Ľuboš Blaha o petícii amerických agentov v NR SR

· Čas čítania: 5 min.

Do parlamentu dorazila petícia, ktorá vyzýva na prijatie Bezpečnostnej stratégie Slovenskej republiky. Podpísal ju snáď každý americký agent, ktorý pôsobí na Slovensku.

ZOZNAM AMERICKÝCH PUDLÍKOV JE NA SVETE

Pozrite si ten pôsobivý zoznam – oni sú tam hádam všetci do jedného. Bútora, Smatana, Zajac, Mesežnikov, Fedor Gál, Duleba, Mesík…

A samozrejme nesmie chýbať Nadácia otvorenej spoločnosti Georga Sorosa. A Globsec. A rôzne ďalšie americké nadácie, inštitúty, združenia a mimovládky.

A do toho politici SaS, OĽaNO, KDH a podobne. Zvyknú si eufemisticky hovoriť euroatlantici, ale počujú aj na oslovenie „americkí pudlíci“.

Načo vôbec niekto potrebuje investigatívnu žurnalistiku. Ak niekto chce vedieť, kto slúži USA, má ich všetkých pohromade v zozname signatárov.

S USA NA VEČNE ČASY

V ich spanilom liste sa uvádza, že „silnejšie transatlantické partnerstvo v rámci NATO by malo byť absolútnou prioritou a jedinou alternatívou“.

V preklade: so Spojenými štátmi americkými na večné časy. Najdôležitejšou vecou na svete je trčať zo zadku americkému veľkému bratovi. A nebudeš mať iných bohov okrem USA, aby si sa im klaňal. A tak.

CARNEGIE STRATÉGIA

Ja len na pripomenutie: Bezpečnostnú stratégiu SR dal podľa všetkého dokopy Tomáš Valášek, bývalý veľvyslanec SR pri NATO a aktuálne zamestnanec amerického think-tanku Carnegie Endowment, ktorý je financovaný americkou vládou a nadnárodnými korporáciami.

Ešte raz pre tých menej chápavých – slovenskú bezpečnostnú stratégiu písal americký think-tank. Bravissimo!

PROVOKUJME RUSKO – TO JE PREDSA ZÁRUKOU MIERU!

V bezpečnostnej stratégii sa viackrát zdôrazňuje, akou hrozbou pre našu bezpečnosť je Rusko a ako veľmi podporujeme naše milované NATO. A samozrejme, túžime po jeho posilňovaní – najmä východného krídla NATO. Nech veselo provokujeme Rusko. Na pokyn veľkého brata.

Štvať do vojny a zbrojiť – to je jediná garancia našej bezpečnosti, skvelé! A Američania budú s Rusmi bojovať – do posledného Slováka.

Ale my sa radi obetujeme – v mene veľkého brata a svetového spoločenstva. Ach! Aký doják!

ZABUDNITE NA SLOBODU, TÁ JE LEN HYBRIDNOU VOJNOU

Dozvedáme sa, že osobitne milujeme USA. A chceme zbrojiť. A bojovať so slobodou slova, lebo tá je v podstate len prezlečenou hybridnou vojnou.

Veď je našou civilizačnou povinnosťou zabezpečiť, aby existovala len jediná alternatíva. Juj, veď čo môže byť slobodnejšie ako svet bez alternatív. A bez diskusie. A bez iných názorov! Prekrásny nový svet! Bravó!

FUJ-FUJ EXTRÉMISTI CHCÚ SOCIÁLNU SPRAVODLIVOSŤ – HANBA IM!

Našu idylku však narúšajú „extrémistické hnutia“, ktoré – podržte sa – citujem: „účelovo poukazujú na sociálnu nespravodlivosť a odtrhnutosť politických a ekonomických elít od problémov radových občanov“.

No chápete – tí odporní hnusní extrémisti upozorňujú na nespravodlivosť a kritizujú elity! No fuj! Čo si to vôbec dovoľujú?! Veď to je jasný extrémizmus!

Aká nespravodlivosť v našom perfektnom kapitalizme?! Aká odtrhnutosť našich vládcov v našej liberálnej demokracii?! To čo má byť?!

Všetkých extrémistov, ktorým sa nepáči aktuálny režim, treba pozatvárať! Aj keby mala v base skončiť polovica Slovenska! V mene národnej bezpečnosti! Skvelé!

NEPREJDÚ!

Prepáčte, ale nie. Pri všetkej úcte k vzácnym americkým súdruhom z Carnegie, ktorí sa podieľali na tomto famóznom texte, mám pre nich len jeden odkaz: no pasarán. Neprejdú.

Tento rusofóbny americký propagandistický pamflet cez parlament nikdy nesmie prejsť.

MY CHCEME MIER!

Bezpečnostná stratégia SR v sebe musí zahŕňať hodnoty mieru, slobody, sociálnej spravodlivosti a spolupráce so všetkými národmi. Nesmie z nás robiť lokajov Ameriky. Ani militantných rusofóbov.

A tvoriť ju majú tí, ktorých Slováci zvolili do parlamentu ako svojich zástupcov, a nie agenti platení z Washingtonu.

Tento text si nezaslúži, aby sa vôbec objavil v parlamente. Nech si americkí pudlíci vo svojich petíciách štekajú, koľko chcú – vždy existuje alternatíva.

A tou je suverénna a mierumilovná Slovenská republika. Bez amerických agentov, bez okupantov, bez nenávisti, bez vojnových štváčov.

Slovensko nie je kolónia, drahí americkí pudlíci – nie je a nikdy nebude!

Ľuboš Blaha

Zdroj: https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2222354914669742?__tn__=K-R

Celé znenie dokumentu pod názvom IDE O CIVILIZAČNÚ PRÍSLUŠNOSŤ SLOVENSKA si môžete prečítať TU.

Kompletný zoznam mien signárarov výzvy a ich pracovné zaradenie:
Matej Kandrík, STRATPOL – Inštitút strategických politík
Ivan Godársky, MEMO 98
Rasťo Kužel, MEMO 98
Juraj Smatana, učiteľ a občiansky aktivista
Peter Zajac, literárny vedec a politik
Fedor Gál, sociológ a politik
Grigorij Mesežnikov, Inštitút pre verejné otázky
Tomáš Kriššák, OSF a Sebavedomé Slovensko
Ján Orlovský, Nadácia otvorenej spoločnosti
Tomáš Čížik, CENAA- Centre for European and North Atlantic Affairs
Jaroslav Naď, bezpečnostný analytik a spolupracovník hnutia OĽaNO
Boris Strečanský, Princeton University
Juraj Krúpa, Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku
Marián Jaslovský, publicista a hudobník
Jana Poláčiková, vysokoškolská pedagogička a projektová manažérka pre vedu a výskum
František Šebej,  psychológ, novinár a politik
Juraj Mesík, publicista a aktivista
Soňa Szomolányi, politologička a sociologička, FiFUK
Jozef Bátora, Katedra politológie FiFUK
Martin Bútora, sociológ a diplomat
Jana Kobzova, spolupracovníčka Európskej Rady pre zahraničné otázky
Miroslav Kocúr, teológ a pedagóg
Jozef Lenč, politológ FF UCM
Miriam M. Lexmann, International Republican Institute
Alexander Duleba, Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku
Juraj Droba, predseda, Bratislavský samosprávny kraj
Richard Q. Turscányi, STRATPOL – Inštitút strategických politík
Ivan Šimko, právnik a politik
Daniel Milo, GLOBSEC
Peter Terem, profesor FPVaMV UMB
Ľudmila Verbická, Ukrajinsko-Slovenská Iniciatíva
Lucia Kaščáková, EAC Euro-Atlantic Center

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár