Má byť vražda dieťaťa legálna?

Tagged With: , , , , Add Comment

V decembri 2019 bude už 10. výročie incidentu, ktorý sa stal v okrese Campbell, Virgínia, USA. Nemenovaná matka udusila svoje práve narodené dieťa. Nakoľko bolo stále s matkou spojené pupočnou šnúrou a placentu mala v maternici, vďaka medzere v zákone nebola odsúdená.

Dieťa, ktoré sa narodilo načas a živé okolo jednej hodiny rannej v piatok 11. decembra 2009, našli privolaní policajti o 10 hodín neskôr mŕtve v prítomnosti matky. Podľa vyjadrenia vyšetrovateľa Tracy Emersona mala dieťa udusiť postelným prádlom. „Všetci na mieste vyzerali nahnevaní, až na človeka, ktorý mal byť nahnevaný v prvom rade, matku,“ dodal.

„Ak je dieťa po narodení živé, no spojené s matkou pupočnou šnúrou a placenta je stále v matke, môže tá robiť s dieťaťom čokolvek, čo sa jej chce. Môže ho zastreliť, môže ho dobodať, pokiaľ bude spojené pupočnou šnúrou s matkou, nie je to zločin! Umožňuje to diera v zákone platnom v štáte Virgínia. Zjednodušene, nakoľko je s dieťaťom matka spojená, dieťa si zatiaľ neurčilo vlastnú identitu, nestalo sa svojou vlastnou osobou. Ak by však rovnaký čin vykonal pôrodník, bol by žalovaný, alebo rovno obvinený z vraždy ak by konal so zlým úmyslom,“ opísal problém Emerson.

Vyšetrovatelia tvrdili, že ak by bola akákoľvek možnosť matku odsúdiť a posadiť do väznice, urobili by to. Po ďalšom podobnom incidente v okrese sa rozhodli zmeniť zákon. Rozprávali s 2 delegátmi a štátnym senátorom Markom Warnerom, ktorý je senátorom dodnes, no všetci traja odmietli problém riešiť a vyhovorili sa na delikátnosť témy potratov.

Vyšetrovatelia potvrdili, že žena o tehotenstve vedela a navštevovala predpôrodné vyšetrenia. Dieťa bolo plne vyvinuté a dátum pôrodu bol určený v týždni incidentu. Privolaný súdny lekár potvrdil narodenie zdravého dieťaťa.

Prečo vyťahujem incident starý skoro 10 rokov? Lebo ostatné týždne naznačujú, že sa z podobných incidentov môže stať denná rutina.

18. januára sa v USA konal Pochod za život a konzervatívna internetová osobnosť Ben Shapiro otvoril pandorinu skrinku filozofických problémov. Prvýkrát túto tému verejne otvorili 23. októbra 2015 New York Times.

„Keby ste mali stroj času, cestovali by ste do minulosti a zabili malého Adolfa Hitlera?“ Prekvapivo, až 42% čitateľov NYT by dieťa zabilo. Dieťa, ktoré môže mať tisíce zlozvykov, môže a často lezie rodičom na nervy, bije sa so súrodencami, klame, ale je to dieťa! Zabitie dieťaťa, nech z neho vyrastie čokolvek, je neospravedlniteľná vražda, ktorá je na úrovni správania sa Adolfa Hitlera.

Ben Shapiro, okrem iného ortodoxný žid, však s vraždou dieťaťa nesúhlasil a navrhol teóriu zmeny prostredia, v ktorom reálny Hitler vyrastal. Zmena k lepšiemu by mohla zabrániť miliónom obetí, vrátane Adolfa. Samozrejme, liberáli sa postavili na stranu vrahov detí, nie prvýkrát a Ben okrem osobných útokov a vyhrážok stratil aj 3 sponzorov. Jeho vyjadrenie vraj nie je v súlade s ich presvedčením. Video Ben zo svojho Youtube zmazal, no viacerí názoroví tvorcovia ho stihli stiahnuť a zaradiť do svojich videí.

Ale späť k zabíjaniu detí. 24. januára schválili v štáte New York potraty do momentu pôrodu, ak plod ohrozuje zdravie matky. Do momentu pôrodu! Pôvodne boli potraty v prípade ohrozenia života matky povolené do 24. týždňa, čo je aj platná federálna legislatíva. Nová štátna legislatíva prešla hladko, nakoľko demokratická strana drží skoro 63% mandátov a jej schválenie nasledoval obrovský potlesk a oslavy. Republikáni hlasovali proti prijatiu a tvrdili, že schválenie prinesie zvýšenie počtu potratov po 1. trimestri. Štatistiky sú v tomto prípade veľmi nelichotivé.

Podľa Newyorkského odboru zdravotníctva bolo v roku 2016 (novšie dáta nie sú k dispozícii) vykonaných 87 325 potratov, väčsinou v prvých mesiacoch tehotenstva. V roku 2015 sa narodilo 235 964 detí (najčerstvejšie štatistiky). Počet potratov našťastie kontinuálne klesá od roku 2007, keď sa slobodne rozhodlo pre potrat až 128 046 matiek. Celkovo sa v USA vykonalo v roku 2017 odhadom 882 000 potratov! V tom istom roku sa narodilo 3 853 472 detí, tiež najnižie číslo za ostatných 30 rokov. V roku 2008 bolo potratov ešte o 330 000 viac, čo je šialené číslo. V potratoch si USA držia nelichotivé 10. miesto na svete podľa správy OSN z roku 2013. Pomer narodené : potratené je cca 4,37 : 1.

Ak si myslíte, že to horšie už nemôže byť, mýlite sa. Vyššie spomínaný incident z roku 2009 nie je náhodným začiatkom článku. Demokrati štátu Virginia predstavili posledný januárový týždeň 2019 nový štátny zákon upravujúci potratovú legislatívu. Po vzore štátu New York chcú uľahčiť potraty v neskorých týždňoch tehotenstva.

Podľa návrhu nebude treba vykonať potrat v 2. trimestri v štátom licencovanom zariadení/nemocnici a na potrat v 3. trimestri bude stačiť vyjadrenie 1 lekára, že plod ohrozuje zdravie, alebo život tehotnej. Podľa aktuálnej legislatívy je treba zhodu ošetrujúceho lekára a 2 jeho kolegov. Zákon zrejme neprejde, nakoľko republikáni ovládajú Nižšiu snemovňu vo Virgínii, no obrovskú kontroverziu vyvolalo video demokratickej delegátky Kathy Tran, ktorá návrh obhajovala:
https://www.youtube.com/watch?v=OMFzZ5I30dg

Pri vypočúvaní republikánom Toddom Gilbertom priznala, že demokratický návrh by umožňoval vykonať potrat aj v momente, keď žena cíti kontrakcie a pripravuje sa na pôrod. Navyše oproti prijatému zákonu z New Yorku jej na to bude stačiť, ak by dieťa malo ohroziť jej psychické zdravie!!! Pôrodná trauma a popôrodna depresia sú takým ohrozením psychického zdravia ženy. Jej kolega Ralph Northam dokonca priznal, že by potrat mohol byt vykonaný po pôrode zdravého dieťaťa a po porade s lekárom!!!
https://twitter.com/CalebJHull/status/1090691061201231877

Video vypočúvania sa okamžite stalo virálnym a delegátka Tran sa rozhodla zmazať svoj Twitter účet krátko po obrovskej kritike, ktorú zaň obdržala. Neuvedomujúc si šialenosť návrhu pritvrdila s vyjadrením: „Nechajte na ženy, aby robili rozhodnutia ohľadne vlastného zdravia samé. Tieto rozhodnutia sú osobné a privátne a formované po konzultácii s doktormi a ich profesionálnymi odbornými úsudkami. Ľutujem, že jednostranné politické hry odtrhli pozornosť od témy, od žien Vigínie, ktoré žiadali takýto návrh a tiež žiadali politikov nechať ich samé rozhodovať o vlastnom zdraví.“

Nie je náhoda, že sa tieto zákony dostávajú na rokovania práve teraz. Americká legislatíva sa často opiera o súdne spory, ktoré vytvárajú precedensy. Oba návrhy boli postavené na výsledku súdneho sporu, Roe vs. Wade a zákon v štáte New York prijali k 46. výročiu tohto sporu. Aktuálne sa čaká, či nové zloženie najvyššieho súdu, ktorý sa zmenil z majoritne demokratickeho na majoritne republikánsky, nezruší rozhodnutie o zákaze potratov, nakoľko je celý spor založený na klamstve.

Norma Leah Nelson, lepšie známa ako Jane Roe, mala ťažké dospievanie. Vydala sa už ako 16-ročná, no opustila svojho manžela krátko na to s odôvodnením fyzického násilia. Jej prvé dieťa, Mellisu, jej odobrala vlastná matka, lebo Norma mala vážny problém s alkoholom a identifikovala sa ako lesba. Nekôr, ako 21-ročná, očakávala už tretie dieťa a chcela požiadať o potrat. Nanešťastie boli zákony v tom čase v Texase veľmi prísne. Preto sa rozhodla klamať pred súdom o znásilnení, ktoré sa nikdy nestalo. To posmelilo právnikov a začal sa boj za právo na potrat.

Súd sa ťahal cez 3 roky. Najvyšší súd nakoniec uznal lokálne zákony zakazujúce potraty za protiústavné. Organizácia Plánované rodičovstvo, primárne založená na kotrolu rozmnožovania sa černochov, požadovala rozšírenie trimestrového modelu legálnych potratov na model „dokým plod nedokáže existovať mimo maternice“. To odpovedá v drvivej väčšine 24. týždňu tehotenstva, aj keď sa lekárom vďaka pokroku podarilo zachrániť dieťa narodené pred dovŕšením 22. týždňa tehotenstva. Norma neskôr prijala kresťanskú vieru, vyhlásila, že už nie je lesba a stala sa z nej pro-life aktivistka. Dokonca bojovala za zrušenie rozsudku v spore Roe vs Wade.

Výročie súdneho sporu je dňom Pochodu za život, ktorého sa v USA zúčastňujú státisíce ľudí a kde Ben Shapiro otvoril debatu vraždy dieťaťa Hitlera.

Ako vidíme, ľudský život je pre demokratov a liberálov čoraz bezcennejší. Ako otec 3 detí si neviem predstaviť, aké monštrum sa rozhodne dobrovoľne pre potrat po 24. týždni tehotenstva, keď je plod vďaka dnešnému zdravotníctvu pripravený na život mimo maternice. Alebo preventívne zavraždiť niekoľkoročné dieťa, lebo možno z neho vyrastie vrah. Vyvznieva tu otázka, kam sa bude posúvať táto hranica. Bude možné v budúcnosti nechať „utratiť“ niekoľkoročné deti, ktoré napríklad bijú svojich súrodencov a neposlúchajú rodičov, ani učiteľov? Viete, preventívne, aby z nich nevyrástol nový Hitler?

Zdroje:
https://www.lifesitenews.com/news/virginia-mother-gets-away-with-infanticide-due-to-loophole-in-the-law
http://www.nbc12.com/story/11690000/campbell-county-mother-cant-be-charged-in-babys-death/
http://www.prochoicearizona.org/what-is-choice/abortion/
https://abort73.com/abortion_facts/us_abortion_statistics/
https://www.cbsnews.com/news/virginia-abortion-bill-proposed-by-kathy-tran-third-trimester-today-2019-01-30/
https://thehill.com/homenews/state-watch/427689-dem-bill-in-virginia-would-loosen-restrictions-on-late-term-abortions
https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-05-17/number-of-u-s-births-fell-to-a-30-year-low-last-year

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Alexander Jurský

Pridaj komentár

  & Časopis