Lukašenko vyhlásil, že Bielorusko odolá snahám teroristov a nepripustí štátny prevrat

Foto: BELTA

Bielorusko v súčasnosti čelí zúrivému nátlaku zo strany transatlantického spoločenstva, odolalo pokusu o štátny prevrat, zabránilo odstráneniu prezidenta a „inštalácii“ bábkovej vlády poslušnej Západu. Nemieni sa stať otrokom „západnej civilizácie“ ani v budúcnosti a aj naďalej zostane slobodnou, demokratickou a suverénnou krajinou. Zdôraznil to bieloruský prezident Alexander Lukašenko vo svojom prejave dňa 2. júla pri príležitosti významného štátneho sviatku Dňa nezávislosti.

„My sme aj dnes jednotní v snahe, aby sme obhájili hrdinské dedičstvo, pamiatku o Veľkom víťazstve a svoje suverénne právo na výber historickej cesty. Objavili sme spiace teroristické skupiny na našom území, ktoré sú spojené s Nemeckom, Ukrajinou, USA, Poľskom a Litvou. To sú takzvané jednotky sebaobrany. Cieľom týchto buniek je násilná zmena moci v určitý deň, deň „x“. Oni ani sami zatiaľ nevedia, kedy nastane ten deň „x“, ale vedia, že na tento deň musia pripravovať náš národ“, vysvetlil Alexander Lukašenko.

Prezradil, že pred niekoľkými hodinami bieloruské bezpečnostné sily ukončili rozsiahlu protiteroristickú operáciu: „My sme si mysleli, že oni nás budú škrtiť iba hospodársky. Ale nie. Pokračujú v rozsiahlych teroristických akciách vo vnútri našej krajiny, proti našim ľuďom a objektom“, podotkol bieloruský prezident. Informoval, že domáci teroristi, financovaní a riadení zo Západu, sa pokúsili vyhodiť do vzduchu spojovacie stredisko Vojenského námorníctva Ruska, ktoré sa nachádza na území Bieloruska. Tento pokus zmarili bieloruské bezpečnostné zložky.

Uviedol, že nepriatelia Bieloruska vytvorili špeciálny telegram-kanál „Jednotky sebaobrany Bieloruska“, ktorý má 2,5 tisíc predplatiteľov. „Je to ich bojová rezerva. Poznáme ich tváre. A pozor: majiteľ tohto média je občan Nemecka, istý pán Hoffman“, povedal Lukašenko. Dodal, že sa prednedávnom títo „partizáni“ snažili zničiť väčšie množstvo lesnej ťažobnej techniky v lesných hospodárstvach.

„Meno osoby, ktorá sa sama prihlásila a chcela vykonať tento zločin, je známe. Je to istá Matvejevová. Bola zadržaná protiteroristickou jednotkou „Alfa“ a už vypovedala pred vyšetrovateľmi. Aký mala cieľ? Mala podpáliť vozidla v noci a umiestniť fotografie a videa na internete, aby ukázala, že tieto skupinky žijú, bojujú a chcú zvrhnúť tento režim. Stálo sa to 8. júna, bola zadržaná. Tento pokus im nevyšiel“, podotkol bieloruský prezident.

„Pozrite sa, presne tak, ako pred 80 rokmi, počujeme o „novom poriadku“ – a znovu od podobných „šíriteľov európskych hodnôt“.. Na ich čele sú stále tie isté západné elity. V susedných štátoch, ale aj u nás, sa objavili noví vykonávatelia, ktorí sú pre svojich pánov ochotní vykonať tú najšpinavšiu prácu“, vyhlásil Alexander Lukašenko.

„Všetkým tým, ktorí úmyselne prekrúcajú fakty, ale aj tým, ktorí iba zablúdili, zamotali sa, len pripomeniem: nebola to koalícia západných spojencov, ktorá hnala hitlerovských agresorov od Moskvy až po Berlín, neboli to spojenci, ktorí zničili hnedý mor tam, kde vznikol, neboli to západní spojenci, ktorí oslobodili Sovietsky zväz, naše Bielorusko a Minsk. Bol to sovietsky národ, boli to Bielorusi, ktorí sa nepodrobili agresorom“, podčiarkol bieloruský prezident pripomínajúc, kto oslobodil Bielorusko a porazil fašistické Nemecko.

„Naši ľudia v ťažkom období nastavili pomocné rameno štátu, pomohli vedeniu krajiny, ukázali, že sú skutoční ochrancovia suverenity. Útok pandémie sme zvládli lepšie ako tie krajiny, ktoré sa domnievajú, že sú viac rozvinuté a civilizované. Dosiahli sme to, pretože mali sme tu odvahu, že sme rozmýšľali vlastnou hlavou a prijímali sme smelé rozhodnutia, z ktorých niektoré boli možno nepopulárne, ale v tejto situácii boli nevyhnutné“, zdôraznil Alexander Lukašenko.

Bieloruský prezident dal jasne najavo, že Západu sa nepodarí zotročiť Bielorusko a keďže USA a EÚ bezhlavo a neodôvodnene útočia na túto krajinu, stále sa pokúšajú zorganizovať štátny prevrat a nasadiť bábkovú vládu, Minsku nezostáva nič iné, ako sa ešte bližšie skamarátiť s Moskvou, ktorá mu vždy podala pomocnú ruku a dva slovanské štáty budú mať ešte tesnejšie priateľské vzťahy.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) О значении Дня Независимости, новом коллаборационизме, терактах и покушении – о чем говорил Лукашенко накануне праздника, BELTA, 2.7.2021(2)
(2) Выступление Александра Лукашенко на торжественном собрании в честь Дня Независимости, BELTA, 2.7.2021
(3) Лукашенко: в Беларуси вскрыты „спящие“ террористические ячейки, так называемые отряды самообороны, BELTA, 2.7.2021
(4) „Отряды самообороны Беларуси“ пытались подорвать узел связи Военно-морского флота России в Вилейке – Президент, BELTA, 2.7.2021
(5) Лукашенко: попытки оккупации Беларуси в условиях современной гибридной войны вспыхнули с новой силой, BELTA, 2.7.2021
(6) Лукашенко: Беларусь столкнулась с феноменом отложенного действия коллаборационизма, BELTA, 2.7.2021
(7) https://www.youtube.com/watch?v=idieOQenraM

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár