Ľuboš Blaha: BRUSEL ČELÍ NAJVÄČŠIEMU ŠKANDÁLU VO SVOJEJ HISTÓRII

Foto: ZVTV

BRUSEL ČELÍ NAJVÄČŠIEMU ŠKANDÁLU VO SVOJEJ HISTÓRII – PLÁNOVALI EKONOMICKY ZLIKVIDOVAŤ MAĎARSKO?!

Ak sa potvrdí článok z britských Financial Times, že Európska komisia plánovala ekonomicky zničiť Maďarsko, ak Maďari nepodporia balík pomoci pre Ukrajinu, bude to ten najväčší škandál, akému Brusel čelil od začiatku európskej integrácie.

Ak v EÚ funguje takéto bohapusté vydieranie, potom členské štáty reálne fungujú ako kolónie. Keď sa impériu znepáči kolónia, dokáže ju ekonomicky vypnúť. Nulová suverenita, nulová sloboda. Das Neue Europa. Buď poslúchnete vojnových štváčov z Bruselu alebo vás zlikvidujú. Takto to vyznieva z tajného dokumentu, o ktorom píšu americké médiá. To je hrôza.

Ak takto fungujú technokrati v Bruseli, potom sa pýtam, či EÚ vedie vojnu proti svojim členským štátom – lebo plánovať ekonomickú likvidáciu inej krajiny, to je vojnový akt. Odkiaľ zobrali technokrati z Bruselu mandát na to, aby plánovali likvidáciu maďarskej ekonomiky? Odkiaľ berú mandát na to, aby sa de facto pokúšali cez brutálny ekonomický nátlak o režimovú zmenu?

Už v prípade Poľska bol jedným z dôvodov, pre ktorý vyhrala voľby probruselská opozícia, že Brusel trestal predošlú poľskú vládu ekonomickými zbraňami – priznáva to britský The Economist. V prípade Maďarska doposiaľ Brusel ekonomickým vydieraním neuspel a Orbán má podporu drvivej väčšiny Maďarov. Ako sa Brusel opovažuje trestať Maďarsko za demokratické rozhodnutia a suverénnu politiku?

Opakujem – ak sa potvrdí, že Financial Times disponuje dokumentom z EÚ, v ktorom sa plánovalo ekonomicky zničiť Maďarsko, EÚ môže čeliť obvineniam zo surového imperializmu – bez akéhokoľvek demokratického mandátu.

Mala komisia mandát od lídrov členských štátov? Nie. Mala mandát od kohokoľvek? Nie. Má mandát na imperiálnu politiku voči členským štátom? Nie, prepánajána, nie!

Kvôli vojne proti Rusku sú ochotní urobiť čokoľvek. Aj znásilniť základné princípy, na ktorých stojí európsky projekt – to je šialené.

My, Slováci, stojíme za Maďarskom a odmietame takéto flagrantné porušovanie národnej suverenity. A demokracie. A mieru! A ak sa potvrdí, že technokrati v Bruseli takýto vojnový akt voči nášmu susedovi naozaj plánovali, potom musí byť voči Komisii vyvodená zodpovednosť – exemplárna zodpovednosť.

To, čo si dovoľujú v poslednom čase európske inštitúcie, či už Komisia alebo Európsky parlament, je cez všetky čiary. Keď EP kvôli Šimečkovcom útočil na Slovensko a šíril o nás lži, Maďari sa nás zastali. Teraz je rad na nás, aby sme sa my zastali Maďarska.

Dnes chcú ekonomicky zlikvidovať Maďarsko, zajtra to môžeme byť my, pozajtra niekto iný, kto nebude poslúchať.

Bráňme si našu suverenitu pred svojvôľou úradníkov, nič viac nechceme!

Ľuboš Blaha

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:
(1) Telegram / Ľuboš Blaha, 30.01.2024

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár