Macron navrhuje zvýšiť počet učiteľov arabskej a moslimskej kultúry

· Čas čítania: 2 min.
Foto: EG/Reuters

Európska únia rieši (presnejšie povedané, takmer nerieši) problém s ilegálnymi a už zlegalizovanými prisťahovalcami, pretože sa tie problémy po „ubytovaní“ migrantov nekončia, ale naopak sa nabaľujú, ako snehová guľa. Negatívny vplyv „pobytu“ prisťahovalcov z Afriky a Ázii je stále väčší a nespokojná európska verejnosť žiada, aby ten vplyv bol maximálne eliminovaný. Zatiaľ však žiadne pozitívne zmeny nenastali.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron (veľký srandista) daný problém sa rozhodol riešiť, takpovediac, z opačného konca: moslimsko-arabský vplyv nemieni nijako obmedziť, ale naopak prilieva olej do ohňa. Vystúpil s najnovšou iniciatívou, keď navrhol zvýšiť počet učiteľov arabskej a moslimskej kultúry v domácich vzdelávacích inštitúciách a to na všetkých úrovniach, čím poriadne rozhorčil verejnosť. Niektorí jeho ideu považujú za bláznovstvo.

Ale samotný Emmanuel Macron sa domnieva, že podobným spôsobom vytvorí akúsi alternatívu voči tým mešitám a organizáciám, v ktorých sú mladí moslimovia vystavení, ako sa vyjadril, „indoktrinácii“ /Indoktrinácia (lat.) je snaha o prijatie určitej doktríny, úsilie, aby boli bez kritického uvažovania prijaté isté názory, hodnoty, postoje/.

Ako uvádza britský The Times, oponenti tohto návrhu však poukazujú na to, že zapríčiní iba posilnenie radikalizmu. Vládny plán zvýšenia počtu učiteľov arabskej a moslimskej civilizácii vo francúzskych vzdelávacích inštitúciách kritici označujú za „šialenstvo“ a zdôrazňujú, že iba posilní vplyv fundamentalistických učení a narobí škody pre celú krajinu, ktorým, podľa jeho vlastných slov, prezident Macron sa snaží čeliť. Paradox a nesúlad…

Samotný francúzsky prezident takto vysvetľuje svoj „geniálny plán“: „Cieľom vládneho systému je vytvorenie alternatívy k mešitám a náboženským združeniam, kde nekvalifikovaní, často zahraniční učitelia indoktrinujú mladých moslimov a manipulujú s nimi. Arabčina, rovnako ako mnoho iných jazykov, je pokladom pre naše deti a ich rodiny,“ cituje Macrona britský The Times.

Nuž, história pozná veľa príkladov, keď dobré úmysly skrachovali kvôli zlé vymyslenému plánu alebo babráckej realizácii týchto plánov. Ako dopadne ten Macronov plán?..

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

Macron’s plan to teach Arabic in schools to combat radical Islam criticised, The Times, 8.10.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár