Ľudia v Nemecku sa nechcú dať očkovať. Aj Angela Merkel ochotne počká v rade

· Čas čítania: 2 min.

Nemecko má problém, pretože mu zostalo približne 1,2 milióna vakcín, ktorými sa ľudia odmietajú zaočkovať.

Profesor Thomas Mertens, ktorý krajine pred spustením očkovania odporúčal, že by sa vakcínou spoločnosti AstraZeneca nemali očkovať osoby staršie ako 65 rokov, pripustil, že Nemecko má v súčasnosti problémy s tým, aby zásoby vakcín vôbec minuli.

Pre televíznu reláciu Today prezradil, že napriek tomu, že Nemecko drží 1,4 milióna dávok vakcíny AstraZeneca, na očkovanie sa prihlásilo doposiaľ len niečo cez 200 000 ľudí. Nemecký virológ dodal, že v krajine existuje určitý psychologický problém týkajúci sa tejto vakcíny, ktorý vznikol po počiatočnom odporúčaní, podľa ktorého by sa vakcína nemala podávať osobám starším ako 65 rokov.

„Snažíme sa presvedčiť ľudí, aby túto vakcínu akceptovali. Existuje psychologický problém a nejaký čas potrvá, kým si ľudia vybudujú k tejto vakcíne dôveru. Vieme, že odporúčanie, že nie je dostatok údajov na to, aby sme ju mohli podávať ľudom nad 65 rokov, nebolo zrovna šťastné, ale môžem ľudí ubezpečiť, že odvtedy sú známe nové údaje, ktoré ukazujú, že vakcína AstraZeneca funguje dobre a na podobnej úrovni ako vakcína Pfizer vo všetkých vekových skupinách,“ informoval profesor Mertens.

Vybudovaniu dôvery mohla dopomôcť 66-ročná kancelárka Angela Merkelová spadajúca do kategórie, pre ktorú vakcína firmy AstraZeneca nie je odporúčaná, tá však odmietla.

„Myslím si, že je správne najskôr vyzvať na očkovanie tie skupiny obyvateľstva, ktoré to potrebujú kvôli svojmu zamestnaniu. Opatrovateľky v domovoch seniorov, učiteľky a im podobní, to sú ľudia, ktorí by sa mali dostať na radu skôr, ako ja,“ vyhlásila Merkelová.

Kancelárka uviedla, že ona si dokáže udržať pracovný odstup a podľa odporúčania Výboru pre očkovanie nechce byť očkovaná, kým nepríde na ňu rad.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

  1. We were wrong, now we’ve a problem! Germany has 1.2m Oxford vaccines people refuse to take, Express.co.uk, 25.2.2021
  2. DUCKING THE JAB Merkel, 66, WON’T have Oxford vaccine because she’s old threatening to put even MORE people off getting jab, Thesun.ie, 25.2.2021
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár