Macron chce moslimský radikalizmus eliminovať odstavením alžírskych a tureckých imánov

· Čas čítania: 3 min.
foto: archív

Francúzsky prezident Emmanuel Macron je vo svojich vyhláseniach čoraz viac alternatívny voči súčasnému liberálnemu prúdu, ktorý sa ľudovo označuje aj slniečkarstvo. Pritom nejde ani tak o to, či je to úprimný záujem naprávať pokrivené, alebo je to len súčasťou stratégie získať si čoraz nespokojnejšieho francúzskeho voliča v žltej veste. Bývalý bankár tým totiž nastavuje zrkadlo nekriticky promigračne zameraným silám.

Macronove vyjadrenia z ostatného obdobia, v ktorých kritizoval NATO a poukázal na nevyhnutnosť začiatku konštruktívnej komunikácie s Ruskou federáciou, mainstreamové médiá príliš nedávali do popredia. Veru, príliš neboli tlačené na titulné stránky tzv. mienkotvorných denníkov. Tieto informácie dostali maximálne malý priestor niekde uprostred novín. Aj spisovateľ Jozef Banáš sa pre KĽÚČ OD… vyjadril, že Macrone vyjadrenia o tom, že NATO je v kóme, médiá hlavného prúdu príliš nezviditeľňovali. Najnovšie Macron počas návštevy východného Francúzska poukázal na nebezpečenstvo radikalizácie moslimov. Šéf Elyzejského paláca je presvedčený, že separatizmus moslimov nie je v súlade s hodnotami slobody, jednoty či rovnosti. Macron dodal, že žiadne náboženstvo neoprávňuje porušovať svetské normy a Francúzsko sa nemôže riadiť napríklad tureckými zákonmi. Možnosť, že by náboženské zákony dostali prednosť pred zákonmi štátu, sa podľa neho nesmie pripustiť. Macron povedal, že dôležitou súčasťou boja proti moslimskému radikalizmu bude eliminovanie tých imánov, ktorí do Francúzska prišli z iných krajín. Problémom podľa prezidenta je práve fakt, že takýto duchovní vodcovia sú zväčša vychovaní a platení zo zahraničia – vo Francúzsku pôsobí mnoho imánov platených Alžírskom či Tureckom. Macron však už nepoukázal na veľmi dôležitý fakt, že moslimský radikalizmus sa do Európy, vrátane Francúzska, dostal aj nelegálnou migráciou podporovanou vedením EÚ. A to aj pod vplyvom tlaku liberálnych médií, ktoré vytvárali dojem, akoby migranti boli len chudáci, ktorí utekajú pred vojnou. Zväčša pritom zatajovali fakt, že mnohí migranti prichádzajú len z ekonomických dôvodov, alebo ich snahou bolo posilniť vplyv islamu v Európe.

Zdroje:
https://www.teraz.sk/zahranicie/francuzsko-macron-chce-zastavit-izolo/447298-clanok.html
http://klucod.sk/2019/11/13/jozef-banas-uz-sme-tak-prekonzumovani-ze-sme-ochotni-sa-kvoli-tomu-zabijat/

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár