Ľuboš Blaha o Kaliňákovi, neoliberálnych médiách a „kauze Vietnamec“

Tagged With: , , , , , Add Comment

Slovenská tlač funguje ako stredoveká inkvizícia. Keď v stredoveku nejaké dievča označili za čarodejnicu, zviazali ju a hodili do vody. Ak sa utopila, bol to jasný dôkaz, že pán Boh to tak chcel, lebo je čarodejnica. Ak sa nejakým zázrakom zachránila, tak to bol jasný dôkaz, že je čarodejnica a pomohli jej diabolské sily. A tak ju upálili. Prašť jak uhoď.

Takto nejako funguje aj slovenská pravica: Kaliňáka obvinili, že sa zapojil do únosu Vietnamca. Ten to vyvrátil detektorom lži. A tak spochybňujú detektor lži. Keď to vyvráti vyšetrovanie, spochybnia vyšetrovanie. Môže sa aj rozkrájať, nič mu nepomôže. Ono totiž neexistuje žiaden spôsob, akým sa Kaliňák môže brániť proti pravicovej tlači – oni už dopredu vedia, že je vinný a riešia len to, či ho utopia alebo upália. Nič iné ich nezaujíma.

Podobne to fungovalo s bosorkami v stredoveku, s Afričanmi počas lynčov v USA, s „nepriateľmi ľudu“ počas stalinizmu, so Židmi počas nacizmu… Každá totalita má svojich inkvizítorov – tá dnešná liberálno-kapitalistická má svoj Denník N, svoje SME, svoje mimovládky, svoje Tódové.

Pravicové médiá nikdy nepriznajú, že Kaliňák je nevinný. Budú spriadať nové a nové konšpirácie. Jasné, robia zo seba kompletných bláznov, ale to vidia iba tí, čo používajú rozum nestranne a objektívne. Pravicový volič ich za to miluje, rovnako ako rozbesnený dav tlieskal Ku-klux-klanu, keď vešali černochov.

Ak niekto kope do Kaliňáka, Fica, Putina, Zemana, Blahu, Castra, Cháveza atď., tak môže klamať, vymýšľať si, šíriť úplné fantazmagórie – liberálna obec proste vypína mozog. Oni nepotrebujú fakty, oni potrebujú jeden obyčajný prvoplánový hejt.

Ak niekoho zaujíma pravda, jednoducho nesmie čítať liberálne nezmysly. Denník N či SME, to je ekvivalent moskovskej Pravdy za bývalého režimu. Každý vie, že sú to len neoliberálne drísty, ktoré si platia chlapci z Washingtonu. Lenže aká je teda pravda?

Po dnešku je úplne jasné, že Kaliňák neklame. Už to musia pripustiť aj tí, ktorí jeho slovám nedôverovali. Čiže v únose nemal prsty. To sa jednoducho nedá spochybniť, najmä nie v situácii, kedy proti nemu neexistuje jediný dôkaz. Čiže o čo teda ide?

Ak neklame Kaliňák, potom celkom zjavne musí klamať ten, kto ho obvinil. To je elementárna logika. A myslí si niekto, že toto celé tu rozohral nejaký znudený policajtík či roztopašný ochrankár? Jedného dňa si nejaký týpek zmyslí, že si len tak z plezíru vymyslí storku proti Kaliňákovi a zavolá Tódovej? Fakt tomuto chce niekto veriť. Nie, nie, nie, priatelia. Tu zjavne ide o niečo ďaleko väčšie.

Kaliňákov detektor lži je bodom zlomu, kedy sa definitívne potvrdilo, že po ňom niekto ide ako po udenom. Chcú ho zničiť. Chcú zničiť vládu. Chcú zničiť Smer. A využívajú na to policajtov, spravodajské hry, médiá. Toto nie je žiaden malý provinčný kanadský žartík, toto je útok na štát.

Ľudia, ktorí chcú tak veľmi odstrániť vládu, aby využívali policajtov na krivé obvinenia, majú dostatok moci na to, aby využili aj iné prostriedky, tie najobludnejšie. Možno aj vraždu mladého novinára…

Karta sa obracia. Dnes vieme, že Kaliňák nie je vinný. Kaliňák je terč. A idú po ňom ľudia, ktorí s najväčšou pravdepodobnosťou neváhajú roztáčať obrovské spravodajské hry, zneužívať policajtov a možno aj najímať vrahov. Kauza Vietnamca nám, zdá sa, veľa hovorí aj o tom, čo sa stalo na Slovensku pred polrokom.

Základná otázka je: kto tak veľmi chce zničiť túto vládu? Kto tak veľmi chce zničiť Kaliňáka? Kto tak veľmi chce zničiť Fica? V odpovedi na túto otázku nájdete mená podozrivých, ktorí už niekoľko mesiacov rozvracajú Slovensko a neštítia sa ničoho. Ako sa hovorí – zlodej kričí, chyťte zlodeja… Počujete ten krik liberálneho tábora?

Prebraté z facebookovej stránky Ľuboš Blaha

Zdroj: https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2122061551365746

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na zemavek@zemavek.sk.

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis