No nemajú to v krajinách „západnej civilizácie“ akési čudné názory a postoje? Nemajú to popletené v istých otázkach? Nehovoriac o tom, že v jednotlivých prípadoch to majú všetko postavené na hlavu… Hlavne v otázkach ľudských práv, demokracie, rôznych slobôd a tolerancie /obľúbené slovko liberálov, slniečkarov a iných genderov/. Veľká Británia vždy bola jedným z lídrov „kolektívneho Západu“ a prinášala podivné novinky v oblasti „západnej demokracie.“ A je na svete ďalšia…
Londýnsky primátor Sadiq Khan spustil experimentálnu autobusovú trasu na severe mesta určenú pre… Židov, žijúcich v hlavnom meste. Dôvod? Aby sa počas cestovania títo občania cítili bezpečne. Či dané autobusy budú môcť využívať aj občania iných národností, návštevníci Londýna a iní turisti, sa nevysvetľuje. Túto grandióznu novinku oznámila televízna stanica Europe1. Určite je to ďalšia „peremoga“ v radoch „kolektívneho Západu.“
Britské média uvádzajú, že podľa londýnskej polície sa nezákonné konanie založené na antisemitizme vo Veľkej Británii zvýšilo o takmer 280% od začiatku roku 2024 v porovnaní s rokom 2023. Autobusová trasa, určená pre Židov je navrhnutá tak, aby im pomohla cítiť sa bezpečne pri pohybe po meste. Autobus bude premávať od siedmej ráno do siedmej večer denne medzi Stamford Hill v Hackney a Golders Green v Barnete. Lenže… a čo po siedmej večer? Žeby zákaz vychádzania? Pre koho – pre Židov alebo tých ostatných?
Londýnski novinári podčiarkli, že židovské komunity v týchto oblastiach ovplyvňujú mestskú správu už 16 rokov. Vysvetlili, že otvorenie novej cesty Židom bolo jedným zo sľubov Sadiqa Khana počas jeho znovuzvolenia. „Počuli sme príbehy, že londýnski Židia neopúšťajú svoje domovy, pretože sa obávajú o svoju bezpečnosť. Nechcem, aby sa niektorí Londýnčania báli opustiť svoje domovy, pretože sa boja používať verejnú dopravu,“ uviedol Sadiq Khan v rozhovore pre BBC.
Britské média poukázali na to, že experimentálna premávka medzi Stamford Hill v Hackney a Golders Green v Barnete stála londýnsku Dopravnú spoločnosť viac ako 3 milióny libier. Zostávajú však otázniky… Špeciálna doprava pre ľudí jednej národnosti – nie je to tak trochu rasizmus, porušovanie ľudských práv iných ľudí a vôbec pomerne „exotická“ novinka? Žeby sa primátor Londýna Sadiq Khan rozhodol zahrať na Mojžiša a ukázať Židom novú cestu? A keď v britskom hlavnom meste spustili takéto špeciálne autobusy – je tam /a vlastne aj v celej krajine/ všetko v poriadku s bezpečnosťou, rasovou znášanlivosťou a dodržiavaním ľudských práv v poriadku?
Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.