Ľudia utekajú zo Švédska pred moslimským násilím

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračné foto: Archív

Kresťanský portál Christianitas.sk priniesol preklad rozhovoru s Jerzym Grunwaldom, poľským hudobníkom a emigrantom, ktorý mnoho rokov žil vo Švédsku. Potom sa však vrátil, pretože už nezvládal silnú islamizáciu švédskej spoločnosti a rozrastajúce sa no go zóny, kam aj sanitky a hasičské autá vstupujú len v sprievode polície. Ako hovorí, on sám prišiel do Švédska ako emigrant a nemá nič proti slušným prisťahovalcom, ktorí sa naučia jazyk, poctivo pracujú a integrujú sa do spoločnosti. To však žiaľ nie je prípad dnešných moslimských migrantov. Podľa Grunwalda sa dnes paradoxne viaceré švédske rodiny sťahujú do Poľska, utekajú pred narastajúcou kriminalitou a chaosom. Krajinu tiež opúšťajú židia, ktorí sa stávajú terčami moslimského násilia.

O situácii v meste Helsingbirgu, kde žil a pracoval, sa vyjadruje takto: „Áno, v Helsingborgu je podobná situácia ako v Malmö. V štvrti Söder sa situácia stala nebezpečnou, na uliciach vidno takmer samých prisťahovalcov z moslimských krajín, ktorí provokujú ostatných obyvateľov… Nedávno tam bolo päť razií za jeden deň a človek pred mojím domom spustil paľbu. Také niečo bolo pred štyridsiatimi rokmi nemysliteľné. Samozrejme, drobná kriminalita je problém v každej krajine, ale teraz sa Švédi obávajú islamského banditizmu. Ten, kto to nevidí, je len naivný teoretik. Pozývam vás, aby ste sa prišli pozrieť do Švédska. V súčasnosti je v tejto krajine vyše sto štvrtí, kam sanitky alebo hasičské zbory vstupujú len v sprievode polície, ktorá sa tam taktiež bojí chodiť. Vládne chaos a anarchia. Submisívna ľavicová vláda sa vzdáva svojej krajiny.“

Celý rozhovor si môžete prečítať tu: https://www.christianitas.sk/svedsko-bude-kalifat/

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár