Londýnsky starosta: „Všetci by sme mali byť feministami, a to muži i chlapci“

Tagged With: , Add Comment

Medzi americkým prezidentom Donaldom Trumpom a starostom Londýna Sadiqom Khanom prebieha už dlhší čas otvorená výmena krajne vyhrotených postojov. Šéf americkej exekutívy ich obvykle prezentuje na sociálnej sieti Twitter, čo mu zaručuje celosvetový dosah. 48-ročný správca metropoly na Temži mu kontruje nemenej štipľavým jazykom, čím prispieva k mediálnej melodráme, ktorú britský bulvár miluje.

Syčí ako kobra

 Séria verbálnych konfrontácii medzi nimi prekročila tento mesiac medze, keď labouristický ľavičiar S. Khan burcoval pred blížiacou sa návštevou D. Trumpa všetkých Londýnčanov, Britov a poslancov parlamentu, aby ukázali tomuto vraj krajnému pravičiarovi, čo chce zvrátiť pokrok, že je nevítaný. Týkalo sa to príchodu amerického prezidenta a manželky Melanie do Londýna v rámci ich 5-dňovej cesty do Spojeného kráľovstva, Írska a Francúzska pri príležitosti 75. výročia vylodenia západných spojencov v Normandii.

Averzia útleho drobného S. Khana – podľa portálu All Star Bio narástol do výšky piatich stôp a piatich palcov – voči mohutnému Donaldovi Trumpovi (šesť stôp dva palce) má v sebe čosi atavistické. Ryšavý Trump je po matke Škót a po otcovi Nemec a už svojím výzorom stelesňuje pre generácie Ázijčanov a Afričanov Hispánoameričanov nenávidených Anglosasov, čo kolonizovali a neokolonizujú ostatné svetadiely.

Vcítiť sa do komplikovanej duše na prvý pohľad nenápadného S. Khana nie je ľahké a mnohé sa dá len domyslieť na základe pohnutého osudu jeho rodičov a prarodičov. Tí pochádzajú z Indie, z bývalej Britskej Indie a konkrétne z mesta Lakhnaú, hlavného mesta indického štátu Uttarpradéš. Starí rodičia Sadíka však boli miestni moslimovia a tých postihla pri delení Indie po vydaní britského zákona o nezávislosti Indie v júli 1947 bičujúca dilema, či skúsia ostať v menšinovom postavení v prevažne hinduistickej Indii, alebo sa vysťahujú do čerstvo zakladaného moslimského Pakistanu. Celá rodina sa rozhodla pre druhú z oboch možností, čo svedčí pevnosti moslimského vierovyznania Khanovcov.

Mizerne organizované masové presídľovanie moslimov z Indie do Pakistanu a nemoslimov opačným smerom do Indie zasiahlo osudy bezmála dvadsať miliónov ľudí. Takmer milión, t.j. jeden z dvadsiatich putujúcich, útrapy častokrát peších pochodov neprežil. Rodičia Sadiqa asi nemali v Pakistane na ružiach ustlané a v roku 1968 sa presťahovali do Británie. Evidovali sa ako Pakistančania, v londýnskej štvrti Earlfield dostali štátny byt a v roku 1970 sa im narodil Sadiq ako v poradí piate dieťa z celkového počtu ôsmych potomkov. Rodičom slúži ku cti, že sa živili poctivou prácou: otec ako vodič autobusu a matka ako šička. Postupne sa vzmáhali, až si mohli dovoliť kúpiť rodinný dom a nechať Sadiqa vyštudovať právo.

Nie všetci jeho súrodenci sú britskí rodáci a nie je jasné, aký vzťah pociťovali k britskej domovine. Ako správny fiškál sa naučil byť všetkými masťami mazaný a nenechať nikoho nazerať do svojho vnútra. Muselo byť hlboko rozorvané. Už len právnická firma, ktorá ho vzala do partnerstva, sa nazývala Christian Khan. Byť pravoverným moslimom, ale zamestnaným u kancelárie s visačkou mena Christian ho musela páliť ako žeravá špirála. Vydržal však, pretože firma sa zameriavala na vtedy už forsírované ľudské a predovšetkým menšinové práva. Vydláždila mu cestu k moci a vplyvu cez následnú politickú  kariéru v Labouristickej strane.

Ako pravoverný moslim ale musel obetovať pre svoj raketový kariérny rast mnohé z duchovných hodnôt islamu. Prekračoval prah vierolomnosti, keď sa zapredal šíreniu kultúrneho ultraliberalizmu a z nej plynúceho obhajovania potratov, transgenderizmu a najrôznejších dekadentných nárokov chránených menšín.

Práve to kritizuje americký prezident vo svojich britkých twitterových odkazoch. Londýnskemu starostovi vyčíta predovšetkým dramatický vzostup pouličnej trestnej činnosti v kategórii útokov bodnými zbraňami. Naposledy ho pranieroval v polovici júna, keď v Londýne zaznamenali v priebehu 24 hodín päť takýchto útokov s troma obeťami na ľudských životoch a troma zranenými.

Je hanbou svojej krajiny, keď ničí mesto  Londýn“ („He is a national disgrace who is destroying the City of London!“, mohol  by znieť voľný preklad jedného z prezidentových tweetov z 15. júna.

Je hanbou svojej krajiny, keď ničí mesto  Londýn„. Tweet amerického prezidenta na adresu londýnskeho starostu.

Zdroj: https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1140035545738989569

 

Kam to až posúva

Nie až také dôležité chronologicky sledovať prekáračky oboch kohútov na Twitteri, ako si všímať niektoré krajne výstražné výpady Sadiqa Khana v jeho medializovaných protiútokoch.

Krátko pred príletom amerického prezidenta a prvej dámy do Londýna vystúpil so šokujúcim video odkazom. Predniesol ho ako otvorený list na portále britskej edície módneho časopisu pre ženy časopisu ELLE. Šokujúcim preto, že ostrie verbálneho výpadu síce obracia spočiatku na samotného Trumpa, ale vzápätí ho rozširuje na všetkých mužských divákov ako na skupinu. Portál denníka Guardian na video platforme YouTube otitulkoval jedovatý jazyk S. Khana  Na ukážku vari postačí aj tento výrok hodný šéf propagandistu genderizmu: „Všetci by sme mali byť feministami, a to muži i chlapci“ („All of us should be feminist, and that mean men and boys too!.

Všetci by sme mali byť feministami, a to muži i chlapci„, presvedčuje ultraliberálny londýnsky starosta Sadiq Khan.

Zdroj: https://www.youtube.com/watch?v=W9zEnCHWz9I 

Patrik Sloboda
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis