Macronova nočná mora: Le Penovú označil za Trumpovho a Putinovho trójskeho koňa

Tagged With: , , , , , Add Comment

Podľa najnovšieho prieskumu verejnej mienky agentúry Harris Interactive by francúzske voľby do europarlamentu tesne vyhralo Národné združenie (RN) Marine Le Penovej, získalo by 22,5% hlasov. Hnutie Republika v pohybe (LREM) Emmanuela Macrona by skončilo na druhom miesste s 22%. Ide o minimálny rozdiel, je to však prvýkrát, čo v prieskumoch tejto agentúry Le Penová predbehla Macrona. Prieskum sa uskutočnil v dňoch 10. a 11. mája, na vzorke 1033 osôb.

Macron obvinil amerického ultrapravicového lobistu Steva Bannona, bývalého stratéga prezidenta Donalda Trumpa, a ruských oligarchov zo sprisahania s európskymi nacionalistami s cieľom oslabiť Európsku úniu. Urobil tak v rozhovore pre sieť francúzskych regionálnych denníkov, niektoré z nich však rozhovor odmietli uverejniť pre tendenčnosť. Podľa Macrona “Rusi a niektorí ďalší” neboli nikdy doteraz “takí vtieraví” pri financovaní a pomoci extrémistickým politickým stranám v Európe. Tá teraz vraj čelí existenčnej hrozbe a on sa na to nemieni nečinne prizerať.

Takže ako obvykle, pokiaľ vo voľbách do Európskeho parlamentu nezvíťazia tie správne slniečkové strany, budú za to môcť Rusi, a najnovšie už aj Američania. Vôbec nie liberálni politici, ktorých má čoraz viac voličov plné zuby.

Zdroje: Express, TASR

Marián Benka
Po predchádzajúcom pôsobení v rôznych tituloch ekonomickej tlače som napokon prešiel do redakcie Zem a Vek. Jednak preto, že som sa dostával k čoraz viac informáciám o pravej podstate a neudržateľnosti súčasného ekonomicko-politického systému. Jednak vďaka môjmu záujmu o prírodné duchovno, alternatívy všetkého druhu a vývoj spoločnosti ako takej.

Pridaj komentár

  & Časopis