Maďarská vláda: Matka je žena, otec je muž

· Čas čítania: 2 min.
Foto. minden-egyben.com

Maďarská vláda predložila dodatok ústavy pre ochranu detí a zúženie adopcií na manželské páry. V návrhu, ktorý do parlamentu predložila ministerka spravodlivosti Judit Varga, štátna ústava jasne deklaruje, že „matka je žena a otec je muž“. Podľa médií návrh tiež zakazuje zmeny pohlavia pre maloletých, čo protirečí bruselským dezorientovaným predstavám o „genderových slobodách“.

V doplnenom texte sa uvádza, že Maďarsko chráni právo detí na identitu zodpovedajúcu rodnému pohlaviu. Zabezpečuje vzdelávanie v súlade s hodnotami, ktoré sú založené na maďarskej ústavnej identite a kresťanskej kultúre. Ľudská dôstojnosť, podľa dôvodovej správy, zahŕňa aj právo každého dieťaťa na identitu primeranú jeho pohlaviu, vrátane ochrany pred duševnými a biologickými zásahmi do fyzickej a duševnej integrity.

Maďarské zákony už uznávajú manželstvo ako stabilný zväzok medzi jedným mužom a jednou ženou. Doplňujúci návrh stanovuje, že adoptovať si deti budú môcť iba ľudia v takomto zväzku. Slobodní ľudia by si mohli adoptovať dieťa na základe osobitného súhlasu ministra zodpovedného za rodinné záležitosti. Návrh hovorí: „Základom pre rodinné vzťahy je manželstvo. Matka je žena, otec je muž“.

Progresívne a liberálne médiá okamžite na dodatok a zákony zaútočili a označovali ich za „vnucovanie“. Amnesty International tvrdí, že s definíciami ako „matka je žena, otec je muž“ privádza Orbán krajinu do temných vekov. To isté vyhlasovali mimovládne a neziskové organizácie v čase, keď Maďarsko odmietlo Istanbulský dohovor, ktorý pod fasádou ľudských práv a predchádzania násilia chce prepašovať genderovú teóriu. „Prijatie Istanbulského dohovoru s jeho definíciou sociálnych pohlaví by degradovalo postavenie maďarskej ústavy, podľa ktorej existujú iba dve biologické pohlavia: mužské a ženské,“ uviedol Zoltán Kovács, štátny tajomník pre medzinárodnú komunikáciu a vzťahy.

https://www.youtube.com/watch?v=1ZUVH2ouaCY

Maďarská vláda už v roku 2018 odvážne zrušila programy genderových štúdií na univerzitách po tom, čo zistila, že programy neslúžia nijakému jasnému účelu a že sú založené len na ideológii. Bence Rétvári, štátny tajomník ministerstva ľudských zdrojov povedal, že vysokoškolské tituly musia byť založené na vedeckom základe, zatiaľ čo genderové štúdie „podobne ako marxizmus-leninizmus“ stoja na ideológii a teda sú nevhodnou záležitosťou pre univerzitné vzdelanie.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) KÖZPÉNZ, GENDER, HADIÁLLAPOT: ITT A KILENCEDIK ALKOTMÁNYMÓDOSÍTÁS; autor: Bakó Bea; Azonalli, 10.11.2020

(2) Hungary to Enshrine Religious Gender Doctrine Into Constitution; autor: Marton Éder; Bloomberg/MSN, 10.11.2020

(3) Hungary’s government proposes draft legislation to ban adoption for same-sex couples; autor: Matthew Holroyd/AP, 12.11.2020

(4) Under the cover of a deadly pandemic, Hungary’s Viktor Orbán is legally erasing trans people. It’s driving them to suicide; autor: Vic Parsons; Pink News, 24.4.2020

(5) Yes to protection of women, no to gender ideology and illegal migration; autor: Zoltán Kovács; About Hungary, 7.5.2020

(6) Diktátum jellegű rendelettel tiltják be a gender szakot Magyarországon; hvg.hu, 10.8.2018

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár