte, ktorý púšťa Slovákom na YouTube propagandistické videá na ovplyvnenie voličov? A tým sa dostávame k hlavnej osobe.

Obchodný register a výpis Blaira McDougalla.

Výkonným riaditeľom mimovládky je Jim Murphy, celým menom James Francis Murphy, vysoký ex-funkcionár vo vláde Tonyho Blaira. 

Na OSINT zdrojoch americkej vlády sa nám podarilo nájsť tlačovú správu s hlavičkou FARA pre registráciu cudzieho agenta na území USA, kde Murphy zaregistroval americkú NGO ako cudzieho agenta. Je to organizácia s názvom Freedom At Home and Abroad (FAHA) av tejto tlačovej správe z 8. augusta 2023 oznamuje, že neziskovka je v USA založená za účelom lobingu a pomoci Ukrajine. Na konci dokumentu je uvedené: “Disseminated by Freedom v Home a Abroad inc., a registeredforeign agent, on behalfof Campaignfor Freedom Ltd. Viac informácií je onfile s Department ofJustice, Washington, DC.

Výkonný riaditeľ Jim Murphy.”Prečo sa bývalý britský minister rozhodol pôsobiť v mimovládnej a až v júni tohto roku narýchlo založenej londýnskej organizácii, ktorá má na svojom webe ako produkciu svojej práce uvedené 4 videá, z ktorých 3 sú určené pre slovenských voličov?” pýta sa VK, šéfredaktor Aeronetu.
“Či má pán Murphy na Slovensku registráciu ako zahraničný agent, aby mohla jeho mimovládka ovplyvňovať cez platené reklamné videá na YouTube slovenských voličov v čase predvolebnej kampane?” uzatvára svoju úvahu VK.

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Zdroj:

(1) VK – šéfredaktor Aeronet, Slovenské voľby čelia miešaniu narýchlo založenej NGO organizácie v Londýne, ktorá zaplavuje slovenský YouTube agitačnými reklamami v slovenskom jazyku a straší Putinom a ruskou okupáciou! aeronet.news, 25.9.2023

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply